چگونه می توان لانه زنبور را از محیط سکونت دور کرد؟

چگونه می توان لانه زنبور را از محیط سکونت دور کرد؟

رشد لانه زنبورها می‌تواند همان‌ قدر که مزاحم است، خطرناک هم باشد. بنابراین ، حذف لانه زنبور به منظور اطمینان از کنترل مناسب آن، یک الزام به نظر می‌آید. لانه زنبور واقعا دردسری بزرگ درمناطق شهری است. زنبورها تمایل دارند در گوشه‌های سقف هر ساختمانی برای خود لانه بسازند. طیف گسترده‌ای از زنبورها با انواع ویژگی‌های ظاهری، اندازه و رفتار یافت شده‌اند.

به دلیل نیش زنبور که باعث درد و تورم شدید می‌شود، نیاز فوری به حذف لانه زنبور را احساس می‌کنید. زنبور همچنین می‌تواند در کسانی که مستعد دریافت آلرژی از نیش آن هستند و یا حتی ممکن است جهت کنترل آن به کمک پزشکی نیاز داشته باشند ،اثرات جدی‌تری داشته باشد. بنابراین، در نظر گرفتن اقدامات مناسب برای از بین بردن لانه زنبور ضروری به نظر می‌رسد.


درمان‌های خانگی
هنگامی که در اطراف خانه شما لانه زنبور وجود دارد، اولین چیزی که شما می‌خواهید این است که از ورود آنها به خانه خود جلوگیری کنید. یک روش موثر برای کنترل زنبورها، به دام انداختن آن‌ها است. شما می توانید از برخی مواد دور ریختنی خانه خود، جهت تهیه یک تله برای زنبورها استفاده کنید.  شما باید بدانید که این حشرات به سمت شیرینی‌ها و غذاهای شیرین و همچنین پروتئین خام جذب می‌شوند.

می‌توانید هر ظرف و یا هر شیشه کهنه‌ای مانند یک بطری شیر پلاستیکی را بردارید و آن را با آبمیوه و چند قطعه از گوشت خام پر کنید و آن را در باغچه یا نزدیکی پنجره‌ها قرار دهید. در واقع بوی ناخوشایند منتشر شده از تخمیر آبمیوه و فساد گوشت باعث جذب زنبورها به سمت بطری می‌شود. به محض این که زنبورها وارد ظرف می‌شوند، در آبمیوه غرق می‌شوند و در نهایت می‌میرند. اندازه ظرف را به میزان نیاز خود انتخاب کنید.

به منظور دستیابی به نتیجه بهتر، پس از فواصل زمانی منظم، اجزای داخل بطری را با اجزای جدیدتر جایگزین کنید. به این ترتیب، شما می‌توانید زنبورهایی که وارد محل کار یا محیط خانه‌تان می‌شوند را بهتر کنترل کنید.
لانه زنبورها از الیاف چوبی ساخته شده است. بنابراین، بسیاری از مردم به اشتباه فکر می‌کنند که می‌توانند آن را آتش بزنند یا داخلش را پر از آب کنند. این کار باعث می‌شود تا زنبورها از آن خارج شوند و با شدت بیشتری به شما حمله کنند. به همین دلیل، باید از تکنیک های بی‌خطرتری استفاده کنید.
قبل از اینکه شما به کار به طور بالقوه خطرناک حذف لانه زنبورها اقدام کنید، باید از خودتان با لوازم محافظ مناسب محافظت کنید. لباس‌های چند لایه بپوشید. سپس، یک کت محافظ چرمی یا لاستیکی بپوشید تا نیش زنبور نتواند به بدن شما نفوذ کند. از صورت خود با ماسک صورت و چشم خود با عینک، محافظت کنید. زمان ایده‌آل برای حذف این لانه‌ها، غروب یا سپیده‌دم است. این موضوع به این خاطر است که این حشرات در تاریکی و در دماهای پایین تا حدودی غیر فعال می‌شوند. علاوه بر این، در این زمان، تمام زنبورها در داخل لانه حضور خواهند داشت.


حذف لانه زمینی زنبور

به لانه زمینی توجه بسیاری داشته باشید تا مکان دقیقی که زنبورها در یک خط راست حرکت می‌کنند را پیدا کنید. این محل محتمل‌ترین نقطه ورود به لانه‌شان است. یک کاسه بزرگ را برای چند هفته بر سر محل ورودشان قرار دهید. پس از این کار بسیاری از زنبورها کشته خواهند شد. برخی  از زنبورها قادرند برای فرار، ورودی دیگری را حفر کنند بنابراین، یک محلول از آب و صابون رابه داخل لانه بریزید. در نهایت، ورودی را با خاک، مهر و موم کنید و سطح آن را زیر پشته‌ای از خاک دفن کنید تا مطمئن شوید که زنبورهای باقیمانده می‌میرند.

حذف لانه هوایی زنبور
لانه‌های هوایی آن دسته از لانه‌هایی هستند که زیر لبه بام و یا در شاخه‌های درختان دیده می‌شوند. در طول شب، به لانه نزدیک شوید و آن را با یک کیسه پلاستیکی بزرگ بپوشانید و کل لانه را از محل اتصالش جدا کنید و فورا انتهای باز کیسه را گره بزنید. یک سنگ به کیسه گره بزنید و آن را در یک سطل پر از آب فرو کنید به طوری که کیسه در آن غوطه‌ور شود. بنابراین، تمام زنبورها کشته خواهند شد. شما همچنین می توانید کیسه را زیر نور خورشید نگه دارید.

این دو راه از امن‌ترین و بی‌خطرترین روش‌هایی هستند که می‌توان آن‌ها را برای خلاص شدن از شر زنبورها و در جهت جلوگیری از آلودگی حاصل از آن‌ها مورد استفاده قرار داد. لانه‌هایی هستند که در داخل دیوار خانه یا در زیر زمین یا دیگر مکان‌های این چنینی که دسترسی به آن‌ها مشکل است، ساخته می‌شوند. سعی نکنید تا این لانه‌ها را به تنهایی از بین ببرید. در عوض، شما باید از خدمات حرفه‌ای کنترل حشرات که برای رسیدگی به این کار تجهیز شده‌اند، کمک بگیرید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.8
sigmaمجموع آرا: 28

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 145
تعداد کل نظرات : 23
تعداد کل آرا: 1202
تعداد کل بازدیدها: 108012


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
Z
زهره ( 2017-10-23 22:52:50 )
خب اینجوری که همه زنبورا می میرند...اگه میخواستم تلفشون کنیم که اینهمه زحمت نیاز نبود....راحت ترش پیف پاف هست...
P
پنهان ( 2017-11-04 20:52:04 )
سریع ترین و موثرترین راه استفاده از پیف پاف هست سم را اسپری کنید داخل لانه زنبور ها و اگر در اتاق یامحیط دربسته ای هستند درب آن ر ا ببندید تا کامل سم اثر کند.