چگونه موکت کف ماشین را تمیز کنیم؟

 چگونه موکت کف ماشین را تمیز کنیم؟

تمیز کردن داخل اتاق، صندلی ها و موکت کف ماشین یکی از سخت ترین کارهایی است که برای تمیز نگهداشتن خودرو باید انجام دهید. اما توجه داشته باشید که اگر این قسمت های خودرو را مستمرا جارو و تمیز کنید، خودرو شما عمر بهتری داشته و تمیز تر به نظر می آید. در نوشته زیر نکاتی درخصوص نحوه تمیز کردن موکت کف خودرو و صندلی های آن گفته می شود.

ابتدا باید هر گونه وسیله یا تکه زباله بزرگی که بر روی صندلی ها و موکت کف وجود دارد را بردارید.

سپس کفی های لاستیک روی موکت های کف ماشین را بر دارید. این کفی ها را می توانید بعدا با آب بشویید.

 چگونه موکت کف ماشین را تمیز کنیم؟

حال می توانید با استفاده از جارو برقی های دستی یا یک جارو برقی معمولی تمامی خرده آشغال ها و گرد و غبار روی صندلی ها و موکت کف ماشین را جارو کنید. بهتر است این کار را از صندلی ها شروع کنید که تمیز تر هستند.

برای بهتر تمیز شدن این موکت ها می توانید علاوه بر جارو زدن کف خودرو از مایع های شوینده مخصوص موکت کف خودرو که معمولا در بازار پیدا می شود و یا از شامپو فرش استفاده کنید تا موکت کف ماشین تان تمیز شده و براق شود. حتی می توانید از مایع ظرفشویی یا پودر رختشویی بصورت مایع استفاده کنید.

برای این کار مایع شوینده/شامپو فرش را بر روی موکت کف خودرو اسپری کنید(بپاشید) و ده دقیقه در این حالت رها کنید. سپس یک فرچه یا برس بردارید و با حرکات دایره ای بر روی موکت بکشید تا چرک و کثیفی آن خارج شود. این کار را در نقاطی که کثیفی و لکه وجود دارد بیشتر تکرار کنید. سپس از یک تکه دستمال ضخیم نم دار(مرطوب) برداشته و بر روی نقاطی که مایع شوینده یا شامپو فرش ریخته اید بکشید. سعی کنید که این تکه دستمال زیاد خیس نباشد زیرا در اینصورت موکت کف خودرو هم خیس می ماند.

مرحله آخر هم که مرحله خشک کردن است، بسیار مهم است. اگر اجازه ندهید که نم روی موکت خشک شود، ممکن است کپک زده و چرک بگیرد. برای خشک شدن موکت کف خودرو تمام درهای خودرو را باز کرده و بهتر است در جلوی نور آفتاب بگذارید خشک شود، حداقل چند ساعتی خودرو را در این حالت رها کنید. بعد به سراغ موکت ها رفته و آنها را لمس کنید، اگر احساس نم و رطوبت کردید، یک یا چند ساعت دیگر صبر کنید تا کاملا خشک شوند.

نحوه تمیز کردن کفی لاستیکی اتاق خودرو

برای تمیز کردن کفی های لاستیک خودرو، می توانید ابتدا آنها را جارو برقی بزنید. بهتر است که هر دو طرف کفی را جارو بزنید تا کاملا تمیز شود و هرگونه ذره یا خرده زباله ای از آن جدا شود.

برای شستن این کفی های پلاستیکی می توانید از مایع ظرفشویی استفاده کنید. برای این کار ابتدا با فشار آب شلنگ جرم ها و ذرات چسبیده به کفی را جدا کنید، سپس مایع شوینده را روی کفی ها ریخته و آنها را با یک تکه اسفنج یا حوله تمیز کنید. سپس با استفاده از آب کفی را کاملا آب کشیده و تمیز کنید. در نهایت می توانید آنها را بر روی میله ای یا بند رختشویی محکم آویزان کرده تا خشک شوند.

در مقاله چگونه لکه ها و ذرات چسبیده به موکت کف خودرو را از بین برده و تمیز کنیم نحوه تمیز کردن لکه ها و ذرات چسبیده به موکت و کفی خودرو توضیح داده می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.7
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 173
تعداد کل آرا: 2575
تعداد کل بازدیدها: 626033


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)