چگونه پرز لباس ها را از بین ببریم؟

چگونه پرز لباس ها را از بین ببریم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/04

حتما شما هم تا کنون شاهد پرز و کرک گرفتن لباس خود شده اید. پرز لباس در و اقع به دلیل تار و پود رشته های لباس ایجاد می شود. در این مطلب قصد داریم چند روش ساده به شما آموزش دهیم که با استفاده از آن ها می توانید پرز لباس ها را از بین ببرید و یا از پرز گرفتن لباس های خود جلوگیری کنید. در این مطلب به از بین بردن پرز لباس پشمی، مانتو و لباس مشکی خواهیم پرداخت.

بهترین روش برای از بین بردن پرز لباس های پشمی و بافت

یکی از ساده ترین روش ها برای از بین بردن پرز لباس های بافت، استفاده از ماهوت پاک کن است. اگر ماهوت پاک کن دم دست ندارید می توانید یک ماهوت پاک کن به سادگی بسازید. برای این کار مانند زیر عمل کنید:

  • یک مجله را لوله کنید و چسب پهن را به روشی دور آن بچسبانید که قسمت چسبنده اش رو به بیرون باشد. اکنون شما یک ماهوت پاک کن دست ساز خواهید داشت و با غلتاندن آن روی لباس از شر پرز ها خلاص خواهید شد.

چگونه پرز لباس ها را از بین ببریم؟

  • روش دیگر این است که یک نوار چسب دور انگشت خود بچسبانید، طوری که قسمت چسبنده آن رو به بیرون باشد. سپس انگشت خود را روی پرز ها بگذارید و بردارید. این روش برای ازبین بردن و جلوگیری از پرز گرفتن لباس ها با بافت ظریف مثل شال و روسری مناسب است.

از بین بردن پرز لباس مشکی

وسایل لازم: یک تیغ اصلاح

لباس را روی سطح صافی قرار داده. می توانید از میز اتو یا زانوی خود استفاده کنید. لباس را طوری قرار دهید که پرزهای آن رو به بالا باشد. شما باید تیغ را خلاف جهت پرزها بکشید. زاویه تیغ باید طوری باشد که به بقیه بافت لباس آسیب نرسد

سپس می توانید با یک برس مخصوص لباس(فرچه) و یا یک دستمال مرطوب، پرز های جمع شده را از روی لباس بردارید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.9
مجموع آرا: 9

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 824
تعداد کل آرا: 5409
تعداد کل بازدیدها: 1545930

نظرات کاربران

*