چگونه وزن متناسب خود را حساب کنیم؟

چگونه وزن متناسب خود را حساب کنیم؟

داشتن وزن مناسب برای بسیاری از مردم یکی از دغدغه های اصلی می باشد، همه دوست دارند وزن متناسب با قد خود را بدانند، ولی از روش محاسبه آن خبر ندارند، برای دانستن وزن متناسب خود می توانید از فرمولی که در این مطلب تقدیم شما می شود، استفاده کنید.

داشتن وزنی نرمال و متناسب یکی از شرایط اصلی و واجب برای سلامتی می باشد. داشتن اضافه وزن و چاقی سبب افزایش ریسک ابتلا به بسیاری از بیماری ها می باشد.

چاقی یعنی وزن بدن از استاندارد آن بر حسب قد افزایش می یابد. در دنیای امروز مردم به علت خوردن انواع غذاهای چرب، فسا فود ها، کم تحرکی و ... دچار اضافه وزن می باشند، در حالی که چاقی عامل بسیاری از بیماری ها می باشد. در بین این بیماری ها می توان از بیماری سیستم قلبی – عروقی، دیابت قندی و حتی برخی از انواع سرطان و ... را نام برد. به همین دلیل نیاز است که به صورت دائمی و همیشگی وزن بدن را نرمال و متناسب نگه داشت.

در برخی از موارد انسان به چند متخصص تغذیه مراجعه می کند تا وزن متناسب خود را بداند، ولی در کمال تعجب مشاهده می کنیم که هر متخصصی در مورد وزن متناسب ما نظر متناوتی دارد و شاید در گفتن وزن متعادل با هم اختلاف هم داشته باشند، دلیل این مشکل این است که برای در کتب مختلف دانشمندان و محققان برای محاسبه وزن ایده آل فرمول های مختلفی ارائه شده است و متخصصان بر حسب علاقه و تجربه خود یکی از این روش ها را مطلوب می دانند.

برای محاسبه وزن نرمال و متناسب بدن، تعداد زیادی از فرمول ها وجود دارد. یکی از این فرمول ها را در این مطلب تقدیم شما می کنیم. این فرمول از سوی متخصصان معاصر تکمیل شده و به فرمول معروف بروک (Brokk) شهرت دارد.

این فرمول هم برای مردان و هم برای زنان وزن ایده آل را به راحتی حساب می کند.

- فرمول محاسبه وزن بورک:

(قد (سانتی متر) – 110) ͯ 1،15 یعنی قد خود را به سانتی متر منهای عدد 110 می کنیم و عدد بدست آمده را ضرب در عدد 1.15 می کنیم، نتیجه بدست آمده وزن متناسب و ایده آل شما را نشان می دهد. برای مثال قد شما 164 سانتی متر می باشد. برای محاسبه وزن ایده آل شما می توان به این روش انجام دهید.

چگونه وزن متناسب خود را حساب کنیم؟

بر حسب محاسبه این فرمول، وزن متناسب برای کسی که دارای 164 سانتی متر می باشد، 62.1 کیلوگرم است.

در نهایت توجه داشته باشید، برای دانستن وزن مطلوب به دنبال عدد خاص نباشید، داشتن وزن مطلوب به فاکتورهای زیادی بستگی دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1101
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه وزن متناسب خود را حساب کنیم؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)