چگونه می تواند لک های روی پوست را از بین برد؟ ماسک از بین برنده لک های پوست

چگونه می تواند لک های روی پوست را از بین برد؟ ماسک از بین برنده لک های پوست

لک های صورت یکی از مشکلات و مسائلی است که بسیاری از افراد از جمله خانم ها را درگیر خود می کند و هزینه های زیادی برای از بین بردن ان صرف می شود. ولی همیشه به نتیجه دلخواه نمی رسد. بسیار از خانم ها تلاش می کنند با استفاده از کرم پودر و پنکیک و ... لکه های صورت خود را بپوشانند. و مرتب به دنبال راه های جدید باشند. یکی از این راه، استفاده از مسواک صورت است، با استفاده از ماسک ماست و گوجه می توان به راحتی از شر لکه های روی پوست خلاص شد.

تنها پوست سفید نیست که مورد علاقه خیلی ها می باشد، علاوه بر این، تعداد زیادی از محصولات وجود دارند که ادعا می کنند پوست انسان را می توانند سفید کنند و با این ادعا، بازار گرمی هم برای خود درست می کنند. البته تعجب نکنید اگر بشنوید که این محصولات پوست را سفید نمی کنند، تنها رنگ پوست را کمی روشن تر می کنند و شما فکر می کنید که پوستتان سفید شده است. و یا لکه هارا کم رنگ می کنند. با این حال، اثرات این محصولات این می باشد که موجب می شود که انسان فکر کند جوانتر شده است.

اگر بر روی بدن شما لکه های ناشی از افتاب و یا بارداری وجود دارد، که می خواهید از شر آنها خلاص شوبد، لازم است از این محصولات سفید کننده استفاده کنید. اما خوب است بدایند برای این کار نیاز نیست که از محصولات و برندهای گران قیمت استفاده کنید. چرا که در خانه می توانید به روش ساده ماسکی تهیه کنید که برای از بین بردن لکه های پوستی مفید می باشد.

بر اساس تحقیقات مهمترین ماسک های که در مورد از بین بردن لکه های روی پوست مفید می باشند عبارتند از:

1- ماسک ماست

طریقه تهیه

به یک قاشق غذاخوری، ماست بدون چربی، به اندازه نصف قاشق چای خوری شیره لیمو اضافه کنید. و آن را به هم بزنید. این ماسک را به جز اطراف چشم، به تمامی پوست صورت، بمالید. اگر در گردن، و سینه و همچنین در بازوها، شونه ها، هم لکه های پوستی دارید، این ماسک را به این مناطق هم می توانید بمالید. ماسک را به مدت 20 دقیقه بر روی پوست نگهدارید و سپس با آب ولرم آن را بشوئید.

2- ماسک گوجه فرنگی

طریقه تهیه

یک عدد گوجه کوچک را رنده کرده و با پودر یک قاشق غذاخوری گندمیان آونا مخلوط کنید. ماسک تهیه شده را بر مناطقی از پوست که دارای لکه می باشد، بمالید. و 15 دقیقه صبر کنید. و سپس با آب ولرم آن را تمیز کنید. این ماسک را لازم است هفته ای دوبار استفاده کنید.

استفاده از ماسک های صورت برای از بین بردن لکه های پوستی، بر استفاده از مواد شیمیایی برتری دارد، چرا که مواد شیمیایی ضمن از بین بردن لکه های پوستی هم گران قیمت هستند و هم عوارض جانبی دیگری دارند، در حالی که ماسک های صورت خانگی بسیار ارزان تمام می شوند و عوارض جانبی هم برای انسان در پی ندارند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 398
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)