چگونه وبسایت یا وبلاگ خود را در موتورهای جستجو ثبت کنیم؟

چگونه وبسایت یا وبلاگ خود را در موتورهای جستجو ثبت کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/01/04

آیا به دنبال به راه انداختن یک وب سایت(Website) و یا یک وبلاگ(Weblog) هستید؟ آیا می خواهید در رتبه بندی موتورهای جستجو، رتبه ی خوبی داشته باشید و قیمت سایت یا بلاگتان بالا برود؟

ما به شما ثبت کردن دستی وب سایتتان در موتور جستجو را پیشنهاد می دهیم. چون معرفی و ثبت دستی وب سایت و وبلاگ نکته ای است که موتور های جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو به آن توجه می کنند و این حالت را ترجیح می دهند. ثبت دستی به موتورهای جستجو کمک می کند تا از حمله ی اسپم ها جلوگیری کنند.

در این مقاله قصد داریم نحوه ی معرفی و ثبت وب سایت و وبلاگ در موتورهای جستجو را توضیح دهیم.

نکته مهم این است که شما باید وب سایت خود را در تمام موتورهای های جستجوی اصلی و مهم ثبت کنید. (Google, Yahoo!, Bing) . اگر چه موتورهای جستجو دیگر نسبت به گوگل، کاربر کمتری دارند اما همچنان آن ها میلیون ها مصرف کننده دارند. زمانی که شما آدرس URL یا دامنه  (Domain) خود را ثبت می کنید، بین دو تا چهار هفته طول می کشد تا وب سایت یا بلاگ شما ایندکس( Index) شود. (یعنی در رتبه بندی موتور جستجو قرار بگیرد).

 

چگونه وب سایت یا وبلاگ خود را به موتورهای جستجو  معرفی کنیم؟ (ثبت کنیم)

 

ثبت سایت در گوگل:

سیستم ثبت URL در گوگل بسیار ساده و سریع است. فقط کافی است به آدرس  Google's web page for URL submitting بروید. ابتدا آدرس جی میل خود یا همان حساب کاربری گوگل (Google Account) را وارد کنید و سپس به صفحه ی ثبت سایت بروید و نام دامنه (یا همان نام سایت) خود را در کادر مخصوص،  وارد کنید. و در آخر گزینه Add URL را بزنید و سایت را ثبت کنید.

چگونه وبسایت یا وبلاگ خود را در موتورهای جستجو ثبت کنیم؟

ثبت سایت در یاهو:

از سال 2010  موتور جستجو یاهو به یکی از زیر مجموعه های موتور جستجو مایکروسافت یعنی بینگ، تبدیل شده. زمانی که شما وب سایت و یا بلاگ خود را در بینگ ثبت می کنید به طور خودکار در یاهو نیز نمایش داده می شوید. بنابراین نحوه ی ثبت دامنه در بینگ که در زیر آمده برای یاهو هم صدق می کند.

 

ثبت سایت در بینگ (Bing):

این کار درست مانند ثبت سایت در گوگل می باشد. ابتدا نیاز دارید یک حساب کاربری بینگ (Bing Account) داشته باشید. نیاز دارید که به صفحه ی Webmaster Tools بروید و آدرس سایت یا بلگ خود را در کادر مربوط وارد کنید و و بر روی گزینه Submit کلیک کنید. بعد از سابمیت کردن شما نیاز دارید تا ثابت کنید ربات نیستید و در واقع ثبت خود را وریفای (Verify) کنید. کدی برای شما ارسال می شود و شما باید آن کد را به قسمت کد های هدر سایتتان (Header) اضافه کنید.

 چگونه وبسایت یا وبلاگ خود را در موتورهای جستجو ثبت کنیم؟

ثبت سایت در اسک (Ask):

این موتور جستجو یه شما اجازه نمی دهد که دامنه خود را به صورت دستی ثبت کنید و باید از رباتی که برای این کار در نظر گرفته شده استفاده کنید. http://www.robotstxt.org/

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.8
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 854
تعداد کل آرا: 5638
تعداد کل بازدیدها: 1753569

نظرات کاربران

*