چگونه لیست کارهای روزانه تهیه کنیم

چگونه لیست کارهای روزانه تهیه کنیم

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که برای کارهای روزمره خود لیست تهیه می کنید بد نیست بدانید که نوع نگارش لیست می تواند بر نحوه انجام کار و حتی نتیجه آن تاثیر گذار باشد. شماره گذاری، سایز کاغذ لیست، اولویت بندی کارها، سرفصل لیست و . . . از پارامترهایی هستند که در نحوه انجام کار بسیار موثر می باشند.

صرفا داشتن یک لیست خرید یا یک لیست از کارهای روزانه نمی تواند برنامه ریزی شما را به سرانجام برساند. نحوه نگارش و حتی کاغذ لیست بر میزان تاثیر گذاری آن دخالت دارند.لیست ها معمولا فهرستی از اقلام خرید و یا کارهایی هستند که می بایست انجام شوند. شما آن ها را اولویت بندی می کنید تا در بین مشغله روزانه به راحتی آن ها را به یاد آورید. چرا که طبق گفته روان شناسان هر آن چه که توسط دست نوشته شود بسیاربهتر و اساسی تر در ذهن جای می گیرد. حفظ اطلاعات از طریق هماهنگی دست و چشم نه تنها حافظه را تقویت می کند بلکه بسیار دقیق تر در ذهن جای می گیرد.

لیست عمودی

لیست یاد آوری شما می تواند از طریق به کار گیری خطوط تیره سر خط ها اثر بخشی بیشتری داشته باشند. بیشتر اوقات نوشتن یک لیست عمودی سبب می شود که آیتم ها، حائز اهمیت جلوه کنند. نوشتن از بالا به پایین نوعی لیست نگاری به شمار می رود چرا که می تواند تک تک کلمات را در ذهن جای دهد و میزان اهمیت هر کدام را افزایش دهد. لیست شما از جملات ساخته نمی شوند، این کلمات هستند که به صورت تک تک از بالا به پایین در هر سطر نوشته می شوند. کلمات موجود در لیست مجموعه ای از وظایف کاملا غیر مرتبط هستند که همانند یک وظیفه به شما تاکید می شوند.

گروه بندی

بهتر است برای داشتن یک لیست منظم تر و مثمرثمر از یک لیست عمودی گروه بندی شده استفاده کنید. لیست ها معمولا آنقدر طولانی نیستند که نیاز به فهرست بندی داشته باشند ولی شما می توانید وظایف مرتبط یا خرید های یک دست را در در یک ستون بنویسید. گوشه سمت چپ بالا مکانی برای اسم سرفصل لیست شما می باشد که می توانید آن را به وسط نیز جابه جا کنید. وظایف را دسته بندی کنید و هر کدام را در یک ستون جداگانه بنویسید تا سریع تر و راحت تر انجام شوند.

لیست های پیچیده

فرمت های متفاوتی از تهیه لیست وجود دارد که شما می توانید طبق آن ها عمل کنید به عنوان مثال در صورتی که شما می خواهید یک لیست دعوت نامه از دوستان و اقوام تهیه کنید می توانید یک نمودار مجموعه ای تهیه کنید که بر طبق نسبت افراد با یکدیگر آن ها را شمارش کنید.

با داشتن لیست می توانید بسیار دقیق و راحت، از استرس و نگرانی های انجام کار دوری کنید و نتایج خوبی از این روش برنامه ریزی به دست آورید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.9
sigmaمجموع آرا: 36

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 36
تعداد کل نظرات : 5
تعداد کل آرا: 947
تعداد کل بازدیدها: 2850
چگونه لیست کارهای روزانه تهیه کنیم
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.9
sigmaمجموع آرا: 36


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)