چگونه لاک اصل را از لاک تقلبی تشخیص دهیم؟ روش تشخیص لاک اصل از تقلبی

چگونه لاک اصل را از لاک تقلبی تشخیص دهیم؟ روش تشخیص لاک اصل از تقلبی

در مطلب چگونه رژ لب اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟ روش های تشخیص رژ لب تقلبی از اصلی درخصوص نحوه تشخیص رژ لب اصل از تقلبی توضیح داده شد. یکی دیگر از لوازم آرایش پرمصرف در ایران لاک ناخن است که تنوع آن امروز در بازار لوازم آرایش ایران بیش از پیش شده و متعاقبا نمونه های تقلبی از لاک ناخن نیز وجود دارد. در این نوشته سعی می شود که روش تشخیص لاک ناخن اصل از تقلبی آموزش داده شود.

لاک ناخن تقلبی معمولا بوی تند و بد به همراه بوی الکل دارند. این روش تشخیص لاک تقلبی را می توانید با باز کردن آن در هنگام خرید لاک ناخن امتحان کنید.

روش دیگر تشخیص لاک ناخن تقلبی از اصل استفاده از آن روی ناخن است. لاک ناخن تقلبی معمولا ظرف یک یا دو روز از روی ناخن پاک می شوند، اما لاک ناخن اصل و مرغوب تا یک هفته ماندگاری دارد. ضمن اینکه لاک ناخن تقلبی در همان زمان استفاده سریع خشک می شوند اما لاک ناخن تقلبی حداقل 20 ثانیه خشک شدن و براق شدن آن خشک می شود.

یادآور می شوم که همانند خرید هرگونه لوازم آرایشی یا بهداشتی، بهتر است که لاک ناخن را از یک فروشگاه معتبر یا داروخانه دارای جواز خریداری کنید تا از اصل و مرغوب بودن لاک ناخن خود تا حدی مطمئن شوید. ضمنا به این نکته نیز توجه کنید که لاک ناخن حتی لاک ناخن اصل حاوی مواد شیمیاییی تولوئن، بوتیل استات واتیل، استات یا همان آستون و دی بوتیل فنالات و چندین ماده شیمیایی دیگر است که در لاک ناخن اصل این مواد بطور استاندارد و به میزان مجاز وجود دارند اما در لاک ناخن های تقلبی این مواد ممکن است بیش از حد مجاز باشند و مصرف مداوم آنها موجب آسیب های مختلفی از جمله آسیب به ناخن یا پوست یا حتی سیستم تنفسی شود.

هنگام خرید هر گونه لوازم آرایشی از جمله لاک ناخن به قیمت آن نیز توجه کنید. همیشه به یاد داشته باشید که لاک ناخن اصل و مرغوب هیچگاه قیمت بسیار پایین یا تخفیف بسیار پایین ندارد اما درخصوص لاک های ناخن تقلبی و نامرغوب ممکن است تخفیف های زیادی داده شود یا قیمت بسیار پایینی داشته باشد.

ذکر این نکته هم در خصوص استفاده از لاک ناخن ضروریست که اگر عادت به جویدن ناخن یا پاک کردن لاک ناخن دارید، هیچگاه لاک ناخن را وارد دهان نکنید چون مواد شیمیایی فوق الذکر وارد بدن شما شده و آسیب های جدی به بدن شما می زنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 839
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)