چگونه میز کار مرتب و منظمی داشته باشیم؟

چگونه میز کار مرتب و منظمی داشته باشیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/06/14

بسیاری از افراد ساعات زیادی را در طول روز، چه در خانه و چه در محل کار، پشت میز کار خود می گذرانند. حتما برای شما هم پیش که از به هم ریختگی میز کار خود به ستوه آمده باشید و کلافه شده باشید. در این مطلب قصد  داریم چند راهکار به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن ها می توانید، میز کار مرتب و منظم تری داشته باشید. قطعا منظم و مرتب بودن میز کار  و محل کار شما می تواند به تمرکز شما و درنهایت افزایش راندمان شما منجر شود.

کاربرد میز کارتان را مشخص کنید

میزهای کامپیوتر معمولا برای نوشتن مناسب نیستند. اگر می خواهید از میزتان برای چند کار استفاده کنید، سعی کنید بیشترین فضا را به کار اصلی خود، برای مثال کار با کامپیوتر اختصاص دهید و بخشی از فضای میز را برای کار دیگر، برای مثال نوشتن استفاده کنید.

چگونه میز کار مرتب و منظمی داشته باشیم؟

از جعبه های مخصوص استفاده کنید

همانطور که در عکس زیر در سمت راست می بینید. جعبه هایی مخصوص میز کار وجود دارد که می توانید، وسایل ضروری خود را در آن بگذارید و از پراکندگی وسایل خود، جلوگیری کنید.

چگونه میز کار مرتب و منظمی داشته باشیم؟

لیستی از وسایل مورد نیاز تهیه کنید

لیست وسایلی که روی میز خود قرار می دهید را تهیه کنید. برای مثال لپ تاپ، جامدادی، لیوان، گلدان، خودکار و مداد. اکنون انتخاب کنید که کدام یک از این وسایل باید همیشه روی میز باشند و کدام یک را می توان داخل کشو گذاشت.

سیم های مزاحم

سیم ها یکی از مزاحم های شما بر روی میز کار هستند، اما در عین حال شما به این سیم ها نیاز دارید و در کار شما ضروری هستند. می توانید چند گیره ی کاغذ بزرگ به لبه ی میز خود بزنید که نگه دارنده ی سیم ها باشند و دسترسی ساده و سریعی ایجاد کنند.

چگونه میز کار مرتب و منظمی داشته باشیم؟

تمیز کردن میز را فراموش نکنید

هر روز میز کارتان را تمییز کنید. این کار در روحیه شما هم می تواند اثر مثبتی داشته باشید. اگر آبدارچیه شرکت شما هم فراموش کرده که این کار را بکند، خودتان این کار را انجام دهید.

میز کارتان را شخصی کنید

اگر امکانش را دارید با قرار دادن چند وسیله ی شخصی و زیبا، میز کارتان را مال خودتان کنید. برای مثال می تواننید از چند قاب عکس خانوادگی و یا یک گلدان زیبا استفاده کنید. اگر کارتان زیاد با نوشتن و کاغذ و قلم است، می توانید یک جامدادی و یا یک جعبه برای کاغذ ها انتخاب کنید.

چگونه میز کار مرتب و منظمی داشته باشیم؟

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.2
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 824
تعداد کل آرا: 5409
تعداد کل بازدیدها: 1545930

نظرات کاربران

*