چگونه می توان از طاسی در مردان پیشگیری کرد؟

چگونه می توان از طاسی در مردان پیشگیری کرد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/16

یکی از مشکلات شایع و رایج در بین مردان، دچار به طاسی سر می باشد، امروزه تقریبا  بسیاری از آقایان بعد مدتی با ریزش شدید مو و طاسی سر مواجه می شوند. با اینکه برخی برای پیشگیری و درمان آنها به دکترهای متخصص مو مراجعه می کنند و با هزینه زیاد و مصرف داروهای مختلف به نتیجه دلخواه نمی رسند، ولی اکنون دانشمندان کره جنوبی به این نتیجه رسیده اند، که می توان با طاسی سر مقابله کرد و مانع از کچلی شد. اگر می خواهید بدانید که چگونه می شود با طاسی سر مقابله کرد، این مطلب را مطالعه کنید.

دانشمندان برای پیش گیری و حل یکی از مشکلات بزرگ مردان یعنی ریزش مو، روش ها و اصول جالب پیدا کرده اند.

یک گروه از متخصصان و دانشمندان کره ای، ادعا کرده اند که علل ریزش موی مردان بعد از سن خاص بودن دو نوع ماده پروتئینی می باشد.

متخصصان دانشگاه یانسه Yonsei University کره جنوبی، در شرایط آزمایشگاهی، بر روی ریزش موی چند نفر که و همچنین بر روی بافت مو این افراد مورد مطالعه قرار داده اند. در طی مشاهدات بالینی، متخصصان دانشگاه Yonsei دریافتند که بافت افرادی که  ریزش مو دارند حاوی مقدار بالایی از پروتئین CXXC5 است. در ترکیبات بافت مو وجود پروتئینی موسوم به CXXC5 بیشتر از حد نرمال خود، آشکار شده است. یکی دیگر از گونه های این پروتئین عبارت از DSH می باشد که در زمانی این با هم ترکیب شوند، در این موقع، مانع از بازسازی فولیکول مو می شود.

محققان دارویی تولید کرده اند که ترکیب دو پروتئین را متوقف می کند و رشد موهای جدید را تحریک می کند. آزمایشات انجام شده نشان داد بهبود قابل ملاحظه ای فقط  طی28 روز پس از شروع درمان رخ داده است. یافته های و نتایج تحقیق محققان دانشگاه یانسه کره جنوبی در مجله ای مجله ای با نام Journal of Investigative Dermatology منتشر شده است.

در یافته های جدید محققان کره جنوبی نکته مهم قابل توجه این است که شیوه جدید علاوه بر درمان طاسی قادر است بافت آسیب دیده پوست را نیز ترمیم کرده و موجب رشد فولیکول‌های مو در این بافت‌ها شود. در حال حاضر محققان عملکرد داروی جدید خود را روی جانوران مختلف آزمایش می‌کنند تا پیش از انجام آزمایشات انسانی از غیرسمی بودن آن اطمینان یابند.

نتایج چنین تحقیق نشان می دهد که در صورت موفقیت آمیز بودن آن و به نتیجه رسیدنش، بسیاری از مردان که به زیبایی و داشتن مو اهمیت می دهند، از مشکل طاسی موی سر خود رها شوند و مانع از طاسی شوند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302974

نظرات کاربران

*