چگونه پی دی اف فارسی را به ورد تبدیل کنیم؟ تبدیل pdf فارسی به ورد(Word)

چگونه پی دی اف فارسی را به ورد تبدیل کنیم؟ تبدیل pdf فارسی به ورد(Word)

بسیاری از مواقع ما فایل هایی به فرمت پی دی اف(PDF) در اختیار داریم که به دلایلی مانند اینکه می خواهیم به محتوا متن دسترسی داشته باشیم و آن را کپی کنیم، ناچار به تبدیل کردن آن به فرمت هایی مانند فرمت نرم افزار ورد(Word) یعنی Doc, docx هستیم. در این نوشته روش های برگرداندن فایل های پی دی اف(pdf) به ورد توضیح داده می شوند.

یک روش بسیار ساده برای تبدیل فرمت پی دی اف به ورد استفاده از آن نرم افزاری است که شما فایل پی دی اف را باز کرده اید. معمولا نرم افزار های مجموعه Adobe یا نیترو(Nitro PDF) بدین منظور مورد استفاده قرار می گیرند که در خود این نرم افزار قابلیت تبدیل فایل پی دی اف به فایل ورد یا فرمت اکسل وجود دارد. البته پس از برگرداندن ممکن است فایل پی دی اف فارسی شما ناقص باشد و مرتب نباشد. ضمن اینکه ممکن است نسخه آدوب شما اصلی نباشد و پلاگین های مربوط به این کار را نداشته باشد یا درست کار نکنند. در این صورت می توانید روش ارائه شده در زیر را انجام دهید.

روش دومی که می توانید ازطریق آن فایل پی دی اف را به ورد تبدیل کنید، استفاده از مرورگر گوگل کروم(Google Chrome) است. در واقع شما به جای نرم افزاری مانند آدوب(Adobe Reader) از کروم برای باز کردن فایل پی دی اف(PDF) استفاده می کنید. بدین منظور بر روی فایل پی دی اف کلیک راست کرده و گزینه open with را انتخاب می نمایید- برخی مواقع در این حالت از شما می پرسد که آیا می خواهید گوگل کروم برنامه پیش فرض برای باز کردن فایل های پی دی اف باشد که در صورت تمایل شما باید جواب مثبت را انتخاب کنید. بعد از اینکه فایل پی دی اف در مرورگر کروم باز شد، شما می توانید متن را از صفحه کروم کپی کرده و در یک فایل ورد ذخیره(paste) کنید. البته دقت کنید اگر فایل پی دی اف پیش از تبدیل شدن به پی دی اف بصورت عکس درآمده باشد و بعد پی دی اف(PDF) شده باشد، این روش جواب نمی دهد چون شما در واقع یک عکس را در کروم باز کرده اید که نمی توانید متن را از آن انتخاب کرده و کپی کنید.

روش سوم برای تبدیل فایل های فارسی پی دی اف(PDF) به ورد(Word) استفاده از وبسایت های تبدیل فرمت بصورت آنلاین است که یک نمونه از آن در مقاله فیلم آموزشی: چگونه فایل pdf را به word تبدیل کنیم (به صورت آنلاین) توضیح داده شده است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 675
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)