چگونه می توان موهای سفید و ریزش مو را درمان کرد؟

چگونه می توان موهای سفید و ریزش مو را درمان کرد؟

سفید شدن مو و ریزش آن می توان برای همه، چه زنان و چه مردان مابع نگرانی و اصطراب باشد، از این رو، بسیاری از مردم وقتی متوجه سفید شدن موی خود می شوند و یا با ریزش مو مواجه می گردند، به دنبال استفاده از مواد شیمیایی برای رنگ کردن مو و یا کاشتن مو می باشند، در حالی که همه این روش ها می توان عوارض حانبی خود را داشته باشد، از این رو، در این مطلب مخلوطی به شما معرفی می شود که برای از بین بردن سفید مو و کاهش ریزش آن مفید می باشد.

موهای سفید به ویژه برای زنان می تواند ترسناک باشند، با بالا رفتن سن، توانایی فولیکولها مو (فولیکول مو یک کیسه یا حفره ای از پوست است ، که در آن مو بطور منحصر به فرد وجود دارد. رشد آن بر روی پوست سر در سه مرحله اتفاق می افتد و حدود ۳ تا ۴ سال طول می کشد) برای تولید ملانین (Melanin) کاهش می یابد. به همین دلیل موها سفید و با خاکستری می شوند.

اما، در برخی از افراد زودتر از موعد موهایشان سفید می شود، و بر روی ظاهر آن ها تاثیر جدی می گذارد. از این رو، بسیاری از مردم با مواد شیمیایی آرایشی و بهداشتی موهای خود را رنگ می کنند تا از شر موهای سفید راحت شوند.

اما لازم است بدانید که برای حل این مشکل، روش های دیگر به غیر از رنگ کردن مو با مواد شیمیایی که عوارض حانبی هم دارد، موجود است. این روش در اینجا که خدمت شما گفته می شود، به صورت کامل طبیعی ترین روش می باشد.

مواد و لوازم مورد نیاز:

- به تعداد 5 یا 6 عدد سیب زمینی متوسط؛

- یک ظرف بزرگ مانند قابلمه؛

- صافی؛

- یک عدد ظرف شامپوی تمام شده، قوطی شامپو؛

- دستمال؛

- شامپو مرطول کننده و تهویه مطبوع؛

طریقه آماده سازی:

ابتدا سیب زمین ها را، پوست کنید، و پوست سیب زمینی را با نیم لیتر آب در درون قابلمه قرار دهید. و آن را به مدت 20 دقیقه بگذارید بر روی شعله اجاق تا بجوشد. بعد از اینکه 20 دقیقه جوشیدن آب را در دورن یک ظرف دیگر خالی کنید. تا خنک شود.

- موهای خود را با شامپور مناسب و با کیفیت بشورید و آن را مرطوب کنید. و از شامپویی که به صورت طبیعی در خانه تهیه شده است، استفاده کنید.

- سپس موهای خود را با این مخلوط به مدت 2 دقیقه بشورید. و بعد از پایان، موهای خود را با آب گرم آب کشی کنید.

توصیه های لازم برای پیشگیری از سفیدی مو:

- استرس نداشته باشید؛

استرس عاملی است که در سنین جوانی موجب سفیدی موی شما می شود، از شرایط استرس آور به دور باشید، و از زندگی خود لذت ببرید.

- سیگار نکشید:

سیگار برای سلامتی و قیافه شما بی نهایت مضر می باشد. و بر روی موها و پوست شما تاثیرات منفی دارد. سیگار موجب کاهش اکسیژن خون و سلول ها می شود.

- مایعات زیاد مصرف کنید:

مربوط بودن تنها برای پوست و مو مفید نیست، بلکه برای سلامتی کل بدن مفید می باشد. از نوشیدن مشروبات الکلی و قهوه خودداری کنید، به جایش آب زیاد بنوشید.

- از غذاهای ویتامین دار استفاده کنید:

بسیاری از تحقیقات علمی نشان می دهند که، کمبود مس در بدن موجب پیری زودرس در انسان می شود، برای دریافت مس از مواد غذایی مختلف به ویژه اسفناج، آناناس و بادام استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه می توان موهای سفید و ریزش مو را درمان کرد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)