چگونه ماهی را پاک و تمیز کرده، پوست گرفته و آماده پختن کنیم؟ + فیلم

چگونه ماهی را پاک و تمیز کرده، پوست گرفته و آماده پختن کنیم؟ + فیلم

بسیاری از ما کندن و تمیز کردن پولک ماهی و همچنین پاک کردن، پوست گرفتن و قطعه قطعه کردن ماهی را به سختی انجام می دهیم و یکی از دشواری های خوردن ماهی همین کارهای لازم پیش از طبخ و درست کردن ماهی است. البته دلیل آن این است که بسیاری از ما نحوه صحیح تمیز کردن، خرد کردن و آماده کردن ماهی را نمی دانیم. در این مقاله آموزشی و فیلم ما نحوه صحیح تمیز کردن،  کندن پولک، پوست گرفتن و آماده کردن ماهی را آموزش می دهیم.

برای پوست گرفتن و تمیز کردن هر ماهی که در اینجا و فیلم زیر ماهی قزل آلا است، شما ابتدا باید پولک های ماهی را بگیرید. این کار شاید بسیار سخت نباشد و معمولا شما می توانید با یک چاقوی تیز یا ابزاری شانه مانند این پولک ها را به سادگی بگیرید.

اما آنچه در آماده طبخ کردن یک ماهی مهم است، نحوه بریدن و خرد کردن ماهی است به طوریکه برای پختن صحیح و لذیذ شدن ماهی آماده باشد. برای این کار شما باید ابتدا چاقو را کاملا تیز کنید تا کار شما راحت و آسان گردد.

هنگامیکه چاقوی تیز را آماده داشتید، ابتدا از زیر کله ماهی و گردن آن شروع کرده و آن را ببرید. سپس همانطور که در فیلم می بینید چاقو را تا زیر شکم ماهی و نزدیک دم آن بکشید.

سپس از آنجاییکه معمولا شما سر ماهی را نمی خورید، از بالای کله ماهی آن را ببرید. دقت کنید که کله را تا نیمه ببرید، چون اگر کامل ببرید نمی توانید، استخوان و قسمت میانی ماهی را خارج کنید.

بعد از بریدن کمی از سر ماهی، سر ماهی را گرفته و آن را مانند آنچه در فیلم آموزشی زیر می بینید، بکشید تا استخوان میانی و اجزا داخلی ماهی جدا شوند.

سپس رگ میانی ماهی را نیز به آرامی بریده و جدا کنید. این رگ طعم بدی به ماهی می دهد.

حال ماهی شما تقریبا آماده است و می توانید با بریدن و جدا کردن دم ماهی آن را آماده طبخ کنید.

جزئیات این آموزش نحوه پاک کردن و تمیز کردن ماهی را در فیلم زیر مشاهده نمایید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 280
تعداد کل نظرات : 142
تعداد کل آرا: 1226
تعداد کل بازدیدها: 171592


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)