چگونه نامه درخواست وام بنویسیم | نمونه نامه درخواست وام | نحوه نوشتن نامه درخواست وام

چگونه نامه درخواست وام بنویسیم | نمونه نامه درخواست وام | نحوه نوشتن نامه درخواست وام

در این در این بخش ما قصد داریم نحوه نوشتن نامه درخواست وام را به شما توضیح دهیم در این مطلب می توانید نمونه های از این نامه ها را مشاهده کنید.

نامه های درخواست وام با توجه به دلیل درخواست و سازمانی که از آن درخواست وام می شود متفاوت است مانند: نامه درخواست وام از بانک که با دلایل مختلف درخواست می شود نامه درخواست وام دانشجویی که معمولا از دانشگاه ها درخواست می شود نامه درخواست وام از شرکتی که فرد در آن مشغول به کار است.

نامه نگاری ا داری یکی از ملزومات هر سازمان است و یکی از مهم ترین راه هایی است افراد و سازمان ها می توانند از طریق آن با هم ارتباط برقرار کنند یکی از راه های نگارش نامه اداری استفاده از اتوماسیون اداری مخصوصا اتوماسیون اداری تحت وب است نامه های اداری انواع مختلفی دارند که یکی از نمونه نامه های اداری که کاربرد بسیاری دارد نامه در خواست وام می باشد برای اینکه بدانیم چگونه نامه اداری بنوسیم باید بدانیم گه نگارش نامه های اداری آیین و قواعد خاصی دارد اگر فردهنگام نگارش این نامه ها با طرز نوشتن نامه اداری آشنا نباشد ممکن است دچار مشکل شود وبه پاسخ مورد انتظار خوداز نامه نگاری نرسد .

نکات مهم در نوشتن نامه رسمی : اولین و مهمترین نکته ای که در نگارش یک نامه اداری باید به خاطر داشته باشید این است که بدانید با چه کسی قصد مکاتبه دارید در نوشتن یک نامه اداری باید سلسله مراتب رعایت شود پس از این که شخص مورد مکاتبه مشخص گردید باید به نکات زیر نیز دقت شود .با دقت نامه خود را بنویسید و مطمئن شوید غلط املائی ندارید به هیچ وجه از کلمات عامیانه واصطلاحا کوچه بازاری در نوشتن نامه اداری استفاده نکنید تا می توانید خلاصه بنویسید واز حشو وبکار بردن کلمات وعبارت هم معنی خودداری کنید طاگر متن نامه طولانی است حدالامکان د رنامه خلاصه ای از دستور ویا ابلاغیه را نوشه وسپس متن ابلاغیه یا دستور را د رپیوست ضمینه کنید نامه اداری را با فونت رایج سازمان نگارش کنید واندازه قلم را متناسب وقابل خوانده شدن قرار دهید

اگر به سازمان یا فرد بالادست یا فرد بالا دست نامه می نویسید از کمنلاتی همچون به استحضار می رساند اگر به اداره یا فرد هم رده نامه می نویسید از عبارت به آگاهی می رساند و اگر به اداره یا فرد زیردست نامه می نویسید از عبارت به اطلاع می رساند استفاده نمایید نامه را با نام خدا و تاریخ و شماره و همچنین ذکر این مورد که دارای پیوست می باشد یا خیر آغاز کنید .
اگر مکاتبه بین دو سازمان درحال وقوع است توصیه می شود ابتدا مبدا نامه را ذکر و سپس گیرنده را عنوان کنید.

بعنوان مثال بنویسید از شرکت برنامه نویسی غیره به سازمان برنامه و بودجه سپس موضوع نامه را ذکر کرده و پس از آن شروع به نگارش متن نامه نمایید . اگر نامه در پاسخ به نامه ای دیگر است ، حتما در ابتدای نگارش متن نامه ذکر کنید که نامه در پاسخ به نامه شماره در تاریخ است .

پس از اتمام نوشتن نامه اداری ، یک خط جا گذاشته و در سمت چپ نامه را امضا و مهر کنید و تاریخ را یادداشت نمایید .

نمونه نامه در خواست وام
جناب آقای ………………….

رییس محترم بانک / موسسه مالی ………………شعبه ………………..

موضوع : درخواست وام

با سلام و احترام

بدینوسیله اینجانب ………….. ، دارنده حساب قرض الحسنه / پس انداز شماره 85.5 تقاضای دریافت وام به مبلغ …………… ریال به منظور تعمیر منزل / خرید خودرو / سرمایه گذاری در امر تولید را بحضور تقدیم میدارم.

همچنین به پیوست گواهی اشتغال و صورتحساب حقوقی اینجانب بعنوان مدرک توانایی بازپرداخت اقساط وام و گواهی اشتغال ضامنین ( شلمان ) / سند ملک / چک و سفته / بعنوان تضمین بازپرداخت به موقع اقساط نزد آن بانک امانت گذاشته می شود.

خواهشمند است با پرداخت وام موافقت فرموده و دستور فرمایید اقدام لازم مبذول نمایند.

تسریع در واگذاری وام موجب کمال امتنان می باشد.

پیشاپیش از آن مقام محترم بدلیل بذل محبتی که می فرمایید کمال تشکر و سپاسگذاری را دارم.

با تقدیم احترام

……………………

آدرس محل سکونت : ……………….

تلفن تماس : …………………….

 

متن نامه درخواست وام از بانک معمولا به صورت زیر نوشته می شود:

بسمه تعالی

جناب آقای…………………….

رئیس محترم بانک…………………….

موضوع: درخواست وام…………………….

با سلام و احترام

اینجانب……………………. دارنده حساب بانکی به شماره……………………. تقاضای درخواست وام……………………. به مبلغ……………………. را خدمت شما تقدیم می کنم.

هم چنین مدارک لازم مانند……………………. برای تایید توانایی بازپرداخت وام توسط اینجانب در بانک به امانت گذاشته می شود.

تقاضا دارم در صورت صلاحدید، مدارک اینجانب را مورد بررسی قرار داده و دستورات لازم را برای این امر مبذول فرمایید.

پیشاپیش از توجه شما کمال تشکر را دارم.

با تقدیم احترام فراوان

نام و نام خانوادگی و امضاء

آدرس محل سکونت : …………………….

شماره تلفن :…………………….
وام ازدواج

یکی از انواع نامه های درخواست وام ، نامه درخواست وام ازدواج است که در ادامه متن این نامه و یک نمونه نامه درخواست وام برای آشنایی بیشتر خدمت شما ارائه می شود.

 

نمونه متن نامه درخواست وام ازدواج

بسمه تعالی

جناب آقای…………………….

رئیس محترم منابع انسانی

موضوع: درخواست وام ازدواج

با سلام و احترام فراوان

اینجانب…………………….کارمند بخش……………………. با شماره کارمندی……………………. تقاضای وام ازدواج به مبلغ……………………. را خدمت شما تقدیم می کنم. هم چنین اینجانب توانایی پرداخت اقساط به مبلغ……………………. که توسط بخش حسابداری پس از دریافت وام از حقوق ماهیانه کسر شود را دارم.

امیدوارم با تقاضای اینجانب موافقت نموده و دستورات لازم برای این امر را مبذول نمایید.

با تقدیم احترام فراوان

نام و نام خانوادگی و امضاء

گردآوری از آریستک و کارمزد کنترل

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 6
تعداد کل آرا: 98
تعداد کل بازدیدها: 53199
چگونه نامه درخواست وام بنویسیم | نمونه نامه درخواست وام | نحوه نوشتن نامه درخواست وام
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)