چگونه قوری، چای ساز و قهوه ساز سوخته و سیاه شده را تمیز کنیم

چگونه قوری، چای ساز و قهوه ساز سوخته و سیاه شده را تمیز کنیم

ظرف های سوخته یکی از معضلاتی است که بسیاری از ما با آن مواجه هستیم. در این نوشته چند روش برای تمیز کردن ظروف سوخته و سیاه شده از جمله چای ساز، قهوه ساز یا قوری آموزش داده می شود.

استفاده از یخ برای تمیز کردن قهوه ساز

برای این کار نمک و یخ را درون قهوه ساز یا چای سازی که ته آن سوخته است می ریزیم. برای این کار ابتدا قهوه ساز یا چای ساز سوخته را خوب بشویید. سپس نصف فنجان نمک را درون قهوه ساز بریزید؛ نمک باعث می شود که تغییر رنگ و سوختگی های سیاه رنگ قهوه ساز برطرف شوند. سپس تا نصف ظرفیت قهوه ساز یا چای ساز یخ درون آن بریزید.

حال باید آب و لیمو را به ترکیب فوق اضافه کنید. یک فنجان آب به یخ و نمک درون قهوه یا قوری سوخته و سیاه شده بریزید و یک چهارم فنجان لیمو به آن اضافه کنید.

حال قوری، قهوه ساز یا چای ساز سوخته و سیاه شده را خوب تکان دهید. در این حالت می بینید که تکه های قهوه ای یا سیاه رنگ رنگ از کف قوری یا قهوه ساز به بالا می آید. هنگامیکه رنگ ترکیب درست شده در قوری یا قهوه ساز تغییر کرد و سیاه شد، مراحل فوق برای درست کردن ترکیب یخ، نمک، آب و لیمو را دوباره انجام دهید تا ظرف سوخته شده شما کاملا تمیز شود.

در نهایت قوری، چای ساز یا قهوه ساز سوخته شده را خوب بشویید تا طعم و عطر نمک یا لیمو آن از بین رود.

استفاده از سرکه برای تمیز کردن قوری با قهوه ساز سوخته یا سیاه شده

سرکه سفید مایع خوبی برای تمیز کردن است، بویژه تمیز کردن لکه ها سیاه ناشی از سوختگی ظروف. برای این کار قوری یا قهوه ساز سوخته شده را تا لبه آن از سرکه پر کنید و به مدت یک شب آن را در این حالت رها کنید. بعد سرکه را درون یک کاسه بزرگ بریزید و این کاسه را در کناری قرار دهید تا بعدا از آن استفاده کنید. حال این قوری یا قهوه ساز را با محلول آب داغ و صابون/مایع ظرفشویی بشویید. در این حالت بیشتر لکه های سیاه رنگ جمع شده باید کاملا از بین رفته باشد. اما اگر باز هم لکه های سیاه رنگ را مشاهده می کنید، می توانید سرکه را دوباره درآن ریخته و کلیه مراحل فوق را دوباره تکرار کنید.

استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن قوری یا قهوه ساز

می توانید از جوش شیرین و آب برای تمیز کردن قهوه ساز سوخته و سیاه شده استفاده کنید. یک فنجان جوش شیرین را درون قوری یا قهوه ساز ریخته و آن را از آب پر کنید. سپس قهوه ساز یا چای ساز را روشن کنید تا آب و جوش شیرین تا حد جوش حرارت ببینند.

حال قوری و قهوه ساز خود را تمیز کنید، حال قوری با قهوه ساز را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا این ترکیب ده دقیقه به حال خود در قوری با قهوه ساز سوخته باشد. بعد از خنک شدن از یک پارچه نرم یا غیرساینده برای تمیز کردن قوری یا قهوه ساز سوخته تان استفاده کنید.

اگر بعد از این کار هنوز هم لکه ها یا ذرات سیاه رنگ و سوختگی درون آن وجود دارند، تقریبا تمامی مایع حاوی جوش شیرین را از قوری یا قهوه ساز دور ریخته – بطوریکه تنها ذره ای آب درون ظرف باشد- و جوش شیرین بیشتری به آن اضافه کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد، بعد از مدتی قوری را از این خمیر تمیز کنید و آن را کامل بشویید بطوریکه قوری بدون لکه های سیاه رنگ شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 682
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)