چگونه می توان کبودی زیر چشم را درمان کرد؟ راه های خانگی رفع کبودی زیر چشم کدامند؟

چگونه می توان کبودی زیر چشم را درمان کرد؟ راه های خانگی رفع کبودی زیر چشم کدامند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/18

یکی از مشکلات و مسائلی که برخی از مردم با آن درگیری می شوند، به وجود آمدن کبودی زیر چشم می باشد، که موجب زشت شدن چهره و گاهی خجالت افراد نیز می گردد. از این رو، در این مطلب اطلاعاتی در مورد علل و چرایی به وجود آمدن کبودی زیر چشم و چگونگی درمان آن تقدیم شما می شود.

از بین بردن باد زیر چشم و کبودی زیر چشم برای بسیاری از مردم به ویژه زنان بسیار مهم می باشد. با این جال، کبودی زیر چشم یکی از مشکلات و عیب های پوستی مهم می باشد.

- دلیل به وجود آمدن کبودی و یا باد در زیر چشم چیست؟

دلیل این مشکلات و بیماری می تواند ژنتیک، و یا سبک زندگی باشد. طبق معمول این می توان همه ناحیه زیر چشم را در بر بگیرد. استفاده زیاد از نمک، استرس، خستگی، بی خوابی، از علل و دلایل ایجاد کبودی زیر چشم می باشند.

متخصصان می گویند کسانی که دارای کم خونی، و یا بیماری کبدی و کلیه می باشند، هم می تواند زیر چشمشان کبود شود. لذا این دلایل هم می تواند به ایجاد این مشکل منجر شود. بر اساس اطلاعات، انسان هایی که دچار آلرژیِ هستند هم بیشتر به کبودی زیر چشم مبتلا می شوند.

خونی که در رگ های زیر چشم و کنار بینی جمع می شوند، سبب ایجاد کبودی در زیر چشم می گردد. استفاده از غذاهای ناسالم انسان را می تواند به این مشکل دچار کند، چرا که ویتامین های لازم برای پوست تامین نمی شود، و پوست شروع به تغییررنگ می کند.

همچنین کشیدن سیگار، و مصرف مشروبات الکلی شرایط ایجاد این بیماری را مهیا می کند، سیگار اکسیژن موجود در خون را کاهش می دهد، و سبب ایجاد کبودی در زیر چشم می گردد.

- آیا این کبودی زیر چشم می تواند علامت بیماری باشد؟

افسرودگی، سینوزیت، ایجاد عفونت در اطراف چشم، مشکلات کبدی، بیماری تیروئید، حساسیت چشم، خشکی چشم، کمبود آهن هم می تواند منجر به کبودی زیر چشم باشد.

- چگونه می توان کبودی زیر چشم را از بین برد؟

برای معالجه کبودی زیر چشم، در درجه اول باید سبب و علت آن را پیدا کنید، اگر دلیل آن بیماری نباشد، در آن موقع به سبک زندگی خود توجه کنید، و مواد غذایی مصرفی را بررسی کنید، قهوه، مشروبات الکلی، سیگار و ... را کم کنید. اب فراوان بخورید، صبحانه را در زمان خود بخورید، و همیشه صبحانه را داشته باشد.

علاوه بر این ماساژ هایی که سبب سرعت بخشیدن به گردش خون در اطراف چشم، برای از بین بردن کبودی زیر چشم موثر می باشد. و همچنین از کرم هایی که در ترکیباتشان دارای ویتامین K و C می باشند استفاده کنید.

اگر این مشکل به خاطر بی خوابی رخ داده است، بر روی این نواحی حلقه های سیب زمینی سرد بگذارد و یا با چای ولرم آن را بشورید.

- آیا به صورت کامل می توان کبودی زیر چشم را از بین برد؟

این بستگی به نحوه معالجه و طریقه آن دارد. با استفاده از روش های طبیعی می توان پس از مدتی این مشکل را درمان کرد. اگر برای این کار عجله دارید می توان از لایه برداری استفاده کنید.

- آیا می توان از جراحی لیزر استفاده کرد؟

دو نوع متفاوت جراحی لیزر وجود دارد، یکی از این ها عمل جراحی لیزر مکرر (Fraksiyonel Lazer) می باشد. با این روش کبودهای رنگش باز می شود، و با ضخیم تر کردن پوست کبودی روی پوست کاهش می یابد. و در طول معالجه کمی احساس سوختگی هم به فرد دست می دهد. به مدت 3 الی 4 روز هم سرخ می شود. و به پوسته شدن پوست هم منجر می گردد.

دومین روش جراحی لیزر، اربیوم لیزر باشد.  با بی حس کردن پلک ها این معالجه انجام می شود، به مدت 4 الی 5 روز سرخ می شود، و در مدت یک ماه پوست به حالت اول خود باز می گردد.

- با استفاده از روش های خانگی هم می توانید کبودی زیر چشم را کاهش دهید؟ با استفاده از ماسک لیمو، گوچه فرنگی و زردچوبه هم برای از بین بردن کبودی زیر چشم اقدام کرد.

مواد مورد نیاز

- به مقدار یک قاشق چای خوری زرد چوبه؛

- نصف قاشق چای خوری ارد؛

- به مقدار یک قاشق چاری خوری اب گوجه؛

- به مقدار چند قطر آب لیمو؛

همه این مواد را با هم مخلوط کنید، و مخلوط به دست امده را به صورت حلقه ای به کبودی زیر چشم خود بمالید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 83
تعداد کل آرا: 3113
تعداد کل بازدیدها: 356356

نظرات کاربران

*