چگونه می توان درد و کوفتگی را در بدن کاهش داد؟

چگونه می توان درد و کوفتگی را در بدن کاهش داد؟

استفاده زیاد از داروها ممکن است برای سلامتی انسان مضر باشد، در طبیعت موادی وجود دارد که درمان کننده و تسکین دهنده درد می باشند. اما وقتی ما از داروهای شیمیایی مسکن زیاد استفاده می کنیم، احتمال دارد به کلیه ها آسیب بزنیم. این داروها هر چقدر هم که درد بیمار را کاهش دهند، برای کلیه های می تواند خطرات متفاوتی داشته باشد، به ویژه بیشتر برای بیماری های مانند دیابت، بیماری قلبی و کلیوی که انسان ناچار است مداوم از مسکن ها استفاده کند.

یکی از محققان دانشگاه برن در سوئد، در صدر یک گروهی از پژوهشگران، تحقیقی را انجام داده است، که این تحقیق نشان می دهد استفاده از مسکن ها و آرام بخش های به صورت طولانی مدت در درمان درد ها، احتمال ابتلا به بیماری گرفتگی قلب و یا فلجی را افزایش می دهد.

به همین دلیل لازم است از مسکن ها به صورت دقیق استفاده کرد، و برای هر دردی باید با دکتر مشورت کرد و تنها به خوردن مسکن ها اکتفا نکرد. اما اگر شما هم جزوه کسانی هستید که نمی خواهید همیشه از مسکن ها و داروهای آرام بخش و کاهش دهنده درد استفاده کنید، پس نگران نباشید، چرا که به روش های طبیعی و بی خطر هم می شود بسیاری از دردها را درمان کرد. از جمله این روش ها عبارتند از:

1- استفاده از فلفل قرمز تند:

در ترکیبات فلفل قرمز تند، ماده کپسایسین (Capsaicin) وجود دارد که در سایه این ماده فلفل یکی از موثر ترین مسکن ها برای کاهش درد و رفع آن می باشد. لازم به ذکر است که کپسایسین ماده‌ای شیمیایی از گروه کپسیکوم می‌باشد. این ماده در فلفهای تند (سبز و قرمز) یافت می‌شود.

2- استفاده از بادام:

بادام برای رفع درد کلیه ها، و التهاب و درد در مثانه و مجرای اداری بسیار مفید است. همچنین بادام برای کاهش سردرد، درد کبد نیز مفید می باشد. بادام خستگی را از بدن و ذهن رفع می کند، در ترکیبات بادام فسفر، وجود دارد که برای تقویت استخوان ها و دندان های بسیار خوب است.

3- استفاده از برگ بو:

برگ بو قاعده گی را در زنان منظم می کند، برای رفع برخی از بیماری های استخوانی موثر می باشد، برای رفع دردهای مانند کمر درد، روماتیسم و درد ساق دست مفید است. همچنین آرام بخش است و دردهای روحی را هم کم می کند.

4- استفاده از سیب:

خوردن سیب برای تصفیه خون و تمیز کردن کلیه ها مفید است، به آسان شدن گوارش و هضم غذا کمک می کند، به پوست شفافیت و زیبایی می دهد و برای کاهش کلسترول و فشار خون بالا مفید می باشد. و نیز در رفع سردرد هم خوب و مفید می باشد.

5- استفاده از دانه خشخاش:

به تقویت سیستم گوارش کمک می کند، برای فعالیت روده ها مفید است، دانه های خشخاش کلسیم و فسفر بدن را تامین می کند، ریسک ابتلا به بیماری های استخوانی را تا حدی زیادی کاهش می دهد و مرهمی که با دانه های خشخاش تهیه شده اند برای مالید بر روی زخم مناسب می باشد و و دردها را کاهش می دهد.

6- استفاده از فلفل سیاه:

برای تقویت معده، آسان کردن هضم غذا و رفع ورم مفید است، مانع از گلو درد می شود، مخلوط کردن فلفل سیاه با یک قاشق عسل برای کاهش درد گلو و رفع عفونت گلو مفید است.

7- استفاده از گل میخک:

با باکتری های مبارزه می کند، و برای کاهش درد بسیار خوب است، روغن میخک ویژگی تسکین دهنده دارد، و به عنوان آنتی باکتریال است که میکروب ها را می کشد، برای رفع درد دندان مفید است، اگر یک عدد میخک خشک را در دهان بجوید برای رفع درد دندان خوب است.

8- خوردن گیلاس:

گیلاس یک مسکن قوی می باشد، در 20 عدد گیلاس ما بین 12 الی 25 میلی گرم آنتی اکسیدان وجود دارد. قدرت تسکین دهنده گی گیلاس ده برای بیشتر از آسپرین می باشد.

9- استفاده از موز:

برای محافظت از قلب و عضلات مفید است، برای رفع خستگی خوب است، در درمان اسهال بکار می رود، به تنظم خواب کمک می کند و در عین حال سردرد را نیز کاهش می دهد.

10- استفاده از نعناع:

نعناع برای حفاظت از سیستم قلبی بسیار مفید است و دارای مواد برای از بین بردن درد می باشد، روده ها را تمیز می کند، و فعالیت آنها را افزایش می دهد. پودر نعناع و یا دمنوش نعناع سر درد را از بین می برد، اگر نعناع را با آب مخلوط کنید و بخورید دردهای عضلانی و خستگی را از بین می برد.

11- استفاده از بابونه:

برای رفع کمر درد و پشت درد مفید است، سردرد و التهاب ها را از بین می برد، اگر بابونه را با روغن زیتون و نعناع مخلوط کنید برای درمان دردهای روماتیسم خوب است، آن را به محل روماتیسم بمالید و ماساژ دهید.

12- استفاده از زنجبیل:

دارای ویژگی تسکین دهنده می باشد، از بین برده میکروب ها است، برای رفع سرماخوردگی، آنفولانزا، مفید است، برای رفع سر درد و دردهای قاعده گی خوب می باشد.

13- استفاده از زرد چوبه:

به تقویت قدرت دفاعی بدن کمک می کند. در ترکیبات زرد چوبه مواد ضد سرطان و ضد التهاب وجود دارد، و برای رفع سرماخوردگی و سردرد هم خوب است.

14- استفاده از زیتون:

روغن زیتون برای کبد خوب است، دردهای کبد را رفع می کند. علاوه بر آن خواص خوراکی بسیاری دارد و برای رفع یبوست، هضم بهتر غذا، کاهش چربی و کلسترول خوب است. از روغن زیتون برای محافظت از پوست هم می شود استفاده کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 914
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 2054
تعداد کل بازدیدها: 108734
چگونه می توان درد و کوفتگی را در بدن کاهش داد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)