چگونه می توان در زندگی متاهلی شاد بود | چگونه 20 سال شاد زندگی کنیم

چگونه می توان در زندگی متاهلی شاد بود | چگونه 20 سال شاد زندگی کنیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/18

خوشبختی در زندگی یکی از اهداف مهم و اساسی در زندگی متاهلی است و تقریبا تمامی افراد به دنبال این هستند که در زندگی شخصی خود بیشترین حد از شادی را تجربه کنند. اما در جدیدترین تحقیقاتی که محققان آمریکایی انجام داده اند بدین نتیجه رسیده اند که خوشحالی و داشتن احساس خوشبختی از زندگی ناشی از یک چیز است. افرادی که به مدت 20 سال با خوشحالی ازدواج کرده و زندگی می کنند اعلام نموده اند که با وجود اینکه احترام یکی از مهمترین مسائل بین زن و مرد در زندگی زناشویی است اما رابط مهمی که باعث ایجاد احساس خوشبختی بین زوج می شود داشتن احترام و احساس آن در روابط است.

در مقاله زیر برای شما جدیدترین شیوه هایی از زندگی متاهلی را مشخص می کنیم که به سادگی به مدت طولاتی زندگی متاهلی داشته و شاد زندگی کنید.

این تحقیقات بر روی 1500 نفر که به طور تصادفی انتخاب شده اند در اولین دلیل خود برای داشتن حس خوشبختی و خوشحالی از زندگی متاهلی مهمترین عامل احترامی است که زن و شوهر به یکدیگر می گذارند.

مارک منسن رییس این پروژه تحقیقاتی در مورد این تحقیق می گوید: من حضور احترام متقابل بین زوجین را به عنوان خردمندگی انسانی می بینم. من و دستیارم پس از چک کردن حدود 500 نظریه متوجه شدم، بیشتر افرادی که در مورد طلاقشان صحبت کرده بودند روی ارتباطات متمرکز بودند. آنها می گفتند که مشکل اصلی ما ارتباط است و چیزی که شما باید آن را حل کنید ارتباط و نحوه چگونگی برقرار نمودن ارتباط است.

اساسا این استدلال این بود که اگر قصد دارید چندین دهه را با شخصی زندگی کنید نحوه رابطه شما با همسرتان یکی از مهمترین موضوعاتی است که در ذهن شما نیز وجود خواهد داشت. صزف نظر از تمامی علاقه های موقعیت هایی در زندگی شما پیش خواهد آمد که وی را درک ننموده و ممکن است احساس سوء تفاهم کنید. مشکل از شما و یا طرف مقابلتان نیست.

تنها موردی که وجود دارد همان تفاوت فرهنگ ها و شرایط بزرگ شدن در یک فضای کاملا مجزاست. این موضوع کاملا عادی است که اگر زمان زیادی را با کسی صرف کنید، همیشه این اتفاق می افتد. پس نگران نباشید. آقای منسون در این باره می گوید: زمانی که با یک شخص در زندگی متاهلی وارد می شود بعد از مدتی عیوب وی نماسیان می شود همانگونه که عیب های شما نیز برای وی هویدا می شود.

در این زمان بار سنگینی بر روی دوش هر دوس شما وجود خواهد داشت و آن گذشت و همچنین گذذاشتن احترام ب یکدیگر است. زمانی که حرمت و احترام متقابل وجود داشته باشد هیچگاه مشکلی نخواهید داشت و رابطه شاد بقای خواهد ماند. بنابراین آنچه که واقعا اهمیت دارد، احترام متقابل است. به طوری که حتی زمانی که شما فرد را به اشتباه درک می کنید، شما تصور نمی کنید که آنها مانند این شخص افتضاح و وحشتناک برای مخالفت با شما هستند. شما تفاوت های خود را می دانید. شما احترام می گذارید که ممکن است چیزها را متفاوت ببینند. یا شما به آنها احترام می گذارید که با شما اختلاف دارند یا مشکلی دارند که شما نمی فهمید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 130
تعداد کل بازدیدها: 86967

نظرات کاربران

*