چگونه می توان از بیماری های مخفی در بدن خود آگاه شد؟

چگونه می توان از بیماری های مخفی در بدن خود آگاه شد؟

همیشه بیماری آن طور نیستند که ما تصور می کنیم، گاهی یک مشکل و اختلال بیرونی می توان نشانه یک بیماری جدی درونی باشد. از این رو، اگر در ظاهر و بدن خود شاهد تغییراتی بودید، که دلیل ان را نمی دایند، بهتر است به آن بی توجه نباشید و به دنبال دلایل مخفی و درونی باشید، چرا که گاهی مشکلاتی مانند ریزش مو، جوش زدن و ... نشانه یکی بیماری داخلی است.

برخی از تغییرات که در ظاهر و قیافه انسان یه وجود می آید می توان علائم و نشانه بیماری مخفی و داخلی باشد. در بسیاری از بیماری ها، قبل از اینکه بیماری علائم و نشانه خود را ظاهر کند، در ظاهر شخص تغییرات زیادی رخ می دهد. دانستن این تغییرات بسیار مهم و با اهمیت می باشد.

1- جوش ها و آکنه ها:

جوش ها و آکنه ها، می تواند به عنوان تغییرات فیزیولوژیک در نظر گرفته شود، که گاهی می توان در نتیجه ایجاد بیماری داخلی در بدن انسان باشد. جوش ها و آکنه ها به دلائل زیر می تواند در انسان ایجاد شوند. که برخی از این دلایل عبارتند از:

- عدم توازن در هورمون ها: به ویژه در هورمون های جنسی زنان، عدم توازن و تعادل می تواند منجر به ایجاد جوش گردد.

- بیماری کبدی و یا بیماری های معده و روده: کبد یکی از فیلترهای اساسی بدن می باشد، که مواد مضر و سمی را از بدن دفع می کند، ولی اگر در فعالیت کبد اختلال ایجاد شود. موجب می شود که موارد سمی به صورت برآمدگی و جمع شدگی در ارگانیسم و پوست ایجاد گردد. به همین دلیل بر روی پوست اگزما و یا جوش های مختلف به وجود می آید.

- یبوست های مزمن: این هم به طور طبیعی موجب ایجاد جوش و اکنه در پوست می گردد. در زمان یبوست، در روده ها مواد سمی و مضر جمع می شود، که بعد از مدتی جمع شدن، چون به خارج دفع نمی شوند، و پس از مدتی وارد خون می گردد. و به هم دلیل بر روی وضعیت پوست تاثیر می گذارد. به بروز خارجی خود را نشان می دهد.

- وجود التهاب در سیستم جنسی زنانه: التهاب در سیستم تولید مثل در بیشتر مواقع، بر روی پوست زنان تاثیر منفی می گذارد.

2- ریزش مو:

اگر برای درمان ریزش موی شما، استفاده از شامپوهای ویژه و ماسک های ضد ریزش مو کمک نمی کند. در این شرایط ریزش مو می توان علائم بیماری مخفی باشد. لذا لازم است دنبال علت و یا علل داخلی آن باشید. برخی از علل ریزش مو می تواند این موارد باشد:

- کم خونی؛

- بیماری پانکراس؛

- اختلال هورمونی: این بیشتر در زنان مطرح می باشد. اختلال هورمونی در زنان بر روی پوست صورت و مو تاثیر منفی دارد.

3- سیاهی زیر چشم:

این می توان ارثی هم باشد. همچنین دلیل این می توان خستگی، کمبود خواب هم باشد. اما گاهی می تواند علائم وجود بیماری داخلی در انسان هم باشد. سیاهی دوره چشم می توان علائم بیماری های زیر باشد:

- وجود التهاب در بدن؛

- بیماری قلبی؛

- بیماری انگلی؛

- پر مو شدن: در زنان مو در آوردن بیش از حد در اکثر مواقع، نشانه اختلال هورمونی می باشد. و نشانه بیماری جنسی در زنان هم است.

4- تعریق زیاد:

تعرق زیاد در بسیاری از مواقع می توان نشانه اختلال در ارگانیسم بدن انسان باشد. به همین دلیل به این مورد توجه داشته باشید. افزایش عرق کردن می توان به علل زیر باشد:

- در برخی از بیماری های قلبی؛

- اختلال هورمونی؛

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه می توان از بیماری های مخفی در بدن خود آگاه شد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)