چگونه چرب بودن پوست را از بین ببریم | روش از بین بردن چربی پوست | راهکار برای درمان پوست های چرب

چگونه چرب بودن پوست را از بین ببریم | روش از بین بردن چربی پوست | راهکار برای درمان پوست های چرب

در این مقاله ما برای از بین بردن چربی پوستان مطالبی به نمایش می گذاریم تا شما عزیزان برای درمان پوست چرب این روش ها را استفاده کنید البته چربی های طبیعی در حد اندازه پوست را سالم وجوان نگه می دارند و از بروز چین وچروک پیشگیری می کنند.

چگونه چرب بودن پوست را از بین ببریم

برای درمان چربی پوست و رهایی از پوست چرب چند ماسک خانگی را به شما معرفی می کنیم.

چگونه چرب بودن پوست را از بین ببریم | روش از بین بردن چربی پوست | راهکار برای درمان پوست های چرب

راهکار برای درمان پوست های چرب

ماسک خاک رس : ماسک خاک رس آلودگی مواد آرایشی وسلول های  مرده روی پوست را به خوبی پاک می کند در ضمن این ماسک منافذ روی پوست را بسته وآن را شفاف تر می کند برای تهیه این ماسک ابتدا مقداری عرق گلاب رابا سه قاشق غذا خوری خاک رس کاملا مخلوط کنید وسپس خمیر حاصل را روی صورت مالیده وبه مدت 20 دقیقه آن را به حال خود راها نمایید در نهایت پوست رابا آب کاملا بشوید این کار رایکبار در هفته انجام دهید.

سرکه: سرکه سفید و سرکه سیب پوست رالایه برداری کرده ومیزان ترشح هورمون هایی که باعث تولید چربی بیش از حد در پوست می شود را متعادل می کنند. برای درست کردن این ماسک یک دستمال نخی را به سرکه آغشته کرده وبه آرامی  آن را روی پوست خود بمالید و5 تا 10 دقیقه صبر کنید در آخر پوست را با  آب سرد کاملا بشویید این کار را می توانید سه بار در هفته انجام دهید.

روش از بین بردن چربی پوست

نمک : نمک به عنو ان یم ضد عفونی کننده بسیار موثر می توانسید به خوبی چربی اضافی پوست را از بین ببرد برای این کار یک آب پاش رابرداشته وبا آب ولرم و همچنین یک قاشق غذاخوری نمک  پرکنید سپس چشمان خود را بسته ومقداری  از مخلوط بدست آمده روی صورت خود بپاشید  پوست صورت خود را با آب نشویید تا کل مخلوط توسط پوست جذب شود می توانید هر روز این فرآیند را تکرار کرده تا از شر چربی اضافی پوست خلاص شوید.

آبلیمو :  آبلیمو چربی اضافه پوست را از بین برده وبه باسازی  پوست کمک می کند  برای استفاد ه از آن ابتدا یک چهارم آب  را با مقداری آبلیمو  تازه مخلوط نمایید سپس بایک دستمال نخی تمیز محلول را روی پوست بمالید بعد اینکه پوست کاملا خشک شد آن را را ابتدا با  آ ب گرم وسپس با اب سرد کاملا بشویید این روند رابه طور منظم وبه ویژه قبل از دوش گرفتن تکرار کنید

 

سیب : سیب سرشار از فیبر ویتامین سی و آلفا هیدروکسی اسید می باشد که پوست را لطیف و مرطوب می کند. بدین منظور نصف فنجان سیب خرد شده را با نصف فنجان آرد جوی دوسر مخلوط کرده و به آن یک عدد سفیده تخم مرغ و همچنین یک قاشق غذاخوری آبلیمو اضافه نمایید. سپس خمیر حاصل را روی پوست صورت مالیده و به مدت 15 تا 20 دقیقه آن را به حال خود رها کنید.در آخر صورت را با آب سرد کاملا بشویید. این کار را چند بار تکرار کنید.

چگونه چرب بودن پوست را از بین ببریم | روش از بین بردن چربی پوست | راهکار برای درمان پوست های چرب

 

گوجه : آب گوجه فرنگی به خوبی چربی اضافی پوست را پاک کرده و منافذ آن را می بندد. بنابراین ابتدا یک گوجه فرنگی تازه را در مخلوط کن ریخته و آب آن را بگیرید سپس با استفاده از یک پارچه نخی آب گوجه را روی پوست خود بمالید.بعد صبر کنید تا پوست کاملا خشک شود.سپس، پوست را با آب ولرم بشویید. این کار را یک یا دوبار در هفته تکرار نمایید.

 شیر: شیر ترشحات سبوم را به حداقل رسانده و منجر به کاهش چربی های اضافی روی پوست می شود.برای استفاده از این روش ابتدا صورت خود را به خوبی با آب بشویید سپس دو قاشق غذاخوری شیر را با 3 قطره از روغن اسطوخودوس مخلوط کنید.بعد با یک پارچه نخی مخلوط بدست آمده را روی پوست خود بمالید. پوست را شب تا صبح به حال خود رها کرده و صبح آن را کاملا با آب بشویید.

  

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 128
تعداد کل نظرات : 3
تعداد کل آرا: 46
تعداد کل بازدیدها: 12429


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)