چگونه نمود جسمی شیطان را بشناسیم؟

 چگونه نمود جسمی شیطان را بشناسیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/02/10

برای مردم واضح است که شیطان دشمن انسان است و انسان را گمراه می کند ومشکل برای انسان ایجاد می کند. اینکه امروزه مردم اتفاقات ناگوار رابه شیطان نسبت می دهند ولی بیماری را نسبت نمی دهند به دلیل نیرنگی می باشد که شیطان در این زمینه به کار برده است. این روایات نشان می دهند که شیطان علاوه بر جنبه روحی از لحاظ فیزیکی و جسمی نیز می تواند نمود پیدا کند. 

در برخی از روایات نمود فیزیکی برای شیطان ذکر شده است که در واقع نشان می دهد که چگونه شیطان می تواند در اعمال و رفتار ما انسان ها خود را نشان دهد. چند نمونه از جلوه شیطان در زندگی ما موارد زیر هستند:

  • اگر هنگام غذا خوردن (( بسم الله)) گفته نشود باما در غذا شریک می شود.(در واقع نشان می دهد که ذکر خدا نگفتن در هنگام خدا و شکرگذاری نکردن از خدا نشان دهنده وجود شیطان است)
  • شیطان لباس هایی را که تا نشده است را می پوشد.(نشان می دهد که نامنظم بودن نشان دهنده وجود شیطان است)
  • شیطان زیر ناخن ها و موهای زائد بدن مانند موهای زیر بغل مخفی می شود.(نشان می دهد که نظافت نکردن نشانه شیطان است)
  • آشغال ها یی که با جارو ( در پشت درب ها) جمع می شوند محل نشستن شیطان می باشد.(این مورد نیز نشانه نامنظمی و عدم رعایت بهداشت است که جلوه ای از وجود شیطان است)
  • شیطان از محل ترک لیوان آب می نوشد.(این مورد نیز نشان دهنده عدم رعایت بهداشت و نظم است- چون همانطور که می دانید لیوان ترک خورده محل جذب میکروب هاست)
  • تار عنکبوت خانه ی شیطان است.(این نیز عدم رعایت بهداشت و نظم را نشان می دهد)

 همانطور که دیدید بیشتر مواردیکه ذکر شد نشانه ای از عدم رعایت بهداشت و نظم است، همانطور که در اسلام بسیار به نظافت و نظم و رعایت حقوق خود و دیگران تاکید شده است. در واقع عدم توجه به نظم نشانه ای از وجود شیطان هم بصورت غیرمادی و هم مادی است.

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 92
تعداد کل نظرات : 58
تعداد کل آرا: 779
تعداد کل بازدیدها: 151887

نظرات کاربران

*
S
سعید ( 2017-02-04 17:43:42 )
مقاله جالبی بود