چگونه مانع از عرق کردن پا شویم | روش های طبیعی برای جلوگیری از عرق پا

چگونه مانع از عرق کردن پا شویم | روش های طبیعی برای جلوگیری از عرق پا
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/16

بسیاری از مردم در فصل تابستان و در هوای گرم دچار عرق پا می شوند، عرق پا سبب اذیت و بوی بد پا می گردد و از این رو، برای خیلی از مردم آزاد دهنده می باشد، ولی برخی از افراد در فصل زمستان و در هوای خنک هم دچار عرق پا می شوند، که برای از بین بردن آن می توانید به روش های گفته شده در این مقاله عمل کنید.

معمولاً عرق کردن پا در فصل تابستان به وجود می آید. اما برخی از افراد در فصل زمستان هم با عرق پا مواجه می شوند. در اصل عرق کردن پا برای بسیاری از مردم طبیعی است و آنها با این مشکل به سادگی برخورد می کنند. ولی عرق کردن پا می تواند این خبر از اختلالات جدی در انسان دهد. داشتن اضافه وزن، دیابت، عصبی بودن، بیماری قلبی و ریوی، استفاده از داروها، بارداری، یائسگی و کم کاری تیروئید را می توان از علل و دلایل اصلی عرق کردن پا بر شمرد.

عرق کردن پا سبب ناراحتی و اذیت انسان می گردد، به همین دلیل افرادی که دچار این عرضه هستند به دنبال درمان و برطرف کردن آن می باشند، برای برای اینکه از این مشکل به صورت طبیعی خود را راها کنید، توصیه های زیر تقدیم شما می شود:

1- سرکه برای عرق کردن پا:

هر روز به صورت پیوسته، به یک لیوان آب ولرم به میزان دو قاشق چای خوری سرکه ریخته و آن را بنوشید. این نوشیدنی برای از بین بردن مشکل عرق کردن پا به شما کمک می کند. اگر به دنبال جایگزین باشیم، می توان گفت که چند قاشق سرکه را در یک تشت آب ریخته و سپس پاهای خود را در دورن آن قرار دهید و مدتی نگه دارید. این روش برای جلوگیری از عرق پا و همچنین برای از بین بردن بوی بد پا مناسب است.

2- آب گوجه فرنگی:

یک یا دو عدد گوجه فرنگی را له کنید و سپس بر روی پاهای خود بمالید، بعد با آب ولرم پاهای خود را بشورید. انجام دادن این کار به مدت چند روز، نتایج خوبی خواهد داشت.

3- سیب زمین:

سیب زمینی خام را کوبیده و آب آن را بگیرید. سپس آن را به به پاهای خود بمالید، خواص و تاثیرات سیب زمین مانند گوجه می باشد. سیب زمینی به علت داشتن آنزیم های مختلف در ترکیبات خود سبب کاهش عرق کردن پا می شود.

4- نشاسته ذرت و جوش شیرین:

پاهای خود را با آب ولرم بشورید و سپس به پاهای شسته شده خود نشاسته ذرت و جوش شیرین بمالید و بگذارید چند ساعت بماند. سپس خواهید دید که مانع از عرق کردن پا شده اید.

5- اسفاده از چای سیاه:

 در ترکیبات چای سیاه اسید تانیک (Tannic acid) وجود دارد. لذا چای دم کرده و از صافی رد شده را به همراه برگ های چای به پای خود بمالید و پا را با آن ماساژ دهید. این ماساژ سبب نفوذ در پوست شده و مشکل بوی بد پا را تا حد زیادی کاهش می دهد.

6- استفاده از روغن نارگیل:

روغن نارگیل دارای خواص آنتی باکتریال می باشد. اگر قبل از خوب از روغن نارگیل به پاهای خود بمالید، مشکل عرق کردن پا از بین می رود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*