چگونه می توانیم جوان بمانیم؟ راز جوانی چیست؟

چگونه می توانیم جوان بمانیم؟ راز جوانی چیست؟

برای مردم، بسیار مهم است که بتوانند جوانی خود را حفظ کنند و دچار پیری نشوند، برای همین کار، به استفاده از مواد ارایشی گوناگون و روش های مختلف مثل عمل زیبایی، بوتاکس کردن و غیره روی می آورند، اما غافل از این که اگر، سبک زندگی خود را درست تنظیم کنند، به مقدار زیاد بر روی سلامتی و جوانی آنها تاثیر مثبت خواهد داشت.

در دنیای امروز، که زندگی بشر توسط انواع فناوری ها محاصره شده است، و بشر گرفتار آلودگی های ناشی از صنعتی شدن و ... قرار دارد، خیلی از افراد دچار پیری زود ترس می شوند، که دلیل آن می تواند به عوامل مختلفی از جمله، عدم خواب کافی, استعمال دخانیات، عدم ورزش و ... مربوط باشد. حتی استفاده از انواع و اقسام موارد آرایشی و جوان سازی پوست، منجر به جوانی انسان نشده است. اما اکنون محققان دانشگاه هاروارد با بررسی سبک زندگی انسان ها، توصیه هایی را کرده اند که این توصیه راز جوانی می باشد. و با رعایت ان می توان به جوان ماندن خود کمک کرد.

متخصصان دانشگاه هاروارد، در مورد رازهای جوانی و جوان مانندن تحقیقاتی را انجام داده اند. بر اساس نظر این متخصصان، همیشه این ژن ها نیستند که در پیری انسان و نشان دادن چهر پیر از انسان موثر هستند.

متخصصان تحقیق را بر روی زنان جوان انجام داده اند که آنها از خوراک مناسب و خواب کافی برخوردار بوده اند. نتایج این تحقیقان عواملی که به جوان ماندن انسان کمک می کند را آشکار کرده است. که عبارتند از:

- در طول 24 ساعت حداقل 7 ساعت استراحت؛

- ورزش کردن؛

- پوست خود را به صورت منظم چرب کردن؛

- استفاده از عینک آفتابی؛

- فعالیت فیزیکی ثابت برای مدت طولانی، احتمال جوان ماندن را 14 درصد افزایش می دهد.

- مصرف انواع ویتامین ها، میزان جوان ماندن را 18 درصد افزایش می دهد.

- و خواب خوب 10 درصد جوانی را افزایش می دهد.

بنابراین اگر ما در زندگی روزانه خود، اصول گفته شده در بالا را مد نظر قرار دهیم، می توانیم به سلامتی و جوانی خود کمک کنیم و همیشه ظاهری جوان و شاداب داشته باشیم.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 786
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1539
تعداد کل بازدیدها: 61854


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)