چگونه ورم کردن بدن بعد از آمپول زدن را بر طرف کنیم | درمان ورم جای آمپول | ورم كردن جاي آمپول

چگونه ورم کردن بدن بعد از آمپول زدن را بر طرف کنیم | درمان ورم جای آمپول | ورم كردن جاي آمپول
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/05/15

درمان ورم جای آمپول ؟ در برخی موارد پیش می آید که انسان بعد از اینکه آمپول تزریق می کند، جای آمپول تورم و برآمده می شود و این موجب ناراحتی و اذیت فرد می گردد، که اگر در مدت کوتاهی برطرف نشود می تواند سبب سفتی آن شود و در نهایت برای برطرف کردن آن انسان ناچار به عمل جراحی می گردد. اگر برای شما هم گاهی این اتفاق پیش می آید، می توانید با استفاده از روش زیر، این برامدگی و تورم را برطرف کنید تا کار به جراحی و عمل نکشد.

 

گاهی محلی که آمپول زده شده است، متورم و باد می کند و پس مدتی سفتی می شود و یا سبب ایجاد تورم های سفت می گردد. این برآمدگی ها می توان سبب درد و ناراحتی در انسان شود، این گونه برآمدگی ها می تواند سبب ایجاد التهاب و حتی عفونت نیز شود، که اگر این گونه شود، این مشکل را تنها دکتر جراح می تواند حل نماید.

اما اگر بعد از آمپول زدن می خواهید که به این وضعیت دچار نشوید، در درجه اول سعی کنید برای آمپول زدن نزد متخصص بروید، تزریق آمپول توسط متخصص و سرنگ هایی که دارای سوزن بلند می باشند، مانع از ایجاد این مشکل می گردد. در زمان تزریق آمپول عضلات بیمار باید شل نگه داشته شود. این عمل یکی از کارهایی پیشگیرانه برای به عمل نیامدن تورم و باد بعد از تزریق می باشد.

برای مقابله با برآمدگی های و تورم های می توانید از داروهای هپارین (Heparin) و تروکسروتین (Troxerutin) استفاده کنید. این داروها برای رفع التهاب ها موثر است. گردش خون در محل تزریق را بهتر می کند و برای پخش شدن تورم و برآمدگی ناشی از سوزن موثر می باشند.

استفاده از سولفات منیزیم هم برای برطرف کردن این مشکل موثر است. داروی سولفات منیزیم را با گاز استریل آغشته کنید و بر روی محل تزریق آمپول بمالید.

درمان ورم جای آمپول | ورم كردن جاي آمپول | ورم جای آمپول

درمان ورم جای آمپول

در میان مردم برای برطرف کردن این مشکلات از روش های سنتی مختلف استفاده می شود، در بین این روش ها، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- ماساژ دادن

حتما شنیده اید که بعد از آمپول زدن توصیه می کنند که محل تزریق ماساژ داده نشود، اما خوب است بدانید که اگر ماساژ دادن به سمت عضلات انجام شود، مانع از ایجاد تورم می گردد ولی ماساژ برعکس حرکت عضلات موجب بدتر شدن وضعیت می گردد.

2- کمپرس کردن با عصاره آلوورا؛

3- گذاشتن برگ کلم بر روری محل تزریق؛

4- بستن آن با سلفون؛

این روش ها را می توانید به تنهایی و با به همراه هم به کار ببرید. برای مثال می توانید ابتدا محل تزریق را کمی ماساژ دهید و سپس بر روی آن یک برگ کلم بگذارید و آن را با سلفون ببندید.

لازم به توجه است که، معالجه این تورم و برآمدگی های ممکن است طولانی مدت باشد. به همین دلیل لازم است آمادگی کافی و لازم را داشته باشید، اگر در محل برآمدگی سرخ شدگی و درد به وجود آمده است و یا در این ناحبه طب وجود دارد. بهتر است بدون معطلی به دکتر مراجعه کنید. چرا که این علائم می تواند نشای از به وجود آمدن آبسه باشد.

ورم كردن جاي آمپول

جای آمپول | درمان آبسه شدن آمپول | جای امپول باد کرده و باد كردن جاي امپول
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.7
مجموع آرا: 107

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 89
تعداد کل آرا: 3248
تعداد کل بازدیدها: 715089

نظرات کاربران

*
AM
علی مراد ( 2018-09-14 23:55:28 )
با سلام در صورت تزریق امپول چه مدت طول میکشه که ابسه ایجاد شود؟؟ ممنون و تشکر
K
کاظمی ( 2018-09-22 16:55:16 )
خونسردی خودتون رو حفظ کنید و محل ابسه شده رو با حرکات کششی درمان کنید
A
علی ( 2018-10-21 00:03:19 )
سلام چه مدت باید صبر کرد واگر خوب نشد به چه دکتری مراجعه بشه
A
ابوالفضل ( 2019-01-01 17:01:43 )
معمولا آبسه بعد از آمپول تا چند روز بعد بر طرف می شود، ولی اگر آبسه دردناک بود به دکتر مراجعه کنید.
آ
آراز ( 2019-01-16 23:49:20 )
اگر ترزیق آمپول خوب انجام شود، احتمال اینکه آبسه کند بسیار کم است.
N
نگین ( 2019-04-12 19:33:54 )
تزریق آمپول خیلی مهمه و باید برای تزریق به جای معتبر مراجعه کرد.