چگونه می توان در خانه درآمد داشته باشیم؟ چگونه بصورت پاره وقت کسب درآمد کنیم؟

چگونه می توان در خانه درآمد داشته باشیم؟ چگونه بصورت پاره وقت کسب درآمد کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/08

برای بسیاری از افراد این امکان که بتوانند بصورت تمام وقت در خارج از خانه کار کنند و درآمد کسب کنند به دلایل مختلف وجود ندارد. برای نمونه زنان خانه دار که مسئولیت کارهای خانه و تربیت فرزندان را به دوش می کشند، فرصت و امکان کار بطور تمام وقت در خارج از خانه را ندارند. بنابراین این افراد باید کارهای پاره وقت که چند ساعت در روز وقت آنها را بگیرد انجام دهند و از این راه کسب درآمد کنند. در زیر برخی از راه و روش های کسب درآمد در خانه با کار پاره وقت و ساعتی آموزش داده می شوند.

برای انجام کار بصورت پاره وقت شما باید یک مهارت و تخصص داشته باشید و کاری را بلد باشید. این مهارت و تخصص می تواند یک صنعت یا پیشه یا هنر یا دانش باشد که شما بتوانید با آن محصول یا خدمتی تولید کرده و به دیگران ارائه دهید. برخی از نمونه مهارت ها و حرفه ای که می توانید از آن بطور پاره وقت و درخانه کسب درآمد کنید در زیر آموزش داده می شوند.

آشپزی، نقاشی، نگارگری، خوشنویسی، تدریس(درس های مدارس مانند ریاضی، فیزیک و امثالهم یا زبان انگلیسی)، خیاطی، معرق، تذهیب، مجسمه سازی، چرم دوزی و هر نوع صنایع دستی از جمله کارهایی است که می توانید با فراگرفتن روش انجام آنها از انها بطور پاره وقت کسب درآمد کنید.

البته یادآور می شوم که از میان مهارت ها و حرفه های فوق الذکر برخی از آنها شاید به دلایلی مانند تغییر شرایط و سبک زندگی افراد یا به دلایلی مانند نداشتن توجیه اقتصادی تولید محصولات یا خدمات مربوط به آن درآمد خوبی برای شما نداشته باشد. برای مثال زمانی تولید لباس های بافتنی به دلایلی مانند سردتر بودن هوا و کم بودن صنایع تولید لباس های گرم در خانه توجیه داشت و زنان خانه دار می توانستند از این راه کسب درآمد نسبتا خوبی داشته باشند، اما اکنون این کار با گسترش تولید کنندگان انبوه لباس و گرم تر شدن هوا(بویژه در شهرهای شلوغ) جذابیت کمتری داشته و بیشتر جنبه تفننی یا لوکس بودن لباس را می یابد. همین حالت نیز در خصوص خوشنویسی و تابلو نویسی صحت دارد که این حرفه هم با ظهور صنایع چاپ پیشرفته که تولید بنر می کنند دیگر جایگاه تجاری خود را از دست داده و بیشتر به عنوان یک هنر که حاصل آن یک اثر هنری لوکس(یعنی یک تابلو خوشنویسی بدون یا با تذهیب است) داده است.

روندها و تقاضای بازار نیز باید مورد توجه قرار گیرد. یعنی حسب روندها و سلایق مصرف کنندگان یا به اصطلاح عامه مد ممکن است برخی از حرفه ها و محصولات تولیدی انها در یک مقطع زمانی جذابیت داشته باشند و در مقطع دیگر اینگونه نباشد، نمونه آن را می توان به صنعت معرق اشاره کرد که زمانی چندان شناخته شده نبود اما امروزه بیش از صنایع دیگر مورد توجه مصرف کنندگان قرار دارد. در مقابل آن محصولات قلاب بافی است که زمانی جذاب و بسیار پرطرفدار بودند، اما اکنون کمتر کسی به سراغ خرید محصولات قلاب بافی می رود.

درخصوص هنر باید این نکته را یادآور شوم که هر اثر هنری به دلیل اینکه منحصر بفرد است تولید آن زمان بر و هزینه بر است، بنابراین فروش و کسب درآمد از آن بسیار دشوارتر است، بویژه اگر مقوله سلیقه و جذابیت برای مشتری/مصرف کننده را در نظر بگیرید. در میان انواع هنرها برخی از آنها از بیشتر برای مشتری جذابیت داشته و برخی دیگر کمتر که در کنار زمان، مواد مصرفی و بطور کل هزینه ای که برای ساخت آن اثر هنری پرداخت می شود، سبب می شود که قیمت آن بسیار بالا رفته و مشتریان خاص خود را داشته باشد. نمونه از هنرها و اثرهای هنری که در این دسته قرار می گیرند کارها و اثرهای هنری تذهیب هستند که در مقالات چگانه از جمله مقاله  نقوش و طرح های تذهیب و کاربرد نقش و نگارهای تذهیب  در خصوص هنر تذهیب و اصول اولیه و ابتدایی تهیه یک اثرهنری تذهیب توضیح داده شده است.

در این میان یکی از کارهایی که بسیار در سالهای اخیر، بویژه با گسترش فضای مجازی و وب فارسی توسعه یافته است، ترجمه، نویسندگی و تهیه محتواست که اگر در زمینه نویسندگی مهارت داشته باشید می توانید از این طریق درآمد قابل قبولی داشته باشید. وبسایت چگانه یکی از وبسایت هایی است که می توانید با عضویت در آن و تولید محتوا درآمد قابل قبولی در بلند مدت و تا چندین سال از آن کسب کنید. برای آشنایی بیشتر می توانید صفحات درباره چگانه و شرایط همکاری با چگانه را مطالعه کرده و از طریق لینک زیر در چگانه عضو شوید:

https://chegane.com/author-registration

در مجموع باید گفت که در صورتیکه شما یک فن، مهارت یا هنر را بدانید، می توانید بطور پاره وقت و در خانه از آن کسب درآمد نمایید، مشروط به اینکه حداقل کمی از طریق وب/اینترنت یا فعالان این حوزه که قطعا شما با آنها در ارتباط هستید، نیازهای بازار و سلایق مشتریان را سنجیده و مطابق آن عمل کرده و محصول و اثرهنری خود را خلق نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.6
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 1247
تعداد کل بازدیدها: 241080

نظرات کاربران

*