چگونه می توان به روش خانگی و طبیعی موهای خود را تقویت کرد؟

چگونه می توان به روش خانگی و طبیعی موهای خود را تقویت کرد؟

بسیار از مردم اعم از مردان و زنان به دنبال تقویت موی خود می باشند، و برای اینکار به انواع و اقسام داروهای شیمیایی و غیره روی می آورند. داشتن موی پر پشت سبب زیبایی و جذابیت بیشتر در انسان می شود، ولی اگر شما می خواهید که موهای خود را تقویت کنید، بهتر است از روش خانگی و ساده که تا حد زیادی بی ضرر هم می باشند استفاده کنید.

شامپوها معمولا برای تمیز کردن و شستن موها استفاده می شود، ولی لوازم بهداشتی که هم تمیز کننده و هم مراقبت کننده و تقویتی مو می باشد، معمولا گران قیمت هستند، و همچنین به جای استفاده از مواد شیمیایی که می توانید تا حدی هم عوارض جانبی داشته باشد، می توانید از روش های طبیعی و خانگی برای تقویت موی خود استفاده کنید.

برای تقویت مو می توانید از ترکیب سیر و شیر استفاده نماید و ان را به همراه شامپو استفاده کنید.

- سیر و تاثیر آن بر روی مو:

در ترکیبات سیر آلیسین (Allysine ) وجود دارد که برای تغذیه مو و تقویت آن مفید می باشد. اگر چه سیر تا حدی دارای بوی ناخوشایندی می باشد، ولی برای تقویت مو به لحاظ داشتن گوگرد و کراتین بسیار ضروری است.

- شیر و تاثیر آن بر روی مو:

نتایج تحقیقات انجام شده نشان می دهد که، پروتئین هایی که در شیر موجود می باشد سبب تقویت و فعال کردن مو می گردد، و همچنین سبب تغذیه مو و هم سبب نرمی مو می شود، اگر شیر را با سیر ترکیب کنید، این ترکیب فوائد باور نکردنی برای مو خواهد داشت.

- طریقه تهیه و استفاده ترکیب شیر و سیر:

برای تقویت مو، به روش طبیعی و خانگی لازم است دو و یا سه حبه سیر را له کنید و به یک استکان شیر اضافه نماید. و آن را خوب به هم بزنید. ترکیب سیر با شیر موجب از بین رفتن بوی سیر می گردد. در زمانی که می خواهید موی خود را بشورید، ترکیب شیر و سیر را به شامپوی خود اضافه کنید.(شامپو هم خنثی کننده بوی سیر می باشد) و سپس بر روی موهای خود بکشید، در سایه این مخلوط ریشه ها و ساقه های مو تغذیه شده و هم تقویت می گردند و از سوی دیگر این مخلوط سبب براق و شفاف شدن مو می گردد.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1101
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه می توان به روش خانگی و طبیعی موهای خود را تقویت کرد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)