چگونه می توان با بوی بد عرق مقابله کرد؟

چگونه می توان با بوی بد عرق مقابله کرد؟

در فصل تابستان بسیار از مردم عرق می کنند و از اینکه عرق کرده اند و احتمال دارد موجب آزار و اذیت دیگران شوند، بسیار ناراحت هستند، در چنین مواقعی بسیار تلاش می کنند که مانع از عرق کردند شوند و یا با ادکلن ها و اسپری های خوشبوکننده، بوی بدن عرق را از بین ببرند، در حالی که با استفاده از روش های طبیعی و خانگی هم می توان بوی بد عرق را از بین برد. و لازم نیست که مانع از عرق کردن شد، چرا که عرق کردن لازم است و برای سلامتی مفید می باشد.

 عرق یك پدیده طبیعی و لازم بدن است كه ضمن مرطوب نگه داشتن پوست، موجب دفع مقداری از مواد زاید بدن می‌شود،‌ اما وقتی كه بدن مخصوصا در فصل گرم بدبو می‌شود آن‌وقت برای فرد و اطرافیان او غیرقابل تحمل می‌شود. عرق بدن به تنهایی بدون بو است، اما باكتری‌ها و قارچ‌های روی بدن از آن به‌عنوان محیط رشد استفاده كرده و سریعا شروع به تكثیر می‌كنند و عرق را به تركیبات بدبویی تجزیه می‌كنند؛ اما چرا برخی نواحی مثل زیر‌بغل بیشتر بو می‌گیرد؟ علت این است كه غدد عرق در این مناطق پروتئین و چربی نیز تولید می‌كنند كه مواد اولیه مناسبی برای تغذیه باكتری‌ها و قارچ‌های سطح پوست است.

عرق کردن نشانه سلامتی می باشد، انسان برای دفع سموم موجود در بدن عرق می کند، اما بسیاری از مردم تلاش می کنند با استفاده از ضد عرق ها (antiperspirants) و دئودورانت ها (Deodorant)، مانع از عرق کردن شوند، اما باید بدانیم که، برای دفع سموم موجود در بدن نباید عرق کردن را مانع شد. البته وقتی عرق می کنید دوست ندارید، که بوی بدی داشته باشد و سبب ناراحتی دیگران گردد. برای جلوگیری از این موضوع راه های بسیار ساده و آسانی وجود دارد. در اینجا ما چند روش طبیعی برای مقابله با بوی بد عرق، را به شما معرفی می کنیم.

- روش اول:

در این روش تنها احتیاج شما چند قطره آب لیمو می باشد، که به کف دستان خود چند قطره آب لیمو بچکانید، و سپس آن را به زیر بغل های خود بمالید، این روش حداقل برای 12 ساعت موثر خواهد بود. و بوی بدن عرق را از بین خواهد برد.

- روش دوم:

مواد مورد نیاز برای انجام این روش عبارتند از:

1- یک ظرف و یا شیشه اسپری؛

2- مقداری سرکه سیب؛

3- مقداری آب؛

سرکه سیب و آب را با هم مخلوط کنید، توجه داشته باشید که مقدار سرکه سیب کمتر از مقدار آب باشد، پس از مخلوط کردن سرکه سیب و آب، آنها را در درون ظرف اسپری بریزید، و خوب تکان دهید، این این محلول در طول روز می توانید دو الی سه بار استفاده کنید، اگر بدن خود را با این محلول اسپری کنید به مدت 8 ساعت بوی بدن عرق از بین خواهد رفت.

- روش سوم:

آب لیمو و سرکه سیب را مخلوط کنید، و با یک پنیه آن را به زیر بغل خود بمالید، اگر از اینکه زیر بغالتان سیاه است، و از آن ناراحت می باشید، بهتر است بدانید آب لیمو به سفید شدن زیر بغل کمک خواهد کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 833
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1646
تعداد کل بازدیدها: 74645


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)