چگونه ورد را پی دی اف(pdf) کنیم؟ تبدیل فایل ورد به پی دی اف | تبدیل ورد فارسی به پی دی اف(pdf)

چگونه ورد را پی دی اف(pdf) کنیم؟ تبدیل فایل ورد به پی دی اف | تبدیل ورد فارسی به پی دی اف(pdf)

نرم افزار ورد(Microsoft Word) نرم افزار تولید و ویرایش متن است که محبوبترین و رایجترین نرم افزار از این دست می باشد. فرمت خروجی فایل هایی که با این نرم افزار تهیه می شوند فرمت docx و در نسخه های قدیمی تر doc است. این فرمت در شرایط و به دلایلی ممکن است مطلوب و مورد استفاده نباشد – برای مثال ممکن است نتوانید آن را در وبسایتی آپلود کنید. ضمن اینکه ممکن است در نسخه های مختلف این نرم افزار متن یا صفحات تهیه شده به هم بریزد. بنابراین بعضا شما نیاز دارید که فایل های ورد را به فایل های pdf پی دی اف که با نرم افزار ادوب آکروبات یا نرم افزارهای دیگر باز می شوند و یک مزیت مهم آنها این است که صفحات را بدون تغییر به شما نمایش می دهند، تبدیل کنید. در زیر نحوه و روش تبدیل کردن فرمت ورد(doc, docx) به پی دی اف(pdf) آموزش داده می شود.

ساده ترین روش برای تبدیل فایل های ورد(word) با فرمت doc, docx به پی دی اف استفاده از خود نرم افزار ورد است. بدین صورت که شما به قسمت File نرم افزار ورد رفته، گزینه Save as را انتخاب کرده و در صفحه نمایش داده به شما بر روی کادر save as type کلیک کرده و از میان گزینه های پیشنهادی به شما گزینه PDF را انتخاب می کنید. توجه کنید که در این حالت باید در کادر بالای انتخاب نوع فایل که نام فایل است، نامی که برای فایل پی دی اف در نظر دارید را وارد کنید که در غیر اینصورت ورد نامی که خود انتخاب کرده است را برای فایل در نظر می گیرد. ضمنا مسیر ذخیره کردن فایل را نیز فراموش نکنید و اگر مسیر(درایو و فولدر) خاصی را در نظر دارید از همین صفحه مربوط به save as انتخاب نمایید. توجه کنید که این گزینه در نسخه های 2010 و بعد از آن مایکروسافت ورد وجود دارند و در نسخه های 2007 و قبل آن شما باید پلاگین های مربوطه را که می توانید از اینترنت دانلود کنید، نصب نمایید.

تبدیل فایل ورد به پی دی اف(pdf) با نرم افزار

روش دوم برای تبدیل فایل های ورد(Doc, docx) به پی دی اف استفاده از نرم افزارهای مربوطه است که می توانید از اینترنت یا فروشگاه های نرم افزار آن را تهیه نمایید. یک نمونه از این نرم افزار، نرم افزار doPDF است که پس از نصب آن در قسمت کنترل پنل(control panel) و بخش پرینتر(printers) یک گزینه(یک پرینتر) به نام doPDF اضافه می شود. اگر بعد از نصب نرم افزار شما این گزینه را در قسمت پرینترها مشاهده کردید، برای تبدیل فایل ورد به پی دی اف می توانید فایل مدنظر را باز کنید و در قسمت print نرم افزار ورد از میان پرینترهای موجود doPDF را انتخاب کرده و پس از مشخص کردن مسیر ذخیره این فایل و نام فایل ورد(Word) خود را بصورت یک فایل پی دی اف ذخیره نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 828
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)