چگونه چسب بسازیم؟

چگونه چسب بسازیم؟

ساخت چسب خیلی سخت نیست و از آن جا که با مواد ساده ساخته می شود، سمی نیز نمی باشد. از طرفی نیز از لحاظ اقتصادی، مقرون به صرفه است. ممکن است چسب های موجود در بازار به پوست یا چشمان شما آسیب برسانند اما با ساخت این چسب ااز این مضرات در امان خواهید ماند. در این مقاله می خواهم چندین راهکار برای ساخت چسب را برایتان توضیح دهم. 

؟ چسب می‌تواند با وسایلی که معمولا در آشپزخانه یافت می‌شود مانند، برنج، آرد و آب ساخته شود. علاوه بر این، کودک شما ممکن است تمایل به مشارکت و شروع یادگیری اصول اولیه آشپزی داشته باشد. این کاملا به‌صرفه و همچنین یک گزینه سبز است، به دلیل این‌که بسته‌بندی پلاستیکی برای طبیعت کاملا مضر است.

وقتی یاد گرفتید که چه طور می‌توانید در خانه چسب درست کنید، متوجه خواهید شد که در واقع این یک روش ساده است. نیازی نیست که هر زمان که چسب شما تمام شد برای خرید یک چسب جدید به سمت مغازه بدوید. بنابراین، این روش‌های ساده برای ساخت وسایل دوستدار محیط زیست را دنبال نمایید، چسب کاملا طبیعی در خانه.

ساخت چسب با آرد و آب

این چسب ساده و به عنوان چسب طبیعی است. گرچه شما باید آن را تازه درست نمایید و این چسب‌ به نسبت چسب‌های مغازه‌ای زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارد. بهترین استفاده برای صنعت کاغذ و کاغذ مچاله است، این چسب به دلیل این‌که تمام موادش خوراکی است، برای کودکان پیش‌دبستانی عالی است. آن را بسیار روان درست نکنید، چون زمانی که می‌خواهید از آن استفاده نمایید، چسب روی کاغذ سر می‌خورد و جاری می‌شود.

مواد مورد نیاز:

آب - 3 فنجان

آرد - 1 فنجان

شکر - 4/3 فنجان

سرکه - 2/1 قاشق چای‌خوری

طرز تهیه

تمام آرد و شکر را در یک ماهی تابه بریزید و مخلوط نمایید. در حالی که پیوسته هم‌می‌زنید به طوری که هیچ تکه درشتی وجود نداشته باشد، آب را به آرامی اضافه نمایید. همچنین شما می‌توانید اجازه دهید کودکان این مرحله را انجام دهند. ماهی‌تابه را روی گاز قرار دهید و تا زمانی که مخلوط شفاف شود، آن را روی شعله با حرارت متوسط بگذارید. سرکه را جوش بیاورید و به هم بزنید. پیش از مصرف کردن آن اجازه دهید تا دمای آن به دمای اتاق برسد.

چسب سرکه و ژلاتین

این یک چسب قفل شونده است - تنها آن را روی یک پاکت قرار دهید، اجازه دهید تا خشک شود و زمانی که می‌خواهید پاکت را بچسبانید آن را مرطوب نمایید. یا کلاژ بسازید و برای بدست آوردن برچسب‌های خانگی، چسب را در دو طرف خالی آن‌ها بمالید. حتی شما می توانید این چسب را برای استفاده‌های بعدی نگه دارید، بنابراین فقط آن را در یخچال بگذارید. چسب سفت خواهد شد، اما نگران نباشید. نگه داشتن آن در آب گرم برای چند دقیقه، آن را دوباره ذوب می‌کند.

مواد مورد نیاز

ژلاتین (بدون طعم) - 6 قاشق چایی خوری

آب - 1فنجان

چاشنی به انتخاب خودتان

طرز تهیه

سرکه را درون ماهی‌تابه ریخته و آن را بجوشانید. ماهی‌تابه را از روی حرارت برداشته و ژلاتین را بهم بزنید؛ مطمئن شوید که ژلاتین کاملا حل شده است. هر چاشنی که می‌خواهید به آن اضافه نمایید، یا از این مرحله به کل صرف نظر کنید. اجازه دهید تا چسب در دمای اتاق سرد شود. با یک فرچه آن را به پاکت‌تان بمالید.

چسب با شیر و سرکه

ساختن این چسب ساده است و اصلا به هیچ پخت‌و‌پزی نیاز ندارد. علاوه بر این، زمانی که برای ایجاد این چسب، سرکه اسیدی با جوش شیرین واکنش می‌دهد یک تجربه جالب رخ می‌دهد. این چسب زمانی که شبیه عسل غلیظ شود، به خوبی عمل می‌کند و چسب به کار رفته، نیاز به خشک شدن کامل دارد.

مواد مورد نیاز

شیر فاقد چربی -2 فنجان

سرکه - 2/1 فنجان

جوش شیرین - 4 قاشق چایی خوری

آب

طرز تهیه

شیر و سرکه را در یک کاسه با هم مخلوط نمایید و آن را به مدت 15 دقیقه کنار بگذارید. زمانی که شیر کاملا ترش شد، آن را از یک کاغذ صافی قهوه یا پارچه کتان، رد کنید. شما نیاز به حذف آب دارید، بنابر این اجازه دهید مواد جامد برای مدت تقریبا 10 دقیقه در صافی ته‌نشین شوند. شیر و جوش شیرین را در یک کاسه مخلوط نمایید (ممکن است شما یک صدای جرقه ضعیفی را بشنوید یا حتی برخی از حباب‌ها را ببینید). برای قوام آمدن به آن آب اضافه نمایید.

در آینده منتظر باشید تا چندین راهکار ساده دیگر را برایتان شرح دهم.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.5
sigmaمجموع آرا: 11

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 137
تعداد کل نظرات : 19
تعداد کل آرا: 1133
تعداد کل بازدیدها: 74918


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
H
حسین ( 2017-03-31 21:57:12 )
جالب بود . من دارم یک اختراعی میکنم به کمکم اومد
M
محمدرضا ( 2017-04-05 10:44:51 )
آقای حسین: خوشحال می شویم در مورد اختراعتان بدانیم.
F
فاطمه ( 2017-08-11 18:20:41 )
من در حال ساختن یک ربات بودم و واقعا این چسب کمکم کرد ممنونم.