چگونه می توان سرفه های مزمن و برونشیت را به روش خانگی درمان کرد؟

چگونه می توان سرفه های مزمن و برونشیت را به روش خانگی درمان کرد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/11

در فصل زمستان با سرد شدن هوا، بسیاری از مردم به سرفه ها شدید و برونشیت مبتلا می شوند، که در بسیاری از موارد مردم به مراجعه به دکتر سعی در درمان این بیماری ها دارند، ولی گاهی همه وقت و فرصت رفتن به دکتر را ندارند و از این رو، به دنبال پیدا کردن روش خانگی و ساده برای درمان سرفه های مزمن و برونشیت می باشند. به همین دلیل در این مطلب روش درمان خانگی و ساده برونشیت و سرفه های مزمن را به شما معرفی می کنیم

انسان با سرفه های مزمن دچار ناراحتی و سختی بسیار می باشد، گاهی چنان سخت و شدید می باشد که، بهترین داروها و درمان ها هم برای ما کمکی نمی کند، برای مقابله و درمان این بیماری یکی از بهترین و تاثیرگذارترین، راه ها استفاده از مخلوط برگ کلم و عسل می باشد. که این مخلوط را شما می توانید در خانه آماده کنید.

بهترین چیز در مورد این معالجه، نداشتن محدودیت سنی می باشد یعنی هم برای کودکان و هم برای بزرگ سالان، می تواند مفید باشد و مورد استفاده قرار گیرد.

- برای استفاده از این روش، چکار باید بکنیم؟

در درجه اول به صورت آرام آرام برگ های کلم را بکنید، و سپس به مدت چند دقیقه در اب جوش بگذارید، چرا که لازم است که آنها گرم و نرم شوند. در زمانی گرم و نرم شدن، بر روی یک طرف یکی از برگ های کلم چند قطره عسل اضافه کنید، و این برگ را در پایین سینه خود قرار دهید. این کار را لازم است قبل از خواب انجام دهید.

در زمانی که سرفه های شدید دارید لازم است کلم را به صورت دو طرف از خود اویزان کنید، یعنی یکی را بر روی سینه و دیگری را بر پشت خود اویزان کنید. در زمان صبح لازم است که برگ های کلم را از روی بدن خود خارج کنید.

در موقعی که کلم ها و همان برگ کلم ها را خارج کردید پوست خود را با پارچه نرم دار تمیز کنید. و یا بدن خود را بشورید تا از هر گونه مواد و باکتری های مضر روی پوست رهایی یابید.

اگر در مراحل اولیه برونشیت می باشید، با اولین معالجه نتایج آن را مشاهده خواهید کرد. معالجه را در مجموع به مدت پنج الی هفت شب ادامه دهید. بعد از این سرفه های مزمن به صورت کامل قطع می شود.

علت اثرگذاری این روش ساده، وجود موادی در ترکیبات عسل و کلم می باشد که ترکیب آنها با هم موجب می شود که سرفه به یکبار درمان شود و التهاب هایی که سبب این سرفه ها می شد، نیز کاهش یابد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277066

نظرات کاربران

*