چگونه می توان دوست پیدا کرد؟ راه های داشتن یک دوست خوب چیست؟

چگونه می توان دوست پیدا کرد؟ راه های داشتن یک دوست خوب چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/01

داشتن یک دوست خوب نعمت می باشد، دوست می تواند در بسیاری از موارد یار و یاور دوست خود باشد و او را از تنهایی در آورد، با اینکه همه فکر می کنند، داشتن دوست آسان می باشد، ولی بسیاری از مردم در تنهایی هستند و در حسرت یک دوست بسر می برند، برخی دیگر دوست های خود را زود از دست می دهند، اگر شما هم جزوه این افراد می باشید، پس این مطلب را مطالعه کنید.

آیا می خواهید دوستی معتبر و با اعتماد پیدا کنید، این آن قدرها هم مشکل نیست. کافی است از ته دل بخواهید. و نکات زیر را مد نظر داشته باشید.

1- بدانید که چه می خواهید:

ابتدا به دنبال دوستی باشید که همیشه در کنار شما باشد، در خوشی و غم شما را ترک نکند، همانطور که شما با او درد دل می کنید او هم شادی و غم خود را از شما پنهان نکند.

2- با انسان های خوش رو دوست شوید:

فردی که برای دوستی انتخاب می کنید، را ببنید با اطرافیانش چگونه برخورد می کند، اگر خوش رو می باشد، فردی که به دنبالش هستید همین انسان می باشد، چرا که انسان های خوش رو همیشه، شخصیت خیرخواه و صمیمی دارند.

3- خودتان باشید:

گاهی اگر چه دوست نداریم ولی مجبور هستیم خودمان را به صورتی که نیستیم نشان دهیم. از این وضعیت یکی دو بار خوشمان می آید. ولی در نهایت از این که نقش بازی کنیم خسته می شویم، برای انتخاب دوست حتما خودتان باشید، اگر رفتار و شخصیت شما مورد پسند وی نبود، از این شخص برای دوست در نمی آید.

4- تا حد توان خوش رو و تبسم داشته باشد:

در اینجا منظور این نیست که وقت و بی وقت برای همه بخندید و یا خندان باشید، اما داشتن یک تبسم کوچک در چهره خیلی جالب و با وقار می باشد، تبسم در زمان سکوت هم می تواند به جای ما صحبت کند، تبسم نشان دهنده آروزهای خوب و خیرخواهانه می باشد. با تبسم زدن به صورت دوستان می توانید احساسات خود را با او در میان بگذارید. هیچ کس از تبسم ناراحت نمی شود.

5- کمک کننده باشید:

دوستی ها در سختی ها شناخته می شوند، این ضرب المثل می باشد، اگر می خواهید دوست صمیمی باشید، تلاش کنید همیشه در کنارش باشید، برای حل مشکلات به وی کمک کنید، چرا که شما هم از وی این انتظار را خواهید داشت.

6- منم منم نکنید:

در همه نوع دوستی، منم منم کردن باید از بین برود، به جای کمک و گوش دادن به دوستتان، منم منم بکنید، از دوستانتان انتظار فداکاری نداشته باشید. اهمیت دادن به خود هم حد و اندازه ای دارد.

7- همدردی ایجاد کنید:

همدردی یعنی اینکه خودتان را به جای دیگری بگذارید و احساسات وی را زندگی نماید، در دوستی ها این می توان معنای عمیقی بدست اورد، اگر دوستتان ناراحت می شود خودتان را با او همدرد کنید و به جای او قرار دهید، اما با توجه به زمان و مکان برای از بین بردن ناراحتی وی تلاش کنید.

8- از دورغ و جعلی بودن دور باشید:

با عشق دروغین و یا احساسات دورغ برای بدست اوردن اعتماد دوستتان تلاش نکنید، به دوستانتان حقیقت را بگوید، با نقش بازی کردن دوستانتان را از دست می دهید.

9- صمیمت زیاد و افراطی نداشته باشید.

افراط در هر چیزی ناراحت کننده می باشد. در دوست و صمیمت هم، افراط خوب نیست و موجب به هم خوردن دوستی می شود، و در این مواقع از هم دور می شوید.

10- احترام ویژه:

اگر بین دو نفر احترامی نباشید دوستی به وجود نمی آید. تلاش کنید تا جایی که دوستتان اجازه می دهد به زندگی خصوصی وی وارد شوید، با پرسیدن سوال های زیاد و یا تعجب های بی جا، سعی نکنید به دوستتان بی حرمتی کنید، بین تان خطی میانی به نام حرمت بگذارید.

11- مرزها را بشناسید:

بهترین دوست ها هم بعضی مواقع دوست دارند تنها باشند، برای اینکه دوستتان تنها باشد شرط نگذارید، و گاهی خودتان هم کمی از وی دور باشید، تا جای خالی شما را حساس کند تا بداند که در زندگی وی جایگاهی محکمی دارید.

12- توانایی نه گفتن را داشته باشید:

گاهی زندگی بسته به یک کلمه می باشد و آن نه گفتن است. لازم است این یک کلمه را در وقت خود بکار ببرید، وگر نه، شما دوستتان را از دست می دهید، درست است که در دوستی باید با گذشت بود، ولی نه برای هر کاری.

13- معنای واقعی دوستی را درک کنید، آشنایی با دوستی تفاوت زیادی دارد.

به طور کلی، زمانی را که صرف پیدا کردن دوست می کنید، می تواند به شما انسان واقعی را هدیه دهد. در هر شرایطی زمانی را برای شناخت انسان ها تعیین کنید و اجازه دهید اطرافیانتان شما را بشناسد، سعی کنید کسی که به او دوست می گوید لایق احترام شما باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 83
تعداد کل آرا: 3106
تعداد کل بازدیدها: 352277

نظرات کاربران

*