چگونه مانع از هک وای فای شویم | روش جلوگیری از هک وای فای

چگونه مانع از هک وای فای شویم | روش جلوگیری از هک وای فای

امروزه می توان گفت که در اکثر خانه های مودم وای فای وجود دارد، و مردم در خانه از اینترنت برای کارهای مختلف استفاده می کنند، ولی یکی از مشکلات و نگرانی های خانواده های در این زمان احتمال هک شدن وای فای آنها توسط دیگران و استفاده از اینترنت بدون اجازه می باشد، به همین دلیل خانواده ها تلاش می کنند تا حد امکان مانع از هک شدن وای فای خود شوند.

معمولا هیچ کس رمز وای فای خود را به صورت داوطلبانه به همسایه های خود نمی گوید، ولی گاهی پیش می آید که، به یکباره چشم باز می کند و می بیند که رمز وای فای را همه می دانند. در این موقع چکار می شود کرد؟.

امروزه یکی از مشکلات کسانی که از اینترنت استفاده می کنند، این است که اشخاص دیگر احتمال دارد، رمز وای فای آنها را هک کند. چرا که افرادی هستند، که با استفاده از نرم افزارها و برنامه های مخصوص در منزل رمز وای فای همسایه ها را حک می کنند و به صورت آزاد از آن استفاده می نمایند. در زمینی که وای فای هک می شود، به علت افزایش تعداد استفاده کنندگان از اینترنت فای وای، سرعت اینترنت کاهش می یابد. برای شهرندانی که رمز وای فای آنها هک می شود، باید توجه داشته باشند که، برنامه نویس و طراح ها برای جلوگیری از هک شدن وای فای، روش ایمن را استفاده می کند.

برای استفاده از این روش ایمن، مودم شخصی خودتان را بردارید و در پشت آن به لاگین (Login) و رمز عبور دقت کنید. سپس از طریق موتورهای جستجوگر خود (گوگل کروم، موزیلا، اوپرا و ...) کد نوشته شده در پشت وای فای را سرچ کنید و وارد آن شوید. در سایت 192.168.1.1 به جای رمز و کلمه عبور از کلمه (ادمین (admin) استفاده کنید. سپس وارد صفحه وایرلس (wireless) شده و در برودکست (Broadcast) وضعیت به حالت نه (NO) قرار دهید. در این موقع در عنوان به جای آدرس مک (Mac)، خودتان آدرس مک مودمی را که استفاده می کنید، وارد نماید. به این طریقه تنها می تواند با آدرس مک وارد شده در این عنوان، وارد وای فای خود شوید و به این طریق، احتمال حک وای فای بسیار کاهش می یابد.

به عبارت دیگر، در این روش برای جلوگیری از هک وای فای اگر می خواهید امنیت وای فای مودم خود را تا 100% افزایش دهید و مطمئن شوید که دیگر کسی نمی تواند به وای فای مودم شما دسترسی داشته باشد باید این روش را پیش گیرید. برای این کار کافیست در قسمت Wireless MAC Address Filter گزینه مقابل Active را بر روی Activated قرار دهید و گزینه مقابل Action را بر روی Allow Association قرار دهید سپس مک آدرس دستگاه های خودتان را که برای هر دستگاه مختص خودش است را وارد کنید و در آخر بر روی گزینه SAVE در پایین صفحه کلیک کنید.

البته به گفته برخی از کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، برای اینکه چنین شرایط پیش نیاید، می توانید، در زمانی که برای فای وای خود رمز انتخاب می کنید، از رمزهای ترکیبی عدد و حروف استفاده کنید. که در غیر این صورت احتمال حک وای فای زیاد می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه مانع از هک وای فای شویم | روش جلوگیری از هک وای فای
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)