چگونه واریس را درمان کنیم؟ روش ساده و خانگی درمان واریس

چگونه واریس را درمان کنیم؟ روش ساده و خانگی درمان واریس
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/13

روش های مختلفی برای درمان و پیشگیری از واریس وجود دارد. از جراحی های هزینه بر گرفته تا استفاده از روش های طبیعی و اسانس گیاهان و گل ها وجود دارد برای درمان واریس نیاز نیاز در درجه اول به پزشک مراجعه کرد و یا از کرم های حساسیت زا و جراحی استفاده کرد. بهتر است اول درمان های خانگی را امتحان کنیم. و اگر با این درمان ها بیماری معالجه شد دیگر نیاز به مراجعه به پزشک وجود نخواهد داشت. از این رو، در این مطلب در مورد از درمان های خانگی واریس را تقدیم شما می کنیم.

بیشتر مردم واریس را به شکل رگ های آبی و بنفش تیره ای می شناسند که به صورت برجستگی هایی در سطح پوست پخش شده است. و اغلب فکر می کنند که واریس مختص زنان می باشد در حالی که مردان هم می توانند به بیماری واریس مبتلا شوند. این بیماری شایع ترین بیماری عروقی انسان است و بین 10 الی 20 درصد جمعیت را مبتلا می کند.

«واريس» از ريشه يوناني واريکس به معني پيچدار گرفته شده است. سياهرگ‌هاي واريسي، سياهرگ‌هاي پيچدار و متسعي هستند که در نزديک سطح پوست تشکيل مي‌شوند. احتمال واريسي شدن در همه سياهرگ‌ها وجود دارد اما بيشترين مکان ابتلا اندام‌هاي پاييني و پاها هستند. سياهرگ‌هاي واريسي، در نتيجه اختلال عملکرد دريچه هاي موجود در سياهرگ‌ها ايجاد مي‌شوند. در حالت طبيعي، اين دريچه ها از بازگشت خون در مسير عکس (به سمت پايين) جلوگيري مي‌کنند. ممکن است اين دريچه‌ها بر اثر عواملي مانند: بارداري، ترومبوفلبيت، ضعف مادرزادي، چاقي و يا ايستادن طولاني مدت، تحت کشش قرار گيرند. وقتي دريچه ها ضعيف شده و ديگر قادر به بسته شدن طبيعي نباشند، حوضچه هايي از خون در سياهرگ‌ها ايجاد مي‌شوند. در نتيجه سياهرگ‌ها متسع و واريسي ميشوند.

بیماری واریس به علل مختلف می تواند به وجود آید. بی شک، بیماری واریس می تواند، بر روی زندگی روزمره انسان تاثیر منفی بگذارد. در طب معاصر برای درمان این بیماری، روش های زیادی پیشنهاد شده است. در عین حال برای اینکه مانع از به وجود آمدن واریس و همچنین درمان آن شوید روش های طبیعی نیز وجود دارد.

در ادامه روش هایی طبیعی که می توان بیماری واریس را با آن درمان کرد، به شما معرفی می کنیم:

1- مخلوط زنجبیل

این مخلوط موثرترین درمان برای واریس می باشد.

ویتامین E را با یک قاشق چای خوری زنجبیل مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را بر روی محلی که واریس دارید بمالید. اگر این محلول واریس را به تمامی از بین نبرد، مقدار زیادی آن را کاهش خواهد دارد.

2- پیاز خام

هر روز با یک عدد پیاز خام، پوست ناحیه ای که دچار بیماری واریس است، ماساژ دهید. این عمل موجب کاهش علائم واریس بر روی پوست بدن و همچنین کوچک کردن رگ های واریسی کمک می کند.

3- پنج حبه سیر

پنج حبه سیر را خوب بکوبید، و به صورت خام بخورید، سیر به علت داشتن ویژگی آنتی اکسیدان، موجب می شود، که ظاهر ناخوشایند رگ های واریسی از بین برود.

4- گیاه ایلکس کرناتا (Ilex crenata)

این گیاه موجب از بین رفتن ورم رگ های واریسی و باز شدن انسداد رگ ها می شود. در طول روز حداقل لازم است از این گیاه به مقدار 100 گرم، استفاده شود.

البته علاوه بر موارد گفته شده، درمان‌های طبیعی دیگر واریس عبارتند از: ورزش، جلوگیری از اضافه‌وزن، استفاده از روغن‌های اسانس برای تنظیم هورمون‌های بدن، استفاده از رژیم غذایی ضدالتهاب و گیاهان دارویی مانند قره‌قاط و شاه‌بلوط هندی را می توان نام برد. و همچنین وضعيت تورم اندام‌هاي پاييني ناشي از بي‌کفايتي سياهرگي، اغلب با استفاده از جوراب‌هاي واريسي درمان مي‌شود. اين جوراب‌ها از خارج، روي ساق پا فشار آورده و از تورم شديد که مي‌تواند به ضخامت پوست و ايجاد زخم بستر منجر شود، پيشگيري مي‌کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277066

نظرات کاربران

*