چگونه نیش زنبور عسل را درمان کنیم | درمان نیش زنبور عسل به روش ساده و خانگی

چگونه نیش زنبور عسل را درمان کنیم | درمان نیش زنبور عسل به روش ساده و خانگی

برای هر کسی در زندگی پیش می آید که توسط زنبور نیش زده شود، نیش زنبور عسل خطرناک نیست و برای سلامتی آسیب نمی زند، ولی با این حال سبب ایجاد درد و ورم موقتی می باشد که اذیت کننده است، لذا برای درمان و از بین بردن آن می توانید از مواد و وسایل گفته شده در این مقاله استفاده کنید.

در فصل تابستان یکی از مشکلاتی که بسیاری از مردم با آن مواجه می شوند، نیش زنبور می باشد. نیش زنبور عسل سبب ایجاد درد و ناراحتی موقتی در انسان می شود، اما مشکل جدی و دائمی به وجود نمی آورد و برای سلامتی انسان هم تاثیر منفی نمی گذارد و حتی برخی از مردم معتقدند که نیش زنبور عسل مفید هم می باشد، ولی با این حال، گاهی نیش زنبور عسل می تواند موجب عفونت شده و نیاز به درمان داشته باشد و یا اینکه واکنش های آلرژیکی در انسان به وجود آورد که در این صورت می تواند خطرناک باشد.

اما به طور کلی نیش زنبور عسل خطری ندارد و تنها موجب ایجاد درد و تورم در محل نیش می شود. برای از بین بردن درد و ورم ناشی از نیش زنبور راه های زیادی وجود دارد. برخی از وسایل طبیعی می توانند، برای از بین بردن درد و ورم نیش زنبور عسل مفید باشند.

ابتدا لازم است توجه داشته باشید که، در زمان نیش زنبور قبل از این که از دارو و درمان های مختلف استفاده کنید، بهتر است ابتدا محل نیش زنبور را با آب و صابون خوب بشورید. شستن محل نیش زنبور با آب و صابون سبب کاهش تعداد باکتری هایی موجود در محل نیش می شود، که احتمال ایجاد عفونت را دارند. سپس می توانید به روش های زیر برای درمان نیش زنبور عسل اقدام کنید.

1- استفاده از سیر:

استفاده از سیر برای درمان انواع بیماری ها در میان مردم بسیار رایج می باشد. به وسیله سیر می توان درد ناشی از نیش زنبور را از بین برد. برای این منظور یک حبه سیر را کوبیده و خوب له کنید و آن را بر روی محل نیش زنبور بمالید.

2- استفاده روغن اسطوخودوس (Lavandula):

روغن اسطوخودوس برای از بین بردن سم ناشی از نیش زنبور بسیار مفید و موثر است، برای اینکار مقداری از این روغن را بر روی محل نیش زنبور بمالید.

3- استفاده از مخلوط کربوهیدرات و آب:

کربوهیدرات و آب را با هم مخلوط کنید و مخلوط به دست آمده را بر روی محل نیش زنبور بمالید. لازم به توضیح است که در برخی از مناطق ایران برای رفع درد و ورم نیش زنبور به صورت سنتی از آب قند استفاده می کنند. خوب است بدانیم که این همان مخلوط کربوهیدرات و آب می باشد.

4- استفاده از پیاز:

پیاز را از وسط دو تکه کنید و طرف آب دار آن را بر روی محل نیش زنبور بمالید.

5- استفاده از عسل:

یکی از وسایل مفید برای درمان نیش زنبور عسل، استفاده از عسل می باشد، هر چقدر عجیب هم به نظر برسد، این واقعا موثر و مفید می باشد. می توان گفت که عسل، برای هر گونه بیماری و اختلال سلامتی بهترین وسیله می باشد. برای این منظور مقداری عسل را بر روی محل نیش زنبور بمالید، تا تاثیرات شگفت انگیز آن را مشاهده کنید.

6- استفاده از جعفری:

برای کاهش درد و درمان نیش زنبور عسل می توانید از جعفری هم استفاده کنید. برای این منظور، چند برگ جعفری را خرد کرده و آن را به صورت آب دار، بر روی نیش زنبور بمالید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه نیش زنبور عسل را درمان کنیم | درمان نیش زنبور عسل به روش ساده و خانگی
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)