چگونه می توان وجود خدا را بطور علمی اثبات کرد؟ + فیلم

چگونه می توان وجود خدا را بطور علمی اثبات کرد؟ + فیلم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1398/10/23

اثبات وجود خدا از دیدگاه های فلسفی، مذهبی/دینی و همچنین عرفانی می توان صورت گیرد. اما یکی از راه های اثبات وجود خداوند(God exist) براساس علوم مختلف از جمله علوم پایه است. در ویدئو زیر جرالد شرودر(Gerald Schroeder) که یکی از دانشمندان برجسته جهان و از اساتید دانشگاه MIT است براساس اصول علمی(علم فیزیک) وجود خدا را اثبات می کند. ایشان علاوه بر علم فیزیکی مطالعاتی در زمینه های دینی و مذهبی داشته اند.

در فیلم اثبات وجود خدا از طریق علم فیزیک، جرالد شرودر(Gerald Schroeder) بر این نکته تاکید دارد که براساس نظریه بیگ بنگ(Big Bang Theory) آغاز این جهان یا هستی از نقطه ای بوده است و قبل از آن را نمی توان با اصول علمی و مادی تعریف کرد. به بیان ساده همانطور که در ادیان مختلف گفته اند، وجود خداوند فرای ماده است؛ یعنی در مکان و زمان نمی گنجد و این براساس اصول علمی فیزیک و فیزیکی کوانتوم در این فیلم به خوبی نمایش داده شده و اثبات می شود.

برای جزئیات این دیدگاه و اثبات علمی وجود خداوند، فیلم زیر که با نام "چگونه یک دانشمند می تواند خداباور باشد؟" شناخته شده است را دقیق تماشا نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.4
مجموع آرا: 11

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 113
تعداد کل آرا: 1348
تعداد کل بازدیدها: 319728

نظرات کاربران

*
A
امیرحسین ( 2017-03-09 01:26:34 )
حالا عادل و خیر و قادر و دانا و ... بودن هم میتونید اثبات کنید ؟ وجود قوانین فیزیکی رو که خودمونم میدونستیم حالا بجای قوانین کوانتومی اسمشو گذاشته خدا اصلا بگو میترا !
M
م.ش ( 2017-03-11 09:42:41 )
جناب آقای امیرحسین: منظور شما مفهوم نیست. درست است که از عادل، دانا، قادر و دیگر صفات خداوند می توان به وجود او پی برد. اما یکی از راه های شناخت و اثبات وجود خدا از طریق علم به هستی و پدیده های آن است که در این فیلم و مقاله از این طریق وجود خدا اثبات شده است.
L
لیلی ( 2018-05-04 00:02:32 )
سلام ممنون از مطالب ارزشمندتون جناب امیر حسین همین که تو داری نفس میکشی ینی یکی هس .... حالا تو اسمشو بزار میترا! ولی به جای اینکه انکارش کنی و ازش فرار کنی.... باورش کن. باورم نمیشه که بعضی از مردم انقدر به خودشون و علمشون مطمئنا که انگار همه چیزو کشف کردن.... بابا 2500 سال پیشم همه فک می کردن چون تالس میگه جهان از آب ساخته شده رودست نداره.... ولی معلوم شد که اشتباه بوده.. انقدر به علم تکیه نکنید. آدما با دلشون عاشق میشن نه عقل