چگونه می توان پایه های زندگی مشترک را استحکام بخشید؟

چگونه می توان پایه های زندگی مشترک را استحکام بخشید؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/20

زندگی مشترک و زناشویی یکی از زیبا ترین و لذت بخش ترین نوع از زندگی می باشد که در مقایسه با زندگی مجری دارای فوائد بسیاری می باشد، ولی با این حال، بسیاری از زوجین، احساس می کنند، که پایه های زندگی مشترک آنها به اندازه کافی مستجکم نیست، و احتمال فروپاشی ان زیاد می باشد، اگر شما هم احساس می کنید که زندگی مشترک شما زیاد محکم و با دوام نیست، و به دنبال راه چاره می باشید، ما به شما توصیه می کنیم که این مطلب را مطالعه نماید.

علل و دلایل بسیاری وجود دارد که منجر به سست شدن پایه های زندگی می شود. یکی از این علل نداشتن فرزند و یا ناباروری می باشد. علاوه بر این مشکلات مادی، موضوعات مختلف مانند دروغ گفتن زوج ها به یک دیگر و ... نیز می توان به بنیاد زندگی مشترک آسیب وارد کند و ان را با خطر فروپاشی مواجه نماید. اگر در زندگی خود شما هم چنین برداشت و احساساتی دارید، بهتر می باشد به توصیه روانشناسان برای استحکام بنیاد زندگی خود توجه نماید، برخی از توصیه های روانشناسان عبارتند از:

1- دوستانی داشته باشید:

دوست بودن زوج ها با افراد دیگر بسیار اهمیت دارد. بر اساس گفته های روانشناسان لازم است زوج ها گاهی با دوستانشان وقت بگذرانند. با دوستی، روابط توسعه می یابد و صمیمیت ایجاد می شود. با استقلال روابط دوستی داشته باشید، در چنین شرایطی تجربیات جدیدی به دست می آورید، چرا که زوج ها در موضوعاتی که می توانند با دوستانشان صحبت کنند، احساس اعتماد به نفس پیدا می کنند.

2- به دوستانتان توجه کنید:

در شبکه های اجتماعی لازم است به مناسبات دوستی خود دقت داشته باشید. چرا که برخی از آشنایی ها نتایج منفی می تواند، داشته باشد. دوستان نامناسب، و روابط اشتباه، به روابط عمومی شما آسیب می زند. دوستان می توانند گاهی بر روی روابط زناشویی شما تاثیراتی داشته باشند. چرا که اگر دوستاتان شما در زندگی شان دارای مشکلاتی با همسرانشان می باشند می توان بر بروی زندگی مشترک شما هم تاثیر بگذارد. لذا لازم است با افرادی ارتباط داشته باشیم که دارای زندگی سالمی می باشند.

3- مسائل جنسی دارای اهمیت می باشند

به عقیده بسیاری از روانشناسان در روابط زوجین، داشتن رابطه جنسی بسیار با اهمیت می باشد. اگر زوجی در روزهای خاصی تنها با هم رابطه جنسی داشته باشد مانند روز ازدواج، تولد و ... می توان گفت که در زندگی آنها هیجان دیگر وجود ندارد. زندگی بدون هیجان و رابطه جنسی از هم می پاشد. البته نیاز نیست که هر روز رابطه جنسی داشته باشید، لاکن برخوردهای کوچکی که نشان از دوست داشتن و اهمیت دادن به یکدیگر می باشد، برای داشتن زندگی خوب کافی است.

4- با کارهای خانه بیگانه نباشید

روانشناسان عقیده دارند که تقسیم کارخونه میان زوجین بر روابط آنها تاثیر مثبت دارد. بر اساس تحقیقی که در سال 2015 انجام شده است، نشان داده که، زوج هایی که کارخانه را تقسیم می کنند و مسئولیت های خود را می دانند در زندگی موفق تر می باشند.

5- آخرین باری که حس کردید که دوستان دارد؟

بر اساس گفته های روانشناسان واجب می باشد که زوجین فهمیده و صمیمی با هم باشند. به هم اهمیت دهند. زوجین تنها به گفتن این که، روزت را چگونه گذراندی عزیزم؟، و یا اینکه آخر هفته می خواهی چکار کنی؟ می توانند یک رابطه صمیمی و عمیق با هم داشته باشند. البته می توان از جملات دیگر مانند این جملات: امروز چکار کنیم؟، برای تو چکار می تونم بکنم؟ روابط خود را صمیم تر کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302957

نظرات کاربران

*