چگونه هندوانه بخریم؟ چه هندوانه ای بخریم؟

چگونه هندوانه بخریم؟ چه هندوانه ای بخریم؟

چند روز دیگر شب یلدا است، در بین ایرانیان رسم است که در شب یلدا (چله) از هندوانه استفاده می کنند، از این رو، در این روزها شاهد هستیم که در مغازه ها و بازار هندوانه به صورت گسترده دارد، فروخته می شود و مردم برای اجرای سنت دیرینه شب چله هندوانه می خرند، ولی یکی از سوالاتی که در زمان خرید هندوانه مطرح می شود این است که چگونه هندوانه خوب را تشخیص دهیم؟.

بسیاری از مردم برای تشخیص هندوانه خوب آن را در زمان خرید برای امتحان می برند، از طرف دیگر برخی از فروشنده ها هم برای فروش بیشتر و ایجاد اعتماد در خریدار، هندوانه را به شرط چاقو می فروشند. اگر چه، خرید هندوانه به این صورت برای تشخیص هندوانه خوب بسیار اثر گذار و کاربردی می باشد، ولی پزشکان این عمل را توصیه نمی کنند.

با این حال، بسیاری از ما در زمان خرید هندوانه، برای اینکه از خوب بودن آن مطمئن شویم، آن را کمی می بریم و یا دوست داریم از جایی هندوانه بخریم که به شرط چاقو باشد. اما پزشکان هشدار می دهند که، در زمان خرید هندوانه نباید آن را برید.

چرا که تحقیقات نشان می دهد، بر روی هندوانه هایی که در بازار، سوپرمارکت ها و ... فروخته می شود، به مقدار زیاد میکروب های مضر وجود دارد. لذا در زمانی که هندوانه را به شرط چاقو می خرید و آن را در مغازه برای امتحان کردن می برید، بسیاری از این میکروب های مضر وارد هندوانه می شود و در داخل هندوانه به سرعت شروع به تکثیر شدن می کنند. در نتیجه وارد شدن انواع میکروب ها به داخل هندوانه، سبب ایجاد مسمومیت در انسان می شود.

نکته مهم اسن است که، باید توجه داشته باشید، قبل از بریدن هندوانه در منزل هم لازم است در آب جاری حتما آن را بشورید. یعنی زیر شیر آب بگیرید.

همچنین متخصصان توصیه می کنند که هندوانه بریده شده را در یخچال نگهداری نکنید، این کار هم ریسک مسمومیت را افزایش می دهد.

برای اینکه مجبور به نگهداری هندوانه در یخچال نشوید، هندوانه های کوچک را بخرید، که از آن اضافه نماید و نیازی به نگهداری در یخچال نداشته باشد. یعنی هندوانه را برحسب تعداد نفرات خانواده بگیرد تا با یکبار بریده شدن همه مصرف شود.

علاوه بر این ها، هندوانه هایی که در کنار جاده ها فروخته می شوند، هم منبع بسیار خطرناکی هستند. این هندوانه ها علاوه بر اینکه دارای میکروب های فراوان هستند، گازهای سمی ناشی از کار کردن ماشین را هم در خود جذب می کنند. در این گونه مکان ها، هندوانه، کشمش، میوه ها و سبزیجات را نخرید. چرا که خریدن میوه و سبزیجات از وانت ها و خودروها توصیه نمی شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه هندوانه بخریم؟ چه هندوانه ای بخریم؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)