چگونه می توان ریه خود را تمیز کرد؟ گیاهان مفید برای تمیز کردن ریه ها

چگونه می توان ریه خود را تمیز کرد؟ گیاهان مفید برای تمیز کردن ریه ها

ریه ها از جمله مهمترین بخش های سیستم تنفسی انسان می باشند، برای نگهداری و محافظت از آن باید دقت کرد، و گاهی از غذاهایی مصرف کرد که سبب تقویت ریه و تمیزی آن می شوند، درست است که هر اندام بدن انسان خود را تمیز می کند، ولی ریه ها هر چقدر هم که خود را تمیز کنند، در اثر گرد و خاکی که محیط اطراف به وجود می آید، دود سیگار، و یا از سموم موجود در هوا متاثر می شوند. و با وجود چنین موادی روز به روز موجب تضعیف و ضعف آنها می گردد. از این رو، لازم است برای مراقبت از ریه ها به انها توجه لازم و ویژه ای داشته باشید، برای این کار می توانید از گیاهانی که در این مطلب به شما معرفی می شوند، استفاده کنید. از این رو، در این مطلب گیاهانی که بر روی ریه ها تاثیر مثبت زیادی دارند را تقدیم شما می کنیم

برخی از گیاهان ریه ها را تمیز می کنند، و سبب تقویت آن و تنفس راحت انسان می شوند.

1- ریشه شیرین بیان:

ریشه شیرین بیان از جمله گیاهانی می باشد که برای داشتن زندگی سالم بسیار استفاده می گردد. به ویژه در طبی سنتی چین جایگاه ویژه ای دارد. این گیاه به تمیز کردن ریه و ها و نرم کردن سینه کمک می کند، برای قطع سرفه و راحتی تنفس نیز مفید است.

چای ریشه شیرین بیان را همه افراد سالم می توانند روزی سه استکان بنوشند، اما استفاده ریشه شیرین بیان به مقدار زیاد و همچنین به صورت طولانی مدت می توان سبب ایجاد فشار خون بالا در انسان شود. اگر بیماری جدی دارید، قبل از استفاده از ریشه شیرین بیان با دکتر مشورت کنید.

2- زنجبیل:

زنجبیل یکی از قویترین آنتی اکسیدان ها می باشد، به همین دلیل موجب دفع مواد مضر برای ریه ها از بدن می شود، در عین حال با ایجاد حرارت و عرق در بدن، بدن را از سموم پاک می کند. زنجبیل تاثیر بسیار زیادی در باز کردن مجرای تنفسی در انسان دارد. پودر زنجبیل را با عسل مخلوط کنید و بنوشید، تا مجرای تنفسی شما پاک شود.

3- گیاه پای خر

گیاه پای خر (Tussilago) از طرف هندوها، از هزاران سال قبل برای تمیز کردن ریه ها مورد استفاده قرار می گرفته است، این گیاه انبار ویتامین C می باشد. و دارای ویژگی بلغم آوری است. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده، برای آسم، برونشیت، سرفه، و دیگر مشکلات ریوی تاثیر خوبی دارد. چای این گیاه که از برگ های خشک شده آن دست می اید را می توانید از عطاری ها تهیه کنید.

4- برگ اکالیپتوس

برگ اکالیپتوس یکی از آنتی بیوتیک های طبیعی می باشد، که با باکتری هایی که موجب عفونت ریه ها می شود مقابله می کند و برای تمیزی ریه لازم و مفید می باشد. یکی از طبیعی ترین روش ها برای معالجه آسم و تنگی نفس می باشد. برای درمان سرفه و حالت تهوع نیز می توانید برگ اکالیپتوس را به صورت شربت تهیه کرده و مصرف نماید.

4- کهلیک اوتی و یا کاکوتی

کهلیک اوتی برای گرفتگی سینه بسیار مفید است و با آن مقابله می کند، در ترکیبات کهلیک اوتی مهمترین اسانس ها وجود دارد. کهلیک اوتی برای بهبود برونشیت مفید است، و درد آن را کم می کند، در عین حال، از ایجاد باکتری در این نواحی پیش گیری می کند، سرفه و التهاب مجرای فوقانی تنفسی را با چای کهلیک اوتی می توان درمان کرد.

کهلیک اوتی برای درمان سرماخوردگی، انفولانزا، و دیگر بیماری ها، کمک می کند.

5- گیاه سرخارگل و یا آکیناسه:

گیاه آکیناسه از جمله گیاهانی می باشد که برای مقابله با عفونت ریه تاثیر زیادی دارد. تحقیقاتی که در مورد این گیاه انجام شده است، نشان می دهد که، این گیاه برای تقویت سیستم ایمنی بدن نیز بسیار موثر می باشد. چرا که به تولید اینترفرون کمک می کند و سیستم دفاعی ارگانیسم بدن را تقویت می نماید. اگر از داروهایی دیگر استفاده می کنید و یا بیماری دیگر دارید، قبل از استفاده از این گیاه با پزشک خود مشورت کنید.

6- فلفل دلمه ای:

این فلفل برای مقابله با تاثیرات و ایجاد DNT که در نتیجه مصرف سیگار در ریه ها تشکیل می شود، مفید است، فلفل دلمه ای علاوه بر این کانال های تنفسی دستگاه گواراش را نیز تمیز می کند، و مانع از تنگ شدن آن ها می شود، و برای درمان آسم هم مفید است، و همچنین می توان از برونشیت مزمن جلوگیری نماید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه می توان ریه خود را تمیز کرد؟ گیاهان مفید برای تمیز کردن ریه ها
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)