چگونه می توان در شکم مادر بچه را تربیت کرد؟ نحوه تربیت مادر در شکم بچه

چگونه می توان در شکم مادر بچه را تربیت کرد؟ نحوه تربیت مادر در شکم بچه
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/28

تربیت فرزند، کاری دشوار و سخت می باشد، و نیاز به آگاهی و مهارت دارند، بسیار از پدر و مادرها فکر می کنند، که تربیت کودک کاری است که چند ماه بعد از تولد باید شروع شود، و به مرور شد وی تداوم یابد. در حالی که لازم است بدانید تربیت کودک زیر یکسال که هنوز متوجه چیزی نمی شود کاری سخت است، اما اگر تربیت فرزند را از شکم مادر شروع کنید، آن وقت کاری راحت و سهل خواهد بود.

در نگاه اول عنوان این مطلب تا حدی عجیب به نظر می رسد، لذا اجازه دهید تا کمی مطلب را ساده تر کنیم، می خواهم صحبت خود را با حدیثی از پیامبر اسلام، حضرت محمد (ص) شروع کنم. روزی یک خانواده ای برای تربیت نوزاده 40 روزه خود به نزد پیامر(ص) آمدند، و از پیامبر در مورد تربیت این نوزاد که برای جامعه، کشور، خانواده، مفید باشد. راهنمایی در خواست کردند. پیامبر(ص) در جواب گفت که این کودک را ببرید، تربیت برای این کودک دیر می باشد.

خیلی وقت ها ما با شنیدن این روایت فکر می کنیم که، فرزند را با روز اول تولد باید شروع به تربیت کرد. اما در عصر، پیامبر (ص) که سرآمد مردمان آن دوره بود، در این حکایت منظورش تربیت کودک در زمانی است که هنوز در شکم مادر می باشد. حتی بر اساس گفته های دین اسلام، خداوند به کودک در شکم مادر بعد از دو ماه روح می دمد. و به صورت طبیعی در سه ماهگی کودک ساختار و شکل نهایی خود را پیدا می کند، از این رو؛ می توان تربیت کودک از این تاریخ شروع کرد. باور کنید بعد از تولد برای نوزادی که هنوز چیزی را متوجه نمی شود، تربیت کردن کاری سخت می باشد. به علت قادر نبودن به تکلم ارتباط خود را با گریه کردن نشان می دهد، اما در شکم مادر کاملا راحت، و تربیت موفقیت امیز ممکن می باشد. نوزاد بر اساس خواست شما رشد می کند و تربیت می شود.

در آمریکا، یک راهکار جالب در زیر عنوان (baby shine) وجود دارد. و آن تربیت کودک در زمان جنین می باشد. تربیت کودک برای رشد جنینی کودکان، به تنهایی تاثیر می گذارد و در بسیاری از کلینیک های روانشناسی با موفقیت استفاده می شود. صحبت کردن مادر با نوزاد در دوران بارداری مهم است. مادر در طول روز، چه چیزی های باید بگوید، چگونه خودش را احساس می کند، و در این باره چه اطلاعات به نوزاد می دهد. جملاتی مانند مادر برای آوردن غذای پدر به اشپرخانه می رود، کمی دلتنگی می کند، بیا بریم تلویزیون نگاه کنیم، پدر عصبانی می باشد، بیا وی را بخندانیم. راهکاری های مهم تربیتی می باشد. استفاده از این روش، به افزیش سطح هوش کودک کمک می کند. به همین دلیل کودک زودتر زبان باز می کند، و روابط بهتری بر قرار می نماید.

بهتر می باشد که ماردان در زمان بارداری برای خود یک دفتر جداگانه داشته باشند. در این دفتر خصوصیات و کارهایی که دوست دارند، فرزندانش آن را داشته باشد و یا انجام دهد را بنویسید. مانند:

1- چشم ابی شود. 2- با همه روابط خوبی داشته باشد، بچه ای باشد که گریه نکند3- دماغ اش زیبا و کوچک باشد. 4- موهایش فر باشد و ...

اگر امکان داره این مطالب را در جایی که چلو چشم باشد، بچسبانید. و بر رویش تاریخ ماه را هم بنوسید. مثلا بر روی یخچال، در اتاق خواب، و ... تا هر دفعه ازکنارش رد می شوید آن را بخوانید. اگر چیزی هم به خاطرتان افتاد می توانید به آن اضافه کنید. در آخر ماه، بر روی برگه سفید دیگر، 5 چیزی که بیشتر از بقیه آن را دوست دارید جدا کرده و بنویسید، و این کاغذ را بر روی دیوار بچسبانید و این کار را تا پایان دوران حاملگی ادامه دهید. با به دنیا امدن نوزاد، مادر خودش را مانند یک نقاش احساس خواهد کرد.

به طور کلی موسیقی هایی که مادر در دوران بارداری گوش داده است برای تربیت کودک بسیار تاثیر گذار می باشند، البته بر اساس تحقیقات بهتر است که مادران به موسیقی هایی گوش دهند که با فرهنگ و زبان آنها سازگار می باشد. این سبب می شود که فرزندان مادر دوست و وطن پرست باشند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 84
تعداد کل آرا: 3152
تعداد کل بازدیدها: 486052

نظرات کاربران

*