چگونه می توان در وسیله نقلیه در حال حرکت مطالعه کرد

چگونه می توان در وسیله نقلیه در حال حرکت مطالعه کرد

سفر کردن برای اکثر ما بسیار لذت بخش است، اما این سفر می تواند بسیار دلچسب و لذت بخش تر باشد اگر از زمانی که شما در هواپیما، کشتی، قطار، خودروی شخصی یا اتوبوس نشسته اید و کاری برای انجام دادن ندارید، بهتر استفاده شود. بسیاری از ما در هنگام سفرهای طولانی بویژه با اتوبوس، قطار یا کشتی مایل هستیم که مدت زمانی که در این وسیله نقلیه هستیم را بهتر استفاده کنیم و یکی از گزینه ها برای استفاده بهتر از این فرصت، مطالعه کردن و کتاب خواندن در خودرو یا اتوبوس است. اما مطالعه یا خواندن در اتوبوس به دلیل در حال حرکت بودن و نامناسب بودن شرایط بسیاری می تواند سخت باشد و برای کسانیکه این کار را زیاد انجام دهند، مشکلاتی مانند سر درد یا تهوع ایجاد کند. در این مطلب ما نکاتی آموزشی درخصوص نحوه و راه های مطالعه کردن و کتاب خواندن در سفر با اتوبوس، قطار، هواپیما، کشتی یا خودروی شخصی را به شما می گوییم که می تواند تا حدی از مشکلاتی مانند سردرد یا تهوع جلوگیری کند.

در ابتدا اگر در یک وسیله نقلیه عمومی مانند قطار، اتوبوس، کشتی و هواپیما هستید و صندلی های خالی زیادی در آن وجود دارد، سعی کنید صندلی یا جایی را پیدا کنید که کمترین عوامل مزاحمت را برای شما داشته باشند.

صندلی و موقعیت نشستن خود را به گونه ای تنظیم کنید که احساس راحتی کنید. سعی کنید فضای پای شما راحت باشد یا سعی کنید به جایی مانند درب خودرو تکیه دهید. در کل اگر شما در محل نشستن خود احساس ناراحتی و درد داشته باشید، می تواند موجب حالت تهوع یا سردرد شود.

همراه داشتن آب و خوراکی در سفر بویژه اگر می خواهید مطالعه کنید بسیار مفید و موثر است. زیرا فعالیتی مانند مطالعه می تواند باعث کاهش آب بدن یا انرژی شما شود که باید آن را با نوشیدنی ها و خوراکی ها جبران کنید. البته مراقب باشید که از خوراکی ها و تنقلات چرب و سنگین که می تواند خود عامل حالت تهوع در سفر باشد استفاده نکنید.

نکته مهم دیگر این است که در جاده هایی که شما می دانید پیچ های زیاد یا دست اندازها و هرگونه عامل مزاحم و آزاردهنده که سبب حرکت بدن شما می شود دارد، بهتر است در خودرو مطالعه نکنید. یا اگر می دانید که در یک مسیر قسمتی از جاده دارای دست انداز یا پیچ شدید است، در آنجا مطالعه کردن یا کتاب خواندن خود را متوقف کنید. بطور کل سعی کنید که در هنگام کتاب خواندن در سفر به خود فشار نیاورید؛ زیرا این کار خود عامل سردرد و سرگیجه یا تهوع می تواند باشد.

سعی کنید سطح بدن خود را بر روی صندلی پایین ببرید و کتاب را بطور مستقیم در جلوی چشمان خود قرار دهید. سعی کنید که تنها مستقیم به کتاب و جلوی خود نگاه کنید؛ اگر در هنگام خواندن در خودرو نگاه شما به اطراف نیز باشد این می تواند عامل ناراحتی شما در خودرو باشد.

اگر ممکن است دید جانبی خود را محدود کرده و ببندید. برای این کار می توانید کمی کمر خود را به پنجره کنار خود تکیه دهید؛ یعنی بدن خود را به سمتی کج کنید تا نگاه شما به پنجره نیافتد.

در قسمتی از وسیله نقلیه بنشینید که کمترین تکان را در طی سفر خواهید داشت:

  • برای مثال در اتوبوس سعی کنید که در میان اتوبوس باشید و نزدیک چرخ ها یا انتهای اتوبوس نباشید.
  • در هواپیما سعی کنید که نزدیک محل بالهای هواپیما بنشینید.
  • در قطار سعی کنید که کنار پنجره نباشید و در قسمت میانی قطار باشید.
  • در کشتی ها سعی کنید که در کابین پایین آنها و در مرکز آن جایی پیدا کرده و بنشینید.
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 173
تعداد کل آرا: 2575
تعداد کل بازدیدها: 626804


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)