چگونه چاق شویم | چگونه در‌مدت کوتاه چاق شویم | چاق شدن در یک هفته

چگونه چاق شویم | چگونه در‌مدت کوتاه چاق شویم | چاق شدن در یک هفته
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/13

در ابتدا بگوییم که که اگر شما دچار کمبود وزن شدید هستید لازم است که به دکتر متخصص مراجعه کنید. د این مقاله تنها برنامه های غذایی بی ضرری گفته میشود که به تدریج میتواند وزن شما را افزایش دهد. توجه کنید که افزایش وزن با جاق شدن متفاوت است. در افراد چاق چربی ها انباشته میشوند اما در اقزایش اضافه وزن، چربی در بدن انباشته نمیشود. در ادامه با ما باشید تا به شما راه های افزایش اضافه وزن را بگوییم.

چگونه در‌مدت کوتاه چاق شویم | چگونه از صورت چاق شویم | چگونه سریع چاق شویم وچاق بمانیم

مراحل افزایش وزن و چاق شدن

چاق شدن 5 مرحله کلی دارد که به شرح زیر است:

1- میزان کالری را که یک روز مصرف میکنید را محاسبه کنید و آن را یادداشت کنید. در این مرحله لازم نیست که چیزی را تغییر دهید و همانطوری که هر روز غذا میخورید محاسبه کنید و آنرا یادداشت کنید. این کار رامیتوانید با استفاده از هرم غذایی نیز انجام دهید. این مرحله بسیار اهمیت دارد، هم چنین در کنار انجام این کارها خودتان را همواره وزن کنید.

2- بعد از انجام مرحله یک، رژیم شروع میشود. به این ترتیب به میزان 500 کالری به آنچه که مصرف میکردید اضافه کنید. برای مثال اگردر یک روز 2500 کالری مصرف میکردید، در روز های بعدی هر روز 3000 کالری مصرف کنید. حتما لازم نیست که در وعده های غذایی اصلی زیاد بخورید. میتوانید تعداد وعده های غذایی را افزایش دهید. برای مثال از 3 وعده غذایی در روز آن را به 5 وعده غذایی در روز افزایش دهید.وعده های غذایی را با فاصله 2.5 تا 3 ساعت میل کنید. هم چنین به یاد داشته باشید که برای اینکه وزنتان زیاد شود باید کمی زیادتر غذا بخورید.

 

 چگونه چاق شویم | چگونه در‌مدت کوتاه چاق شویم | چاق شدن در یک هفته

 

3- ورزش کردن و بدنسازی یکی دیگر از کارهای دیگر برای افزایش وزن است. استفاده از دمبلهای کوچک تا وسایل مخصوص وزنه برداری میتواند به افزایش وزنه شما کمک بسزایی بکند. اگر وقت باشگاه رفتن را ندارید، میتوانید چند جلسه ای را به باشگاه رفته و حرکاتی ورزشی را که میتوانید در خانه نجام دهید از مربی یاد بگیرید.

4- در آخر هفته ها خودتان را وزن کنید. توجه کنید که انتظار نداشته باشید که در یک هفته بالای 1.5 کیلو به وزنتان اضافه شده باشد. اگر در یک هفته از 0.5 کیلو تا 1 کیلو به وزنتان اضافه شده بود، این بدین معنی است که شما روند طبیعی را طی میکنید، اما اگر اینطور نبود این بدین معنی است که شما روند طبیعی را طی نمیکنید و چربی در حال انباشته شدن در بدن شماست واین اصلا خوب نیست.پس افزایش 0.5 تا 1 کیلو در هفته کافی است و نباید بالاتر از باشد.

5- نکته مهم و نکته آخر این است که اگر وزنتان ثابت شد این به این معنی است که شما باید بیشتر غذا بخورید. پس باید به کالری که در روز مصرف میکنید، 250 کالری اضافه کنید. در این باره میتوانید هر دو هفته خودتان را وزن کنید و اگر وزنتان ثابت بود، 250 کالری دیگر اضافه کنید.

 

چگونه چاق شویم | چگونه در‌مدت کوتاه چاق شویم | چاق شدن در یک هفته

 

چگونه سریع چاق شویم وچاق بمانیم | چاق شدن در یک هفته | چگونه با شیر خشک چاق شویم

نکات کلیدی در رابطه با چاق شدن و افزایش وزن

1- از چربی ها به شدت دوری کنید! اگر چه هدفتان چاق شدن است، اما نباید از چربی ها بیش از حد استفاده کنید. از چیپس و شکلات ها دوری کنید و غذا های آماده و سرخ کردنی را مصرف نکنید. بهترین چیزی که میتوانید شما مصرف کنید غذاهای پر پروتئین و کم چرب است مثل تن ماهی و یا غذاهای دریایی، سینه مرغ، بوقلون، میوه و سبزیجات و گوشت کم چرب.

2- برای افزایش وزن و چاق شدن باید در روز بیش از 2 لیتر (8 لیوان) آب مصرف کنید. مصرف این حجم زیاد از آب در روز برای افزایش وزن لازم است.

3- زیاد بخوابید! راحت ترین کاری که میتوانید انجام دهید و در بعضی از اوقات انجام آن فراموش میشود خوابیدن است. در شب حداقل 8 ساعت بخوابید و این تایم واقعا برای شما لازم است.

4- در رژیم غذایی از غذاهای کم حجم و پر کالری استفاده کنید. مانند مغز دانه ها، کره عسل و یا خرما.

 

چگونه چاق شویم | چگونه در‌مدت کوتاه چاق شویم | چاق شدن در یک هفته

 

نوشیدنی های پر کالری برای چاق شدن و اقزایش وزن

1- جند قاشق غذاخوری پودر شیر خشک (3 قاشق کافی است)
2- یک لیوان شیرپر چرب
3- دو قاشق غذذاخوری بستنی
4- یک قاشق شکلات مایع یا یک چهارم لیوان از میوه دلخواه برای مثال موز

 

چگونه چاق شویم | چگونه در‌مدت کوتاه چاق شویم | چاق شدن در یک هفته

 

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و برای شما دوستان مفید واقع شده باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 54
تعداد کل نظرات : 2
تعداد کل آرا: 115
تعداد کل بازدیدها: 76872

نظرات کاربران

*