چگونه می توان چربی ها بدن را آب کرد؟ چای دارچین برای آب کردن چربی ها

چگونه می توان چربی ها بدن را آب کرد؟ چای دارچین برای آب کردن چربی ها
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/28

دارچین فوائد بسیاری دارد، و معمولا بسیاری از مردم آن را در غذاهای مختلف استفاده می کنند، برخی عاشق طعم آن هستند و برخی دیگر به علت بهره مندی از خواص ان، دارچین را مصرف می کنند، دارچین را می توان به صورت چوب دارچی و یا پودر دارچین تهیه و مصرف کرد. اگر چه دارچین فوائد بسیاری دارد، ولی در این یادداشت به بررسی چگونگی آب کردن چربی ها به وسیله دارچین می پردازیم.

دارچین درختی کوچک می باشد، که همیشه سبز است و ارتفاع آن پنج تا هفت متر میی رسد. و از تمام قسمت های آن بوی مطبوع به مشام می رسد، برگ های درخت دارچین به رنگ سبز سیر و گل های آن به رنگ سفید است.

درخت دارچین، بومی کشور سریلانکا و جنوب کشور هند می باشد، که از پوست درخت آن به عنوان ادویه در دنیا استفاده می شود. دارچین دارای فوائد دارویی زیادی است که در قرون وسطی از آن برای درمان سرفه، ورم مفاصل، گلو درد و ... استفاده می شده است. دارچین در بیشتر کشورها به عنوان ادویه، چاشنی غذا و شیرینی‌ها مصرف می‌شود. در ایران کاربرد زیادی در قنادی‌ها به صورت عصاره، اسانس و گَرد دارد. گَرد ِ دارچین در تزئین شُله زرد و حلیم به ویژه غذای نذری استفاده می‌شود.

اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که از دارچین علاوه بر موارد گفته شده برای آب کردن چربی بدن و نیز لاغری می توان استفاده کرد.

دانشمندان و متخصصان دانشگاه میشگان آمریکا، اعلام کرده اند که در ترکیبات دارچین، برخی از مواد وجود دارد که حقیقتا موجب تجزیه چربی ها و سبب لاغری در انسان می شود.

اگر چه کارشناسان تغذیه این خصوصیت دارچین را مدت ها قبل می دانستند و از آن استفاده می کردند. چرا که دارچین در ترکیب بسیاری از رژیم های لاغری استفاده می شود. و همچنین نوشیدنی های تهیه شده از دارچین برای آب کردن چربی موجود می باشد. از این رو، در ادامه مطلب شما را با مخلوط دارچین که برای آب کردن چربی ها مفید می باشد اشنا می کنیم.

برای تهیه مخلوط دارچین یک استکان کرفس تازه و به مقدار یک قاشق چای خوری (سر پر) از دارچین تازه کوبیده شده، استفاده کنید. دارچین را به شکل چوب دارچین بخرید و بعد از کوبیدن و پودر کردن آن را استفاده کنید.

به یک استکان کرفس تازه یک قاشق چای خوری دارچین اضافه کنید. خوب به هم بزنید و سپس آن را میل کنید. این مخلوط را می توانید به جای شام و یا 40 دقیقه قبل از شام مصرف کنید. و اگر می خواهید بعد شام مصرف کنید یک ساعت بعد شام بهتر می باشد. دقت داشته باشید، که خوردن وعده شام دو ساعت قبل از خواب خوب می باشد.

بر اساس یافته های محققان، با کم کردن مقداری از غذا و یا محدود نمودن آن، می توان از این مخلوط هر شب به مدت یک ماه استفاده کرد که بعد از یک ماه استفاده به مقدار چهار کیلوگرم وزن کم خواهید کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3347
تعداد کل بازدیدها: 863030

نظرات کاربران

*