چگونه می توان دقت خود را افزایش داد؟ راه های تمرکز حواس چیست؟

چگونه می توان دقت خود را افزایش داد؟ راه های تمرکز حواس چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/28

افرادی که دچار حواس پرتی هستند و یا می خواهند به موضوعی دقت نماید و نمی توانند، خوب می دانند که تمرکز دقت و هواس چقدر کار سختی می باشد. اما علم، توانسته است روش هایی را پیشنهاد کند که به تمرکز دقت و هواس کمک می کند. در این مطلب چند راه کار ساده برای تمرکز حواس را تقدیم شما می کنیم.

در زندگی ما، حوادث و اتفاقاتی رخ می دهد که سبب جلب دقت و حواس ما می باشد. اما در خیلی از موارد ما نمی توانیم هواس و دقت خود را متمرکز کنیم. برای افزایش دقت و تمرکز می توانید اطلاعات زیادی را در فضای مجازی و اینترنت به دست آوریم. فقط گاهی خیلی از این اطلاعات را نمی تواند به واقعیت تبدیل کرد. و یا اینکه شما را از کار و زندگی می اندازد. ولی در این مطلب چند مورد از روش های تمرکز حواس را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید آنها را در زندگی به کار ببندید.

وقتی کاری را چند نفر در میان ما انجام می دهد سبب روحیه گرفتن و انرژی گرفتن ما می شود، و ما ضمن گوش دادن به چیزی می توانیم کارهای دیگر را نیز انجام دهیم. احتمال دارد که؛ مسائلی مانند این دلیل روانشناختی داشته باشد، روانشناسان، ادعا می کنند که مغز انسان نمی تواند نتایج چند کار را از هم تفکیک نماید. اما برای داشتن تمرکز، کارهایی که می توانیم انجام دهیم بسیار زیاد می باشند، در اصل مغز ما در شکل طبیعی از تضادها تشکیل شده است.

در حالتی که مغز می تواند چند کار را با هم انجام دهد، علم چه چیزی را به ما نشان می دهد؟ با توصیه های عمومی کاری حل نمی شود. ولی می توانید به این توصیه ها توجه کنید.

1- برای افزایش دقت خود به رویا پردازی رو آورید:

اگر چه بی منطق دیده می شود، داشتن آرزوها و خیال های دور و دراز، برای تمرکز هواس و افزایش دقت یکی از روش های مفید می باشد. روانشناسان در این اواخر، مدام می گویند که، انسان های بخش بزرگی از روز خود را به خیال پردازی بگذرانند. حتی برخی از روانشناسان این فعالیت را برای فعال کردن سیسم مغز و تقویت توانایی های آن مثبت می دانند. اگر می خواهید خیال پردازی کنید، برای این کار، ابتدا زمان مناسبی را به آن اختصاص دهید.

اگر به مغز نگاهی کنیم، می دانیم که هیچ دلیل وجود ندارد که ما نتوانیم دقت خود را متمرکز کنیم. تمرکز فعالیتی است که با حواس پرتی مغز مقابله می کند.

2- لذت بردن:

نگاه کرن به فیلم ها و ویدئوهای خنده دار، یکی دیگر از مهمترین ابزارها برای تمرکز دقت و حواس حساب می شود. چرا که بی توجه به اینکه به این کار علاقه دارید یا نه، تمرکز حواس و دقت نیاز به اراده دارد. بر اساس یکی از تحقیقات، بهترین روش برای قوی تر کردن و تقویت اراده خندیدن از ته دل می باشد.

3- کند کردن انجام کارها:

برای اینکه یک تمرکز درست داشته باشید، از همه چیزها و اشیایی که موجب حواس پرتی می شود به دور باشید. و تا حد امکان کارهایی که می خواهید انجام دهید را به آرامی و با دقت کامل انجام دهید. و تلاش کنید تمرکز کامل بر روی مراحل انجام کار خود داشته باشید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276314

نظرات کاربران

*