چگونه لباس را ست کنیم؟ کدام رنگ ها باهم ست می شوند؟

چگونه لباس را ست کنیم؟ کدام رنگ ها باهم ست می شوند؟

برای خیلی از مردم بسیار مهم می باشد، که چی می پوشند و چه رنگی را با چی رنگی ست کنند. و زمان زیادی را به این کار اختصاص دهند و یا برخی از مردم بدون توجه به این مسله، بیشتر از رنگ های سفید و سیاه و یا طوسی استفاده می کنند که راحت تر باهم ست می شود. اما باید توجه داشته باشیم که ست کردن لباس نیاز به کمی خوش سلیقگی و هم چنین آشنایی با رنگ ها می باشد، از این رو، در یادداشت حاضر شما را با رنگ ها و ست کردن آنها اشنا می کنیم.

تاثیر روانشناختی رنگ ها بر روی انسان بسیار آشکار و معلوم می باشد. بر اساس آخرین تحقیقات دانشمندان، رنگ ها تاثیرات روانی بسیاری بر روی انسان دارند. وقتی ما به رنگ خاصی نگاه می کنیم در واقع پیامی به مغز ما ارسال می شود و باعث می شود هیپوتالاموس هورمونی را ترشح کند. برای مثال نگاه کردن به رنگ های گرم و روشن مانند قرمز یا صورتی، هورمون دوپامین که به هورمون احساسات خوب معروف است در مغز ترشح می شود و باعث تقویت روحیه و نشاط می شود. از سوی دیگر نگاه کردن به رنگ های سرد منجر به ترشح هورمون اکسی توسین می شود که باعث ایجاد آرامش و خونسردی می گردد. پس بهتر است در انتخاب رنگ ها توجه بیشتری داشته باشیم.

بیشترین محلی که رنگ ها، در آن مورد استفاده قرار می گیرند، لباس انسان می باشد. موقعی که می خواهیم لباسی را انتخاب کنیم، علاوه بر توجه به قیمت و کیفیت آن به رنگ آن نیز توجه کنیم. رنگ ها هم می تواند در روحیه انسان تاثیر مثبتی داشته باشد. و هم می تواند موجب افسردگی شود. گاهی حتی انسان های خوش سلیقه و با ذوق به علت عدم توجه به رنگ لباسی که پوشیده دچار ناراحتی و افسردگی می شود.

اگر معنای رنگ ها را بدانیم در انتخاب آنها راحتر خواهیم بود.

- رنگ سفید: به همه رنگ ها میاد، ست کردن رنگ سفید با رنگ های صورتی، آبی روشن، قرمز و رنگ های متمایل به روشن راحت و جذابتر است.

- رنگ قرمز: با رنگ زرد، سفید، قهوه ای، آبی آسمانی خیلی بیشتر سازگار است. از اینکه تلاش کنید رنگ قرمز را با رنگ بنفش تیره و یا روشن، ست کنید، بپرهیزید. چرا که این رنگ ها با هم ست نمی شوند و جلوه زیبایی پیدا نمی کنند.

- رنگ نارنجی: با رنگ آبی، آبی آسمانی، بنفش و سفید ست می شود. با ست کردن رنگ نارنجی با رنگ های گفته شد، رنگی ما بین زرد و قرمز به وجود می آید.

- رنگ زرد: با رنگ آبی، بنفش، بنفش روشن، بسیار سازگار است و ست می شود. استفاده از رنگ زرد بدون حاشیه آنقدر هم زیاد موجب جلب توجه نمی شود. وقتی رنگ نارنجی و رزد را با هم ست می کنید، بیشتر به سمت رنگ سیاه متمایل می شود.

- رنگ قهوه ای: با رنگ های کرم، زرد، صورتی، نارنجی، سبز و طوسی ست می شود.

- رنگ سبز: با رنگ قهوه ای، نارنجی، سبز روشن، زرد و سفید می تواند ست کرد، اما اگر رنگ سبز روشن را با رنگ های خاکستری و سیاه ست کنید، رنگی ما بین سرد و گرم به وجود می آید.

- رنگ آبی روشن: این رنگ در ست کردن با رنگ های روشن و تند بیشتر استفاده می شود. ست کردن رنگ آبی روشن با رنگ های سفید، زرد، نارنجی، صورتی بهتر می باشد. که در این صورت رنگی ما بین قرمز و آبی به وجود می آید.

- رنگ آبی تند: با رنگ آبی، سفید، خاکستری، قرمز و زرد ست می شود.

- رنگ بنفش: با رنگ سفید، زرد، صورتی، بسیار زیبا می شود. در صورت ست کردن این رنگ ها با هم، رنگی ما بین قرمز و آبی به وجود می آید.

- رنگ سیاه: با رنگ سفید و خاکستری، به صورت حاشیه استفاده می شود. البته می توان رنگ سیاه را با رنگ های نارنجی، زرد، صورتی ست کرد.

ست کردن لباس کاری بسیار مهم می باشد و در زیبا و جذاب دیدن شدن انسان ها نقش بسیار مهمی دارد. علاوه بر این هنر ست کردن لباس می تواند در روحیه انسان تاثیر مثبتی داشته باشد و بر سلامت روانی انسان بیافزاید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 242
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)