چگونه می توانیم از تنهایی رها شویم؟ اگر می خواهید از تنهایی رها شوید، به این توصیه ها عمل کنید.

چگونه می توانیم از تنهایی رها شویم؟ اگر می خواهید از تنهایی رها شوید، به این توصیه ها عمل کنید.

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، و ایجاد ارتباطات گسترده و راحت در دنیا، نه تنها، منجر به داشتن روابط بسیار میان مردم نشد، بلکه منجر به افزایش تنهایی شده است، امروزه وسایل ارتباطی به مراتب بیشتر از گذاشته می باشد ولی ارتباط کمتر شده است، با وجودبودن تلفن، شبکه های اجتماعی و ... بشر امروز بیشتر از پیشینیان احساس تنهایی می کند، از این رو، در این مطلب چند توصیه برای رهایی از تنهایی را تقدیم شما می کنیم.

در دنیای معاصر یکی از مشکلاتی که بیشتر مورد توجه قرار گرفته است تنهایی می باشد، به ویژه در بین جوانان بسیار تنهایی مشاهده می شود. با این حال، روانشناسان به این موضوع خوش بینانه نگاه می کنند. روانشناس ترکیه ای بنام "ایشیل ینی کایناک" (İşıl Yenikaynak) گفته است، افرادی که روابط اجتماعی منظمی دارند، دیدگاهشان نسبت به زندگی خوشبیانه می باشد. و شانس بیشتری برای رهایی از احساس تنهایی دارند. در این مطلب توصیه های روان شناسانه برای رهایی از تنهایی را تقدیم شما می کنیم.

روانشناس ترکیه ای ایشیل ینی کایناک، عقیده دارد که تنهایی بر حسب درجه خود می تواند تاثیر مثبت و یا منفی داشته باشد، جنبه مثبت تنهایی آن می باشد، که در زمان سختی و فشار، دل تنگی، زمان هایی که نفس کشیدن سخت می شود و غیره... تنهایی می تواند تسکین دهنده روحی و روانی انسان باشد. اما باید توجه داشت که تنهایی اثرات منفی بسیار بیشتری دارد، بر فشار خون، کیفیت خواب، و دیگر مشکلات مربوط به سلامتی، تاثیر منفی می گذارد، علاوه بر این تنهای خوش بینی به زندگی را از بین می برد، عشق و علاقه به زندگی را کاهش می دهد. اعتماد به نفس، امید به زندگی، رسیدن به هدف، و ... را با مشکل مواجه می سازد.

به طور خلاصه، تنهایی از دیدگاه روحی و جسمی انسان را به سختی و افسردگی دچار می کند، که به آن در روانشناسی افسردگی مزمن می گویند و موجب ایجاد برخی از بیماری های روحی و روانی هم می شود. تنهایی حتی انسان را به چنان وضعیتی روانی دچار می کند که، برخی از بیماری های روحی از آن به وجود می آید. اگر تنهایی به حد شدید و مزمن برسد، می توان به افسردگی، خودکشی، بیماری قلبی، استرس، فراموشی، و .. منتهی شود. و همچنین علاقه به نوشیدن مشروبات الکلی، مصرف مواد مخدر و یا از بین رفتن هوشیاری را سبب می گردد.

- چگونه از تنهایی رها شویم؟

برای رهایی از تنهایی یکسری ار روش ها و اصولی وجود دارد، از دیدگاه روانشناسی وقت گذراندن با خانواده یکی از بهترین روش ها برای رهایی از تنهایی می باشد، دم خور شدن با خانواده، و با آن ها زمان گذراندن، موجب می شود که انسان هیچ وقت خود را تنها احساس نکند، یکی دیگر از روش هایی رهایی از تنهایی، بیرون رفتن از خانه و محل زندگی خود می باشد، و گذراندن وقت با انسان های دیگر در بیرون از خانه خوب است، به دست اوردن دوست و ... موجب می شود که دیگر احساس تنهایی نکنید، فعالیت های هنری، ورزشی، اجتماعی و ... از کارهایی می باشند که موجب از بین رفتن احساس تنهایی در انسان می گردند. و یا مشغول شدن به فعالیت های مذهبی و دینی، نگه داری حیوانات خانگی، سبب کاهش احساس تنهایی در انسان می شود.

یکی دیگر از روش های از بین بردن احساس تنهایی و یا رهایی از تنهایی داشتن دیدگاه مثبت به زندگی و خوش بینی می باشد، و یا پیدا کردن دوستان جدید است. اهداف اجتماعی خود را منظم کنید و با دوستانتان ارتباط برقرار نماید و ارتباطات خود را گسترش دهید، به این طریقه به صورت کامل از احساس تنهایی رها می شوید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1117
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه می توانیم از تنهایی رها شویم؟ اگر می خواهید از تنهایی رها شوید، به این توصیه ها عمل کنید.
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)