چگونه پارچه مبل را تعویض کنیم | روش تعویض پارچه مبل | آیا می شود پارچه مبل را عوض کرد

چگونه پارچه مبل را تعویض کنیم | روش تعویض پارچه مبل | آیا می شود پارچه مبل را عوض کرد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/12/16

چگونه پارچه مبل را تعویض کنیم ؟ در این بخش ما قصد داریم در مورد تعویض پارچه مبل را به شما آموزش دهیم مبل های راحتی همان طور که از نامش معلوم است باید راحت باشند که از این مبل استفاده بسیاری می شود همین امر سبب می شود پارچه مبل به راحتی کثیف شود و یا فوم فنر مبل حالت اولیه خود را از دست بدهد و شکلی نافرم در ظاهر مبل ایجاد شود. بهترین کار برای رسیدن به مبلی زیبا و بازگرداندان آن به شکلف و شمایل اولیه تعویض روکش است.

 روش تعویض پارچه مبل


برای تعویض پارچه مبل چه کار باید بکنیم : چنانچه قصد دارید خودتان کار را بر عهده بگیرید ابتدا باید پارچه مبل را به آرامی از کلاف آن جدا کنید برای این کار محل هایی که پارچه به کلاف چسبانده شده را پیدا کنید به آرامی پارچه را از منگنه یا چسب را جدا کنید سعی کنید پارچه را سالم دربیاورید برای سفارش دادن پارچه باید اندازه های دقیق را بدانید پس مواظب باشید پارچه پاره نشود سپس پارچه مبل را بر روی زمین پهن کنید و اندازه های آن را در بیاورید و بر روی کاغذ ب ترسیم الگو یاداشت کنید توجه داشت باشید در هنگام اندازه گیری قسمت هایی از پارچه مواجه نشوید.

کدام جنس پارچه مبلی بهتر است: معمولا جنس رویه مبل راحتی از کتان و پشم و چرم و پارچه و یا انواع پارچه های مصنوعی مانند آکریلیک و نایلون و پلی استر است هر کدام از این جنس ها باید مناسب با شرایط و بودجه‌تان انتخاب شوند. چنانچه به دنبال این هستید که پارچه‌ای انتخاب کنید که کمترین میزان آلرژی را داشته باشد باید به دنبال پارچه های نخی یا چرم بروید. پارچه های پشمی و مخملی به دلیل پرز دهی گزینه های مناسبی برای افراد مبتلا به آلرژی نیستند.

برای رویه مبل چرم مصنوعی بهتر است یا فوم : اگر خوا هالن پارچه های چرمی د ربازار هستید باید بدانید همه آنها چرم طبیعی نیستند وبیشتر از جنس فوم یا چرم مصنوعی هستند چرم طبیعی به دلیل قیمت بالا مشتر یان خاص خود را دارد شما باید دقت داشته باشید چرم مصنوعی مرغوب انتخاب کنید تا با گ ذشت زمان پوسته و رنگ پر یده نشود حتما از نوعی انتخاب کنید که لک به خود نمی گیرند .

چگونه پارچه مبل را تعویض کنیم | روش تعویض پارچه مبل | آیا می شود پارچه مبل را عوض کرد

انتخاب رنگ برای پارچه مبل : اگر د رمنزلی پر رفت آمد زندگی می کنید و یا بچه کوچک دارید که احتمال کثیفی مکرر روکش مبل وجود دارد بهترین انتخاب رنگ های چرک تاب هستند یعنی رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید اما کمی پرمایه و چرک تاب تر از رنگ دلخواهتان باشد.

 

آیا می شود پارچه مبل را عوض کرد


پارچه مبلی طرح و نقشی مناسب : انتخاب یک طرح و نقش مناسب میتواند تاثیر چشمگیری بر دکوراسیون منزل‌تان بگذارد پس در انتخاب این مورد شکیبا باشید شما باید با توجه به شلوغی و خلوتی فضا از طرح های خلوت یا شلوغ استفاده کنید طرح های شلوغ و پر رنگ برای فضاهای بزرگ و خالی پیشنهاد میشود و طرح های خلوت و کم رنگ برای فضاهای کوچک و شلوغ گزینه مناسبی هستند اگر شما تمایل به استفاده از طرح های پر مایه دارید ولی از شلوغی فضا نگران هستید میتوانید پارچه مبل را ساده انتخاب کنید و از کوسن های نقش و نگاردار بر روی آن استفاده کنید.

کار به یک رویه دوز ماهر بسپارید : د راین مرحله نوبت به دوختن رویه جدید می رسد اگر ما خیاط ماهری هستید قطعا از عهده این کار بر می آیید ولی خیلی تبحر در دوخت رویه جدید حتما الگوی رویه و روکش قدیمی آن را در اختبار رویه دوز بگذارید برای نت یجه بهتر یک عکس از مبلمان خود به رویه دوز نشان ده ید تا تسلط بیشتری بر روی کار پیدا کند .


رو یه کوبی پارچه مبل : د رمرحله نهایی تعویض پارچه مبل نوبت به رویه کوبی میرسد این کار شاید به ظاهر ساده باشد ولی از اهمیت بالایی برخودار ا ست میزان پارچه بر روی سطح مبل نکته قابل توجهی است اگر پارچه بر روی مبل زیادی از حد کشیده شود به سرعت پاره می شود و اگر میزن کشیدگی کمی داشته باشد به چروک پارچه در قسمت های مختلف مبل نیاز به یک رویه کوب ماهر را چند برابر می کند.

چگونه پارچه مبل را تعویض کنیم | روش تعویض پارچه مبل | آیا می شود پارچه مبل را عوض کرد

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 16
تعداد کل آرا: 119
تعداد کل بازدیدها: 71628

نظرات کاربران

*