چگونه لاک غلط گیر را پاک کنیم | پاك كردن لاك غلط گير | چگونه لاک غلط گیر رااز روی لباس پاک کنیم

چگونه لاک غلط گیر را پاک کنیم | پاك كردن لاك غلط گير | چگونه لاک غلط گیر رااز روی لباس پاک کنیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1398/02/09

لاک غلط گیر، همچنین به عنوان مایع غلط گیر نیز نامیده می شود، برای پوشش دادن اشتباهات روی کاغذ استفاده می شود. هنگامی که یک پوشش سفید نازک بر روی کاغذ بمالید، یک پیوند دائمی ایجاد می کند، بنابراین تقریبا غیرممکن است که بتوانید که یک لکه لاک غلط گیر را بدون اینکه آن را از بین ببرید، لکه را پاک کنید. البته این مورد برای بقیه سطوح امکان پذیر بوده و خوشبختانه ممکن است موفق باشید که سفید شدن لباس، پوست و یا مبلمان خود را از بین ببرد، اگر چه در بعضی موارد رنگ ممکن است به طور کامل حذف شود.در مقاله زیر به شما آموزش می دهیم که چگونه غلط گیر را از روی مقنعه پاک کنیم روش پاك كردن غلط گير از روي لباس مشکی و چگونگی پاک کردن لکه لاک غلط گیر از روی لباس را توضیح می دهیم.

چگونه لاک غلط گیر را پاک کنیم | پاك كردن لاك غلط گير | چگونه لاک غلط گیر رااز روی لباس پاک کنیم

چگونه لاک غلط گیر را پاک کنیم


قبل از اینکه سعی کنید رنگ را پاک کنید، ابتدا بگذارید تا لکه لاک غلط گیر خشک شود. اگر سعی کنید قبل از خشک شدن آن سفید را پاک کنید، آن را لکه دار می کنید و یک لکه بزرگتری ایجاد می کنید. اجازه دهید که لکه ها به طور کامل خشک شوند، این کار تنهادر حدود 5 دقیقه طول می کشد، که بسته به اندازه نشت ماده دارد. اگر عجله دارید، منطقه را با یک مکعب یخ بشویید تا به سرعت آن را سخت تر کنید.

 


روش پاك كردن غلط گير از روي لباس مشکی


با استفاده از یک چاقوی کند و گرد تا حد ممکن لاک به جای مانده را خارج کنید. هنگامی که لاک به طور کامل سخت شد، سعی کنید آن را با یک ابزار کند و صاف مانند یک چاقوی گرد پاک کنید. سعی کنید لبه صاف چاقو را در لبه لکه فشار دهید. در حالی که برخی از باقی مانده ها احتمالا بر روی پارچه باقی خواهند ماند، با این حرکت بخش عمده ای از لاک غلط گیر را از روی لباس های خود بردارید.

شما همچنین می توانید از یک کارت اعتباری یا هر سطحی دیگر استفاده کنید. از چیزی شبیه چاقوی قیچی یا قیچی استفاده نکنید، که می تواند لباس را خراب کند.

چگونه غلط گیر را از روی مقنعه پاک کنیم

 

برچسب روی لاک را بخوانید تا ببیند که آیا بر پایه آب ساخته شده یا روغن. برخی از مارک های لاک غلط گیر بر پایه آب است که به این معنی است که آنها با شستن طبیعی از بین می روند، در حالی که باید لکه های بر پایه روغن را با پاک کننده های قوی تر تمیز کنید.. اگر محصول مبتنی بر آب است، معمولا آن را در نام محصول و یا به وضوح در برچسب نشان می دهد. اگر برچسب مشخص نکند که کدام یک است، احتمالا مبتنی بر نفت است.

 

چگونه لاک غلط گیر را از روی پارچه پاک کنیم

 اگر لاک غلط گیر بر اساس آب است، لباس را در ماشین لباسشویی قرار دهید. لباس را با توجه به برچسبی که بر روی آن قرار دارد شستشو دهید، درست همانطور که شما به طور معمول و همیشگی این کار را انجام می دادید همانگونه انجام دهید. اگر لباس از یک پارچه با دوام ساخته شده باشد، ممکن است بخواهید آن را در آب گرم بشویید تا لکه لاک به طور کامل برطرف شود، اما ممکن است آب سرد نیز آن را لز بین ببرد. قبل از قرار دادن لباس در خشک کن، مطمئن شوید که لکه ها از بین رفته اند، در غیر این صورت، لکه ها می توانند دوباره مانده و با حتی ممکن است دائمی شوند.

 

 | لکه لاک غلط گیر چگونه پاک می شودپاک کردن لکه غلط گیر از دست


لکه های بر پایه روغن را با یک پاک کننده لکه که برای شستشو ساخته شده است، تمیز کنید. محل رنگ آمیزی را آغشته کنید و اجازه دهيد لکه بردار حدود یک دقیقه بماند. بعد از چند لحظه، نقاط سفید را با پارچه ای تمیز بشویید تا ببینید که رنگ محلول شده است. یا خیر. سپس لباس خود را به طور معمولی در ماشین لباسشویی قرار داده و شستشو دهید. اگر رنگ هنوز هم وجود داشته باشد، یک لکه بردار را اضافه کنید و پس از 1 دقیقه آن را پاک کنید. شما همچنین می توانید اسید آمیل استات، که یک پاک کننده قوی است که توسط پاک کننده های خشک استفاده می شود، بر روی لکه بزنید. آمیل استات بسیار قوی است، بنابراین اول آن را در ناحیه غیر قابل تشخیص و در جایی که محیط تهویه مناسب دارد استفاده کنید.

 

اگر لکه ها هنوز وجود داشته باشند، مواد شوینده را بطور مستقیم به نقطه اعمال کنید. اگر می دانید که لاک غلط گیر را بر پایه روغن گذاشته اید، اما هنوز هم وجود دارد، کل منطقه را با مواد شوینده خیس کنید و آنرا حدود 5 دقیقه بگذارید تا بماند. اگر از مواد شوینده شستشوی پودری استفاده می کنید، قبل از درمان لکه ها، لباس ها را تمیز کنید. این باعث می شود که مواد شوینده پودر حل شود و پارچه آغشته به آن ها شود. اگر مواد شوینده مایع را ترجیح می دهید، لازم نیست ابتدا لباس را تمیز کنید.

 


چگونه لک لاک غلط گیر را پاک کنیم


هنگامی که لکه برداشته شد، لباس را همانند همیشه بشویید. هنگامی که لاک بر پایه روغن را از روی لباس پاک نمودید، می توانید لباس های خود را بشویید. اگر شما مطمئن نیستید، برچسب مراقبت از لباس خود را خوانده تا مشخص شود دقیقا چطور باید آن را بشویید. بسته به نوع مواد، لباس ها را در ماشین لباسشویی قرار دهید یا آنها را با دست بشویید.


لاک غلط گیر خشک شده | خشک شدن لاک غلط گیر
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.4
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 726
تعداد کل نظرات : 28
تعداد کل آرا: 591
تعداد کل بازدیدها: 336732

نظرات کاربران

*