چگونه چای طبیعی و اصل را از چای تقلبی و رنگ دار تشخیص دهیم؟ تفاوت چای طبیعی و اصل با چای تقلبی

چگونه چای طبیعی و اصل را از چای تقلبی و رنگ دار تشخیص دهیم؟ تفاوت چای طبیعی و اصل با چای تقلبی

از جمله محصولاتی که احتمال تقلب یا نامرغوب بودن در آن وجود دارد چای است که در ایران مانند بسیاری دیگر از کشورهای دنیا بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. چای های موجود در ایران بیشتر از نوع وارداتی هستند و چای ایرانی که محصول شمال ایران است درصد کمی از بازار چای ایران را به خود اختصاص داده است. چای های وارداتی در ایران انواع و اقسام داشته که از لحاظ کیفیت و مرغوب بودن و متعاقبا قیمت با یکدیگر متفاوت هستند. بعضا در میان انواع چای ها ممکن است نمونه های تقلبی که به اسانس ها، رنگ ها و مواد عطر دهنده که مصنوعی هستند آغشته شده باشند که مصرف این نوع چای ها بویژه در بلند مدت می تواند ضرر داشته باشد. در زیر برخی از تکنیک ها و روش های تشخیص چای تقلبی و رنگ و عطر دار از چای طبیعی و ارگانیک آموزش داده می شود.

شاید یکی از ساده ترین راه های اینکه چای مرغوب و طبیعی مصرف کنیم این است که چای ایرانی خریداری و مصرف کنیم. چای های ایرانی غالبا طبیعی و ارگانیک هستند و علی رغم اینکه ممکن است رنگ زیاد و غلیظ نداشته باشند و شاید به اندازه چای های بسته بندی شده خارجی یکدست و بدون چوب یا سک نباشند، اما می توان با درصد زیادی به طبیعی و اصل بودن چای ایرانی اطمینان داشت. بنابراین توصیه می شود که به رنگ ندادن چای ایرانی توجه نکنید و چای کم رنگ تر نوشیده و از چای ایرانی مصرف کنید.

حال اگر به هر دلیل مایل به استفاده از چای ایرانی نبودید و می خواهید یک چای ایرانی که ممکن است با نام ایران و بسته بندی ایرانی عرضه شود، استفاده کنید برخی از روش ها و تکنیک های تشخیص چای اصل، طبیعی و مرغوب از چای تقلبی، عطر و رنگ زده در زیر توضیح داده می شوند.

یک تکنیک بسیار ساده از روی ظاهر و اندازه برگ چای است که در واقع هرچه برگ چای درشت تر باشد فرایند تخمیر در آن کمتر صورت پذیرفته و چای کیفیت بهتری دارد. اما در عوض هرچه چای خردتر و به پودر نزدیک تر باشد برخی از مواد که در اثر تخمیر در آن ایجاد می شوند و یبوست آور هستند، بیشتر در آن ایجاد شده، ضمن اینکه رنگ و مزه این چای های خرد هم تلخ و تیره تر است. بنابراین می توان یک معیار طبیعی و مرغوب بودن چای را درشت بودن برگ های چای دانست که با نگاه کردن به چایی که در فروشگاه عرضه می شود می توان آن را تشخیص داد.

یک روش که هنگام دم کردن چای می توان برای تشخیص اصل، طبیعی و مرغوب بودن چای مورد استفاده قرار داد توجه به رنگ چای است. در حالتیکه روی برگ های چای آب سرد می ریزید، اگر چای سریع رنگ داد، نشاندهنده این است که به چای رنگ اضافه شده است اما اگر بعد از چندین دقیقه یعنی زمانی حداقل 5 دقیقه چای شروع به رنگ دادن کرد، یعنی چای طبیعی و بدون رنگ و مواد افزودنی است. این معیار را می توان هنگام دم کردن چای که در واقع روی آن آب گرم و جوش می ریزید نیز مورد استفاده قرار داد. همانطور که گفته شد چای های طبیعی به نسبت چای هایی که مواد افزودنی و رنگ دارند دیرتر دم کشیده و رنگ خود را نشان می دهند. این حالت را می توانید با یکبار دم کردن چای ایرانی و چای خارجی امتحان کنید.

در نهایت باید این نکته ذکر شود که درخصوص چای های بسته بندی حتما به پروانه بهداشتی و مارک و برند معتبر توجه کنید و مهمتر از آن توصیه می شود که از یک فروشگاه چای معتبر خریداری کنید؛ بویژه درخصوص چای های فله ای که در جعبه ها و کارتن های بزرگ وارد شده و بصورت کیلویی فروخته می شوند. سعی کنید که این چای ها را از یک فروشگاه معتبر یا چای فروش معتبر خریداری کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 848
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)