چگونه می توان خروپف را از بین برد؟

چگونه می توان خروپف را از بین برد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/19

یکی از مشکلاتی بسیار آزار دهنده می باشد، خروپف کردن است، خروپف کردن هم موجب ناراحتی فرد مبتلا می شود، و هم اطرافیان را آزار می دهد. این مشکل زمانی به وجود می آید که هوا برای تنفس ناچار است، از مجرایی باریک در پشت دهان و بینی عبور کند. و چون هوا با فشار از این مجرا عبور می کند، سبب می شود در نتیجه نقاطی از گلو و و زبان که با نرک کام برخورد دارد به ارتعاش در آیند و این ارتعاش همان خروپف می باشد. برای اینکه چنین مشکلی را از بین برد و یا از آن پیش گیری کرد می توان به روش های زیر عمل نمود.

خیلی از مردم به علت داشتن ناراحتی های مختلف در خواب خروپف می کنند، خروپف می توان به علت انسداد مجرای تنفسی در بینی یا گلو، به وجود آید که موجب می شود هوایی که به شش ها می رود، در زمان خواب انسان خروپف کند. از جمله دلایل خروپف کردن می توان به ایجاد چربی دور گلو، بسته شدن مسیر بینی، ضعیف شدن گلو که در هنگام خواب بسته می شود، مصرف الکل و یا داروهایی که موجب شل شدن عضلات گلو می شود را نام برد.

چگونه می توان از خروپف پیش گیری کرد؟.

با اصول و روش هایی که در ادامه گفته می شوند می توانند مانع از خروپف شوید:

1- قبل از خواب از خوردن غذاهای سنگین و همچنین نوشیدنی های سنگین پرهیز کنید. خوردن غذای سنگین قبل از خواب، موجب می شود که رگ های گلو بیش از حد نرمال باز شود، این هم سبب خروپف است.

2- اگر اضافه وزن دارید به وسیله ورزش آن را کاهش دهید.

3- اگر خروپف شما سنگین نیست، می تواند سبک خواب خود را تغییر دهید. خوابیدن بر روی شکم، و یا خوابیدن بر روی ران ها این مشکل را می توانید از بین ببرید.

4- یک کوله پشتی که در داخل آن توپ تنس است را به دوش خود بندازید، و توپ را به جای خالی کمر بیارید، به این طریقه اگر در خواب از هر طرف به سمت پشت بخوابید ناراحت خواهید بود، و لذا به راست و یا چپ خواهید خوابید.

5- از تمیز بودن هوای اتاق خواب خود مطمئن باشید.

6- اگر از سیگار استفاده می کنید آن را ترک کنید، و یا کاهش دهید، یکی از مضرات سیگار خروپف می باشد.

7- از بالشت هایی استفاده کنید که سر شما را بالا نگه می دارد و مانع از خروپف می شوند.

8- مصرف مواد الکلی موجب شل شدن ماهیچه های گلو می شود که در این شرایط ارتعاش ماهیچه ها افزایش می یابد و حتی فرد را در معرض خطر آپنه خواب انسدادی قرار می دهد و شدت خروپف کردن را افزایش می دهد.

9- اگر آلرژی دارید آن را درمان کنید. زمانی که شما از بینی نمی توانید نفس بکشید مجبورید که برای تنفس از دهانتان استفاده کنید و این موضوع شما را به خروپف کردن می اندازد.  معمولا خوردن آنتی هیستامین‌ها برای درمان گرفتگی بینی و حساسیت‌ها پیشنهاد می‌شوند.

10- اگر باردار هستید و خروپف می کنید حتما به دکتر مراجعه کنید. زنانی که هنگام بارداری خروپف می کنند فرزندان خود را در خطر کمبود اکسیژن قرار می دهند. اگر شما این نشانه ها را دارید حتما با پزشک خود موضوع را در میان بگذارید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302995

نظرات کاربران

*