چگونه چای خوب، سالم و با کیفیت را تشخیص دهیم

چگونه چای خوب، سالم و با کیفیت را تشخیص دهیم

امروز در بازارهای جهان و بازار ایران تنوع گسترده ای از انواع و برندهای چای وجود دارد که کار تشخیص چای خوب و با کیفیت را از میان آنها دشوار می کند. در این نوشته نکاتی درخصوص تشخیص یک چای سیاه خوب و با کیفیت را برای شما بیان می کنیم.

بطور کلی کیفیت چای را می توان در چهار عامل ظاهر، رنگ، عطر و مزه چای تعریف کرد. البته این عوامل به یکدیگر ارتباط می یابند بدین معنا که بطور قطع چای خوش عطر مزه خوبی هم دارد. در یک تعریف ساده می توان گفت که چای خوب و با کیفیت بالا چای است که از برگ های خوب و با کیفیت و در زمان مناسب در فصل بهار هنگامیکه بیشترین خواص و انرژی را در خود دارند، گلچین و چیده شده باشد. ضمن اینکه عواملی مانند رشد در محیط  طبیعی/ارگانیک می تواند بر این کیفیت و خواص چای تاثیر گذارد. در زیر در چارچوب چهار عامل ظاهر، عطر، مزه و رنگ خصوصیات یک چای سیاه خوب، سالم و با کیفیت را تعریف می کنیم.

ظاهر چای خوب

از لحاظ ظاهری یک چای خوب و با کیفیت باید شکل، اندازه و تردی/نرمی مناسبی داشته باشد. بطور کل هرچه چای بلندتر، نازک تر و حجیم تر باشد کیفیت بهتری دارد. نرمی/ترد بودن چای نیز بسیار مهم است، هرچه چای ترد تر باشد، کیفیت بیشتری دارد. برگ های چای باید کامل باشند و بدون شکستگی باشند. توجه کنید که چای خشک خوب و با کیفیت بعد از اینکه خیس خورد باید شکل برگ مانند یک چای را نشان دهد.

رنگ چای خوب

رنگ چای خشک خوب و با کیفیت به رنگ روشن است؛ یعنی چای خشک و سیاه نباید به رنگ سیاه تیره باشد که این نشان دهنده استفاده از مواد رنگ دهنده می تواند باشد. رنگ چای پس از درست کردن نیز نشانه مرغوبیت آن است، چای خوب و با کیفیت بعد از درست کردن رنگی متمایل به قرمز تند دارد.

چگونه چای خوب، سالم و با کیفیت را تشخیص دهیم

عطر چای خوب

شما با بوییدن نیز می توانید یک چای خوب و با کیفیت را تشخیص دهید. چای تازه و با کیفیتی که خوب فرآوری شده باشد عطر زیادی دارد. چای سیاه خوب باید عطری شیرین داشته باشد. ممکن است بعضی از تولید کنندگان نامعتبر چای یا فروشندگان چای عطر چای به محصول چای شان اضافه کنند که در این حالت برای اینکه گمراه نشوید دیگر عوامل و نشانه های یک چای خوب را که در اینجا ذکر می شوند، بررسی کنید.

مزه چای خوب

قاعده کلی که چای خورهای حرفه ای درخصوص مزه چای می گویند این است: هرچه تلخی کمتری داشته باشد، چای بهتر و با کیفیت تری است. در واقع یک چای با کیفیت متوسط یا عالی باید ابتدا کمی مزه تلخی داشته باشد و سپس احساس شیرینی داشته باشد(منظور از شیرین بودن مزه شکر نیست، بلکه منظور دلپذیر و خوش طعم بودن آن است) اما چای بی کیفیت بطور کل مزه تلخی دارند.

این موارد کلی بود که شما می توانید در هنگام خرید چای خشک سیاه به عنوان عوامل یک چای خوب، سالم و باکیفیت به آنها دقت کنید اما باز هم توصیه می شود که چای را از فروشگاه ها یا یک فرد معتبر که به او اطمینان دارید خریداری کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 682
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)